Máte skúsenosti s operáciou srdiečka u malých detí?

kaira22
16. jan 2012

Ahojte!mam 3mesacneho synceka!Este po porobe mu zistili,ze pri srdiecku mam bud otvoreny ductus cize cievka ktora sa mala uzavriet alebo "okno" medzi pulm a aortou!Neviem co nas caka!keby ten ductus,to sa da uzavriet kateterom ale bojim sa,ze ho budu rezat!Prospieva krasne,je vysmiaty,culy,maly redbul Mate podobnu skusenost?O 2tyzdne mame ist do BA ale dovtedy sa zblaznim!uffff

happy3
16. jan 2012

@kaira22 ahoj my sme mali nieco podobne(defekt medzipredsienovej priehradky)mali sme 5mm otvor ☹ ,Chvalabohu nam na poslednej prehliadke pvedali,ze sa otvor sam uzatvara,tak nieje potrebna operacia 🙂 Dalsiu kontrolu mame az v 3rokoch.A ak sa mozem spytat,aku mate presnu diagnozu?

zuzana_m
16. jan 2012

@kaira22 Ahoj. Aj mojej dcerke,ked sa narodila, tak zistili,že ma ten otvor, čo sa ma uzatvorit pri prvom nadychnuti. Mame tušim 4 mm. Boli sme na kontrole v 6 mes., a vraj do roka sa to zvykne uzatvorit same. Nam sa neuzavrelo,no vraj sa može ked bude rast. Dr. nam povedala,že do 5 mm to len kontroluju, ked je vačši,vtedy asi operačne. Vraj detičky byvaju nachylnejšie na sopliky a prechladnutia,dych. ciest.... Boli sme na kontrole aj ked mala tušim 10 mes. Stale rovnako. Dufam že sa jej to uzatvori same. Inak so mnou ležali ešte dve mamičky v porodke, tiež ich detičky mali ten otvor. Viac ti bohužial neviem napisat. Držim palce.

kaira22
autor
16. jan 2012

Kde ste boli na kontrole?My teraz mame ist do Ba!tak uvidime!
@zuzana_m !Nam povedali,ze t sa samo neuzavrie!tak neviem!Sme predvolany!Uvidime,zevraj to robia s katetrom ale keby bolo daco ine tak to operuju!

kaira22
autor
16. jan 2012

@zuzana_m a tvoja mala ma problemy s dych. cestami,ci sopli?lebo my teraz tak normalne,vyberam mu sopliky,ale normalne!

katka6211
16. jan 2012

kaira22 ahoj, este ak chces tak nakukni aj sem https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/deti-s-diagnozou-srdicka/ tu nas je vela mamin so srdieckovymi detickami, urcite tam najdes dalsie maminy, ktore maju nieco podobne

andrejka1974
16. jan 2012

@kaira22 tak drz sa uz sme si pisali vsetko zvladnete uvidis

kaira22
autor
16. jan 2012

@andrejka1974 ahoj!Tak hej len s nicim sa neviem potesit,kym neviem presne co tam ma dovtedy neviem byt kludna!Lebo nie je to 100% ze ten ductus!ta tak!

nikuska1731
16. jan 2012

ahoj my sme mali 5 mesiacov ked nas operovali malinka mala ft tak ju museli operovat....neboj nic nieje to az take strasne ja viem ako sa citis..nas ked zavolali v januari na doriesene tak ma skoro kleplo...a 25 febr.nas operovala tak to boli nervy.......neboj nic..vsetko bude ok

balumi
9. feb 2012

@nikuska1731 ahoj, my sme na tom podobne akurat ze my to mame este pred sebou. zatial nas pozoruju, v marci ideme do ba na vysetrenie....ako to cele prebieha....ak by nas operovali co nas caka? :( DAKUJEm

nikuska1731
10. feb 2012

@balumi .. ahoj.......neviem ci sa da vsetko tu tak napisat........ak by si chcela mohli by sme si kludne zavolat .....porozpravala by som ti otom