Máte skúsenosti s Downovým syndrómom?

henikav
20. okt 2008

Ahojte, mate nejake skusenosti s DS?

lulu19
23. okt 2008

vobec kazdu chvilu cakam ze mi zazvoni telefon a ozve sa kamaratka a povie mi ze zomrel

henikav mozem sa ta niečo spytat potrebujem radu ale je to troska bokom od temy

henikav
autor
23. okt 2008

kludne sa pytaj lulu

lulu19
23. okt 2008

dala som vypoved v robote a ta mi konci 10.12 a sefka mi povedla zema nepusti ale ona ma zo zakona musi pustit nie ked ni upynie ta 2 mesacna vyp.lehota ze tam jedna ide na operaciu jedna je tehotna ale aa ide na potrat a ja ze tam musim zostat to je hlupost nie

henikav
autor
23. okt 2008

no ak ti uplynula vypovedna lehota, tak ma tvoja sefka smolu, ved nato je ta vypovedna lehota, aby si to vedela zariadit a nahradit ta niekym
a vobec ako myslis ze ta nepusti?? zamkne ta?
jednoducho ked si skoncila viac neprides

lulu19
23. okt 2008

a este ak by som bola tehu a sla by som na rizikove ako to dostam nejake peniaze a potom matersku alebo ako
a keby som otehotnela kedy som nebola zamestnana aj tak by som dostavala potom matersku

vies som v tomto taky antitalent dakujem za vysvetlenie

lulu19
23. okt 2008

dakujemved ja som je to hovorila ona ze to za uvidi ze ona to nejak urobi ale nema ako podla zakona som tam p o tom dakume neni zamestana

henikav
autor
23. okt 2008

ona ta moze len pekne poprosit a ty ak chces, tak jej pomozes
mne sa to stalo tiez, ze jedna spolocnost tu fungovala len vdaka mne, kde som vsetko prekladala a zo dna na den som odisla, bola som este v skusobnej lehote no a oni nevedeli prekladat do slovenciny, tu je to este dost "exoticky" jazyk
isli sa zblaznit, ale nepomohlo im to
nakoniec sem dotiahli niekoho zo slovenska, zaplatili jej sluzobny byt a neviem co vsetko, ale myslim, ze aj ona im usla 😀 😀 😀

co sa materskej tyka, to neviem ako to funguje na slovensku

lulu19
23. okt 2008

ved to je ja uz mam nrvy tomto smere v kybli uz nevladzem ved aj preto som sa pohadala dnes s priatelom chceme ist byvat ku svokre ale mne uz riadne sibe a už som priatla prehovarala ze ci si nekupine byt a tak ale ved v podstate ma pravdu tam mame velky dom krasnu kuchynu svokra je zdr,sestra a je super zena ale kvoli tomu aby som neodisla z roboty uz vymyslam aj ked už sa nedam v robote ved nemozu somnou zaametat ako chcu
my v tej robote musime platit este aj manko co je tak rocne na osobu 7 tisic

kotenko
23. okt 2008

lulu, neplac, prosim ta... ked je tak rozhodnuty ten chlapcek a sam povedal, ze mu bude v nebicku dobre, tak by ste ho mali nechat odist, aj ked to velmi boli.. jedine co ma upokojuje je to, ze viem, ze Lilianka sa uz v nebicku netrapi a ze je stastna a spokojna... a tak isto bude spokojny aj ten chlapcek, viem, ze to boli, mna to boli rovnako, ale malemu sa ulavi... a najma, ked ma velke bolesti.. moje male...

kotenko
23. okt 2008

lulu, na SVK musis byt zamestnana MINIMALNE 6 mesiacov, aby ti zamestnavatel platil matersku...

lulu19
23. okt 2008

ahoj kotenko vedto malicky to chape nemozem stale nechapen preco je to take nespravodlive

ty mi nevies poradit ako toje z materskou

myslim toto:
a este ak by som bola tehu a sla by som na rizikove ako to dostam nejake peniaze a potom matersku alebo ako
a keby som otehotnela kedy som nebola zamestnana aj tak by som dostavala potom matersku

vies som v tomto taky antitalent dakujem za vysvetlenie

lulu19
23. okt 2008

to pocas tehotensva alebo ako vseobecne to ak dam vypoved a budem tehotna o2 mesiace nato tak nedostanem matersku

kotenko
23. okt 2008

dostanes matersku, ale iba od statu a to je teraz 5 320sk...

