Máte skúsenosti s vyplakaným pupkom u 2. mesačného?

jlevica
17. nov 2007

Ahojte mamky a ockovia, mate niekto skusenosti s vyplakanym pupcekom u 2.mesacneho babetka? Ma ho dost vyduty von.

babulka
17. nov 2007

Co je to vyplakany pupcek? Lebo ak ho ma vyduty, tak to moze byt hernia (prietrz, pruh) a to treba navstivit chirurga.

jlevica
autor
17. nov 2007

Pravdepodobne je to hernia, niekde som ale citala ze s tym nic nerobia, ze sa do 2 rokov moze upravit samo, ale je to asi individualne, len ma zaujimalo ci niekto ma uz s tym nejake skusenosti.

katako
17. nov 2007

Náš Ondra měl taky od druhého měsíce vystouplý pupík, prý to byla trochu kýla, jak se to hojilo a on hodně rychle rostl. Vystupoval hlavně, když plakal, ale byl ven i v klidu. Doktorka mi ukazovala, jak to zalepit, aby nelezl ven, tak jsem asi měsíc ten pupík přelepovala. Pak už to bylo lepší a postupně je to úplně ok asi od toho 4. měsíce.

bobulka34
17. nov 2007

moja mala to ma tiez / je to hernia/, kup si taky papierovy leukoplast, potrebujes nato asistenta, jeden pupcek spoji a jemne vsunie donutra a druhy prelepi. Pomaha to. Nas poslali na chirurgiu a kardiologicka povedala, ze mame to prelepovat, ze zbytocne plasia a ze niekedy sa to tak bezne robilo. Proste ten pupcek musi byt ako ciarka ked ho spojis. Len rob to ked je v klude

med
17. nov 2007

Naše malá má taky pupeční kýlu. Na chirurgii nám doporučili kýlní pásek, ten se dá koupit ve zdravotnických potřebách. Je to pásek na suchý zip, který má v oblasti pupíku buničinu, která zatlačuje pupík dovnitř. Dá se nosit i přes oblečení a je to určitě lepší a pohodlnější, než pupík zalepovat náplastí.

med
17. nov 2007

Jo, ještě jsem zapomněla dodat, že mi doktorka říkala, že prý ten pupík není od vyřvání, ale od toho, jak tlačí prdíky... S těmi máme problém dodnes.
Ten pásek bude muset nosit prý asi rok, ale už teď ho nosíme s dovolením lékaře s přestávkami. Např. na noc jí ho nedávám.

katako
17. nov 2007

Lepila jsem brzo ráno, když byl ještě rozespalý. S trochou cviku jsem to zvládla i sama. Taky papírovou páskou, pod tím smoteček gázy, zbytky lepítka jsem uspěšně sudávala po namazání bepanthenem.

villii
17. nov 2007

jlevica, o 4-tej ráno 😲 ☹
aj my sme mali herniu, vytvorila sa tiež v druhom mesiaci, ked začali koliky,naduté bruško a strašne sa pučil,až bol bordový
tiež sme to prelepovali papier.nplasťou pod ktorú som mu dala gazový štvorček(prehnutý na tri x)a dokina mi ešte kázala, že ak chcem, niekedy sa dávala aj päť korunáčka zabalená do gázy, ak veľmi tlači
inak mal ten pupček veľmi vytlačený, ani mu nevchádzal sám späť a už po ňom nieje ani pamiatka 🙂

yesno22
17. nov 2007

jaaaaj, tak s tymto sme sa trapili aj my...dr. tiez radila 5korunacku,lenze sa mi stale odlepovala, tak sme s tym prestali 😅 ...upravilo sa to same okolo 5mesiaca... 😉

jlevica
autor
17. nov 2007

Dakujem za vsetky prispevky,trochu som sa upokojila,budem mu to nejak prelepovat snad sa mu to upravi,za chirurgom zajdem pre istotu aby sa mu na to pozrel.Inak myslim si ze to ma od toho plakania, pretoze ja mam este 3-oj rocnu dcerku a ta taky problem nemala. Pucila sa tiez ked mala prdiky ale ona ledva niekedy zaplakala, takze od pucenia neverim ze sa ten pupcek tak vyduje ked jej sa nevydul nikdy. 🙂

evaka
17. nov 2007

Nemaj obavy. Mne na chirurgii dvaja lekari povedali, ze prelepovat netreba, upravi sa to casom samo -tak do 2. rokov. A fakt sa uz zlepsilo.

wighy
21. nov 2007

my sme boli vcera na poradni a mala ma tiez trosku vonku pupcek, lekarka hovorila ze ju nemame nechat vela plakat,akokeby sa dalo zastavit ked ma plakaci den ☹ ale ze nech sa nebojim ze sa to samo upravi
tak to moc dufam bo mi je do placu, ked si pomyslim ze by mi ju museli operovat ☹

bianca
28. nov 2008

chcela by som ozivit temu.Musime lepit lebo inak sa na dr.vyhraza operaciu 😖

eweny
28. nov 2008

ahoj bianca, aj my mame nieco podobne, doktorka povedala, ze mal velmi hrubu pupocnkovu snuru, velmi mu vytrca von..tiez nam povedala, ze to mam zacat prelepovat, ale zatial som sa k tomu neodhodlala, asi by som konecne mala..ako to lepis?

