Na jednom sone pred 1,5t ukázalo srdiečko, včera iný lekár akciu srdiečka nevidel

martina2019
4. feb 2021

Ahojte zienky, prosim Vas o radu....Alebo ci sa to stalo niektorej...Pred 1,5 tyzdnom som bola u svojho lekara na sone, potvrdil mi akciu srdiecka a ze som v 7tt. Vcera som bola u inej lekarky, kedze moj uz o takom case nerobil a na sone mi povedala ze srdiecko nebije... Moze byt, ze nema kvalitne sono a preto jej akciu srdiecka neukazalo? Necitim sa vobec zle, prsia mam stale rovnako citlive, brusko nafuknute.
U lekara som bola vcera preto, lebo som si na wc po utierani nasla velni slabubky ruzovy vytok, tak som sa zlakla a hned isla. Ale vraj to tehotne maju niekedy tak, ze vystelok maternice je noc prekrveny tak sa to objavi ci co. Musim podotknut ze raz. Odvtedy ako chodim na wc tak nic. Ziadne krvacanie, ani zacinajuce. A to stale pozorujem. Ona mi hned povedala ze zamlknuty potrat...velmi ma tym vystrasila, lebo nemam ani bolesti ziadne akurat normalne ma obcas pichne v podbrusku ale to ma picha odkedy som zistila ze som tehotna...
Baby stalo to niektorej z Vas nieco podobne? Lebo som uz zufala, toto je moje prve tehotenstvo a nechce sa mi verit, ze by to malo takto byt... K svojmu gynekologovi idem v pondelok dovtedy sa asi zblaznim😒 Dakujem Vam baby vopred za kazdy jeden komentar a odpoved🙏

renatka1985
4. feb 2021

teoreticky to moze zavisiet aj od kvality sona, ano. Mne v 7tt este akciu nevidel, pri oboch tehotenstvach az ku koncu 8tt.
ale tu ti teraz nikto nenapise, co by to mohlo byt. ostava ti len cakat do kontroly v pondelok.

martina2019
autor
4. feb 2021

@renatka1985 no prave...a to cakanie ma ubija

cookie29
4. feb 2021

Je mi luto. Teoreticky sa stat moze vsetko, ale ak si pred 1.5 tyzdnom bola 7tt tak vcera si bola 8.5tt a vtedy uz srdiecko vidiet aj na horsich sonach. Pani doktorka zmerala plodik? Aku ma velkost? Ak mal viac ako 7mm (LCC) tak pokial nebolo vidno srdecnu aktivitu, ide bohuzial pravdepodobne o zamlknuty potrat... a teoreticky by malo babatko merat okolo 14mm... Bohuzial, mam za sebou tych potratov viacero a casto sa krvacanie ani nespustilo, ani bolest nic, takze to nemusi nic znamenat... rada by som Ta potesila a zazraky sa obcas deju, nastastie, ale nechcem Ti davat falosne nadeje.

martina2019
autor
4. feb 2021

@cookie29 noo sono bolo take 5sek...rychlo pozrela nezmerala nic len hned vyjhlasila ze potrat....som zvedava v pondelok.

konsuelo
4. feb 2021

@martina2019 ahoj, ja som si tym presla minuly rok...skoro presne,ako pises Ty...srdiecko bilo silno, potom v 10tt ho uz bolo len vidiet, nie pocut...zial, je to zly signal...ale chcela by som sa mylit...vela sil <3

martina2019
autor
4. feb 2021

@konsuelo dakujem😒 Stale vsak verim ze v pondelok to bude

amelie2017
4. feb 2021

Bohuzial, asi zamlcany potrat. Ked som bola na sone v 9. tyzdni, doktor len prilozil sono a srdiecko som videla blikat v sekunde, bez toho, aby nieco okomentoval, ukazal. Takze v tomto tyzdni je to uz krasne vidiet. Kazdopadne drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku. Ja by som si mozno zbehla na pohotovost.

martina2019
autor
4. feb 2021

@amelie2017 citala som ze na pohotovosti maju ovela citlivejsie ultrazvuky ano

cookie29
4. feb 2021

@martina2019 ja viem, ze sa aj slamky chytas... uprimne Ti zelam, aby to vyslo

kajka1512
4. feb 2021

@martina2019 ahoj,
Ja by som na tvojom mieste išla možno ešte večer na pohotovosť , možno tam bude slúžiť iný DR... ja by som určite nevydržala a riešila ešte dnes... nečakaj s možno aj išla do iného mesta