lulu19
23. okt 2008

nechapem mozem mi to vysvetlit este raz prosim ta

henikav
autor
23. okt 2008

5320korun? z toho sa da zit?

lulu19
23. okt 2008

no to je teda dost malo pochybujem ze z toho sa da vyzot

kotenko
23. okt 2008

prepac, bla som mimo pc. no idem na vysvetlenie:
pokial robis a sla by si na rizikove, tak ti vsetko bude platit zamestnavatel - poistenie, normalne vyplatu.. to je, akokeby si sla na PN, v podstate to je aj PN-ka... a ak by si pokracovala v materskej, tak by si dostavala polovicu platu ktory mas teraz (tusim je to 55%, ale to si nie som uz ista) a plus zaklad materskej 5 320sk... po polroku budes uz ale aj tak odstavat iba peniaze od statu, tych 5 tisic...
je to minimum, ja viem

pokial by si teraz dala vypoved, tak by si od statu dostavaa iba matersku, odkedy by si na nu nastupila... rizikove by ti neplatili (teda pokial viem)...

dufam, ze som to dobre rozpisala...

lulu19
23. okt 2008

dakuje ti za vysvetlenie idem off prisiel priatel

kotenko
23. okt 2008

ok, tak papa a uzivajte si...
ja ma draheho v praci, maju fofry, an sa mi cely den neozyva, je mi tu smutno...

barny
23. okt 2008

kotenko neboj zvladnes to, rada by som s tebou pokecala ale ty asi nemas cas prajem dobru noc

henikav
autor
23. okt 2008

kotenko nesmut, ja som tu
vcera som ja takto cakala muzicka

kotenko
23. okt 2008

barny, mas IP
henikav, co porabas dnes?

tanyja
23. okt 2008

ja už nechcem rozoberať čo sa stalo , stalo sa stalo a nič to nezmení, proste sú v nebíčku a ako hovorievam - hrajú spolu fotbal ( vlastne som prišla o 4 chalanov, 3 boli chorí - 1x edward.syndrom a 2x dawn a ten posledný 4.by bol vznikol po umelom oplodnení, bol by býval už zdravý, ale sa neuchytil)

kotenko
23. okt 2008

ja to praveze chcem rozoberat, co naviac, lebo tym sa mi vzdy aspon minimalne ulavi...
tym, ze sa budem tvarit ze sa nic nestalo ma ubija a asi by som sa o chvilocku zblaznila

henikav
autor
23. okt 2008

tanyja, mozno casom aj my budeme menej o tom hovorit, je to tazke preto, ze je to priliz cerstve

kotenko, nerobim nic, iba sa rozpravam s manzelom

kotenko
23. okt 2008

prave sa mi drahusik ozval konecne, tak som rada... ze planuje prist po 22h, som zvedava kedy...

henikav
autor
23. okt 2008

no vidis, to je uz o chvilku 😉

kotenko
23. okt 2008

noo, to je este dlha hodinka... ach jaaaaaaaj

henikav
autor
23. okt 2008

tak si vymysli nejaku aktivitu, daj si cajik, alebo vonavu vanu, nejaky relax, alebo priprav nieco dobre muzickovi a ta hodina ti tak ujde ze ani nebudes vediet ako

kotenko
23. okt 2008

no, ja sa se.iem z fotkami stale, chcem ich mat cim skor spravene, lebo teraz zas ideme na dalsiu svadbu a nechcem tu mat toho vela. ale mna to bavi, aspon ze to, chi... ujde mi to rychlo, ale vies, sama v byte a vecer... pocuvam ordinaciu teraz a trosku surfujem, nejake darceky pre draheho zhanam na Vianoce... nieco specialne chcem, ale netusim co...