erikasadek
28. nov 2008

ahojte baby, tak my sme mali tiez ten problem, lekarka mi dala v ked mal asi 1 mesiac, specialny pas, ktory nam pomohol za take 2 mesiace, sval mu zacal pekne pracovat sam, a pupok sa vratil pekne na svoje miesto, ma ho teraz ukazkovy.... 😉

terezam22
28. nov 2008

také máme ten problém,ale dr,trvalo než nás někam poslala...byla jsem s klukem na dět,chirurgii,teď po měsíci jdeme na kontrolu,no a žádné lepení nám nenařídila,pupík má vystouplý dost,od řvaní prý to fakt není,je to prý špatné stáhnutí pupíku po porodu.no a pokud se to samo nestáhne řeší se to operativně tak do 4let věku dítěte,to mi dr.řekla.

bianca
28. nov 2008

eweny ja davam tampon a prelepujem papierovou paskou

len ma dost stve ze dr. to nekontroluje.Mala to mala skoro od zaciatku,chuda strasne tlacila a aj tlaci prdy a lepit sme zacali az po 1 mesiaci.

eweny
28. nov 2008

aj mne to doktorka len raz povedala a odvtedy sa k tomu nevyjadruje..tak ja neviem, ci lepit alebo nie?

erikasadek
28. nov 2008

tak to mate blbe kocky, ked neako lekarka nie je k cinu....nezavidilm;;;

eweny
28. nov 2008

ja si na lekarku nejak stazovat nemozem, je super..mozno sa len na to musim znovu opytat..

bianca
28. nov 2008

erika asi tak.Ked som jej povedala ze mala strasne tlaci tak jej napisala sab simplex ktr. na nas moc neplati a potom povedala ze jej mam kupit jedny kapky co stoja 700 kc na mesiac

erikasadek
28. nov 2008

bianca, no nechapem co maju kapky spolocne s s pupkom, kvapky su na jednu vec a pupok, je zvyseny tym, ze sval nepracuje ako ma, a treba u pomoct..... je to tak jednoduche..... len treba trochu chciet....
u nas to bol pas silikonovy, a na pupok bol asi 3 cm, akoby stupel ktory tlacil na pupok, trebalo to mat stale, len na kupel trebalo dat dolu, a umyvalo sa to rychlo a trebalo to obalit v pudre, aby bol suchy, a ides.. naozaj super vec, otazne, je ci je to dostat na slovensku, teda tu nato niektory pozerali tiez ,v zmysle, super vec , to ste kde dostali?
dokonca ani v lekarni nevedela co mi ma dat, podla predpisu musela volat lekarke aby je presne vysvetlila, vidis, a o tom to, informovanost.... stacilo tak malo,a za par mesiacov ani stopa, a ziadna chirurgia...

drzim palce....

bianca
28. nov 2008

erika o tom pase viem.My sme ho detickam tiez davali ked som robila na detskom.
co sa tyka tych kvapiek tak to koli tomu aby tak chuda netlacila

erikasadek
28. nov 2008

ja chapem tie kvapky, no mechanicky nepomozu ze?, aspon u mna to nedava logiku...ale nevadi, asi tu to nevyriesime ze?

terezam22
29. nov 2008

já jsem se dr.ptala vícekrát,no až když jsem byla neodbytná...tak mě poslala na tu dět.chíru,co si budeme povídat obvoďáci umí zvážit,změřit.ale co se týká odbornosti posílají dáál...v týdnu jedu na kontrolu tak pak písnu co řekla dr.je mi ale divné,že ten pás nedoporučila?no když tak ho koupím sama...dá se tedy sehnat ve zdravotních potřebách?a cenu víte?+- ?díky 🙂

gustinovi
29. nov 2008

holky my máme pupeční kýlu taky zhruba od toho prvního měsíce, asi ve třech měsících nás doktorka poslala na dětskou ghirurgii, říkali že to máme lepit, měla to opravku velké, tak 2-3 cm va výšku, tak nám řekli to samé, že máme lepit, podstatně se to zmenšilo, má to za těch půl roku lepení vystouplé tak půl cm a doktor nám teď na kontrole řekl, že ji pošlou na operaci, takže jsme se jí nyvyhnuly. bude jí mít 16.1.2009, to ji bude čerstvě 9měsíců, tak doufám že vám to dopadne lépe než nám, také jsem o tom založila téma, tak můžete nakouknout. hned ho tu dám.

gustinovi
29. nov 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
tak tady je ten odkez a zkušenosti jiných maminek

erikasadek
29. nov 2008

terazam, ja ti nepomozem, som v zahranici, ale tu ma to stalo okolo 25 euro......bol na predpis, od lekarky,
ale skus sa pytat...v lekarni, alebo v zdravotnickych.....

bambusko
29. nov 2008

nasa alica mala pupocnikovu herniu, bola v inkubatore a tam vyplakavala ☹ dr. nam nejkazala nic s tym robit, len pri prebalovani dat na to plienku, aby to pritlacalo a povedala, ze vekom sa posiuju brusne svaly a hernia by mala zmiznut do 4 rokov. nemali sme to ale nejake extra velke, pupok trcal asi 1cm nad brusko. mala ma takmer 6 rokov a hernia nie je viditelna. na vysetreni na chirurgii nam dr. povedal, ze ma este na jednej strane "malu dierku", ale ze to sa este spravi 🙂

terezam22
16. dec 2008

tak jsem byla dnes na kontrole s Kristíkem a ten pupík se chvilkama stahne sám,jdeme zase na kontrolu za tři měsíce,kéž by to bylo OK a operace nebyla nutná... ☹