zuzana111984
4. feb 2021

@martina2019 je mi to lúto, ja som tiez v taky zazrak dúfala ale nestal sa, dufam, ze to nebude tvoj pripad, ale bohuzial, je nepravdepodobne aby sono nezaznamenalo akciu srdiecka, ak uz predtym bola.
V decembri som bola na pohotovosti, krvacanie take jednorazove, akcia srdiecka bola, babetko aj ruckami hybalo a na druhy den u mojej lekarky uz nebilo aj ked babetko za ten den podrastlo, tak sme cakali potom do pondelka a bohuzial, dokonca sa aj zmensilo. Bol to najhorsi vikend, to cakanie. Chod k svojmu lekarovi uz zajtra, lebo sa do pondelka utrapis, ak ta nevezme, tak na pohotovost, vymysli si ze si krvacala, oni ta pozru. Drzim moc palce 😔

alikal
4. feb 2021

viem cim si prechadzas, stavaju sa pripady ze sa doktor pomylil a babo bolo ok aj ked vyhlasili potrat, ale je aj dost mozne ze naozaj uz nezije 😢 ja som mala prve tehu bez problemov a pred rokom vo februari druhe tehu - 6 tyzden, presne hentake ruzove slabunke spinenie, sla som na pohotovost, doktor ma uistil ze to nic nieje. za dva dni som zacala vo velkom krvacat a babo to nezvladlo. je to hrozny pocit, ale stava sa to ozaj casto, len o tom zeny nehovoria lebo je to bolestive. pockali sme dva dalsie cykly a teraz som v 37tt. velmi ti zelam, aby bolo babo v poriadku, ale aj keby nie, nestracaj nadej, dalsie mimi moze byt uplne zdrave

martina2019
autor
4. feb 2021

@alikal dakujem a mrzi ma, cim si si presla

danusa64
4. feb 2021

Ahoj, mrzi ma to😪 ale ak pred 1,5 tyzdnom bolo srdiecko a teraz uz nie a mala by si byt v 8tt tak to kludne moze byt bohuzial aj zamklnuty potrat. Tri krat som to zazila, nemusis citit nic, prave preto sa to vola zamlknuty, lebo o nom nevies. Zisti sa to vecsinou az na sone ked nebije srdiecko a velkost plodu nezodoveda danemu tyzdnu, neskor sa moze objavit spinenie. Mne na to prisli pri poslednom na pohotovosti, isla som tam so spinenim a plod bol o 3 tyzdne mensi a bez akcie

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulkama
4. feb 2021

Ahoj, zazila som to iste v maji, v 7 tt pekne srdiecko bilo, v 9 tt nie. Poslal ma k dalsiemu lekarovi, ten to len potvrdil😔 A nemusis hned utekat do nemocky, naco... Aj mne to potvrdili stvrtok, sama som si vybehala v piatok predoperacne a v pondelok rano ma cistili. Hlavne ostan hludna, ak nemas bolesti a nekrvacas, to je dolezite, ostat pokojna. Kludne si poplac, mne pomohlo len to. Posielam ❤️ aspon pre potešenie trochu.

katkabg
4. feb 2021

😢😢😢😢

martina2019
autor
4. feb 2021

@janulkama no placem od vcera stale🥲

magdalena807
4. feb 2021

@martina2019 držím palce aby to tak nebolo 🙏

magduska81
5. feb 2021

@martina2019 no ja som mala podobné, v 7 tt bolo vidieť akciu srdiecka a v 8 tt už nie, tiež som nemala bolesti, nič tomu nenasvedcovalo, ono je Ind ak by nebolo vidno akciu srdiecka a ukáže sa neskor, nechcem strašiť ale u nás sa jednalo o potrat, držím palce aby to dopadlo ešte dobre🙏

kajka1512
5. feb 2021

@martina2019 ahoj, išla si k tomu Dr ?

jaga18
5. feb 2021

Žiaľ, u mňa to bolo presne takto isto minulý rok ... Ružový, potom hnedý výtok a srdiečko na sono už nebilo :( to bolo v 9tt, po týždni som šla na kyret. Teraz som opäť tehotná, od začiatku krvacam pravidelne, ale plod je v poriadku, každý druhý týždeň chodím na sono, tak dúfam, že to v pohode potiahnem do konca

abcmajacba
5. feb 2021

@jaga18 držte saaaa

martina2019
autor
5. feb 2021

@jaga18 no ja som praveze odvtedy nemala ziaden vytok, iba raz a uz vobec nic. Drzim Vam palce, aby ste boli zdravi a bolo vsetko v poriadku❤

sssimikkk
23. feb 2021

@martina2019 mne sa to stalo v 2018, 6+2 kontrola, srdiecko bilo. Koncom 12tt ziadne krvavanie, nic nezvycajne, bezna kontrola ze idem po knizku.. bez srdiecka a plod zodpovedal 6+4, takze par dni po prvom sone. 6tyzdnov si moje telo myslelo ze je tehotne a nechalo ma v nevedomosti. Nebyt toho sona koncom 12tt, bohvie kedy by sa to spustilo. Priznaky nemusis mat absolutne ziadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre