Používame cookies. Viac informácií tu. OK
marika142
16. júl 2019

@delinocka zalezi ake vysetrenie ti ide robit, musis sa tam objednat nie? ked tam budes volat tak sa ich opytaj kolko penazi, pripadne mal ta o tom informovat lekar, v kolkom si tt?

derdia
16. júl 2019

Samozrejme,že sa oplatí...doktor Vám za 5 minút povie,či nosíte pod srdcom zdravé dieťa,alebo dieťatko postihnuté akýmkoľvek syndrómom alebo chorobou...určite sa oplatí...aj ked viete ,že si dieťatko necháte tak či tak...budete vedieť na čom ste...buď sa chystať na dieťatko zdrave,alebo si študovať starostlivosť o dieťatko iné...takže podľa mňa rozhodne sa ísť oplatí...70 eur je nič oproti tomu strachu a neistote...takže toto moj nazor ...držte sa...verím,že dopadne všetko dobré a prajem vám aby ste odtiaľ sla šťastná ako nikdy pred tým ...

derdia
16. júl 2019

Teda ak myslela MUDr. Grochala....ja som myslela jeho....100% odborník...skvelý....

vamajka
16. júl 2019

@derdia ona sa pytala ci sa tam plati nie ci sa oplati tam ist

delinocka
autor
16. júl 2019

Som v 19tt a sám doktor ma objednal na zajtra.idú mi brať odber plodovej vody.

ikonica
16. júl 2019

@delinocka a ak to bol test? Tripple? Trizomy ci iny? Ja som mala tripple pozitivny 1:80... O 9 dni ho zopakovali a uz bolo riziko len 1:2900.. Rozhodla som sa pockat do morfosona... Babatko obzreli z kazdej strany , a nemalo ziadne znaky typicke pre downa... Skus este to morfosono pred amnio... U mna tie vysledky boli skreslene zle stanovenym tyzdnom a mojim vekom...

ewiculik
16. júl 2019

@delinocka o vsetkom ta mal informovat on, ale asi ked ti to nespominal bude to zdarma, mozno to zistis aj na strankach poistovne ci je to spoplatnene alebo nie.

liesik
16. júl 2019

@delinocka hlavne sa neboj, ešte to nič nemusí znamenať, drž sa a daj vedieť!

delinocka
autor
16. júl 2019

@liesik dnes som bola na ambulancii rizikovej gravidity.Doktor ma objednal na zajtra do Martina na odber plodovej vody

martinka13
16. júl 2019

@delinocka uprednostnila by som vyšetrenie u Mudr.Grochala v Martine..... Odber plodovej vody nesie so sebou riziko potratu, aj keď malé....

simonecka008
16. júl 2019

@delinocka pan doktor Mudr. Grochal je super ... chodte najprv tam a povedzte ze potrebujete cim skor vysetrit kedze unho sa objednava a dost ma obsadene nas objednal az o dva tyzdne povedzte ze ze mate zle testy ... vysetrenie trva cca 15 minut teda pokial je babatko dobre otocene... ma skvele vybavenie vsetko premeria a uvidi ci je vsetko v poriadku... my sme tam boli dva krat a pri dalsom babetku tam urcite pojdem ... my sme tam boli cez sviatok a platili sme 100 eur a druhy krat 70 eur.. skuste najst na internete tam je aj cennik. odber plodovej vody je podla mna risk... Drzim vam palce a nebojte sa vsetko bude v poriadku 🙂

barboritta
16. júl 2019

@delinocka urcite toho dr.Grochala skuste.aj my sme tam boli,pozeral babo 1,5 hodiny z kazdej strany a nasiel nieco co nevidel za celu svoju prax.a nezobral ani o cent naviac

horalka1986
16. júl 2019

My sme platili tusim 70€, hore dole. . Zajtra to bude rok co som to aj ja absolvovala.

derdia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
derdia
16. júl 2019

Ja by som určite tiež nešla na odber plodovej vody...choďte radšej na neinvazivne vyšetrenie ku Grochalovi a určite neoľutujete....

delinocka
autor
16. júl 2019

@derdia už ma doktor objednal na odber plodovej vody ku dr.Mišovicovej.

horalka1986
16. júl 2019

@delinocka ja ti ten odber mozem odporucit. Len je dost velky rozdiel kde to robia. Ja som bola vo vojenskej a vsetko tip top....kamoska sla na Kramare a ze cele zle.

delinocka
autor
16. júl 2019

@horalka1986 je naozaj poriadne spoľahlivý?

ikonica
16. júl 2019

@delinocka a z akeho testu ti vysiel ten vysledok?

ingelika78
16. júl 2019

@delinocka ja som bola na rozsirenom trisomy teste ktory vysiel negativne. A mam aj zdraveho chlapceka. Na odber plodovej vody by som nikdy nesla, je to prilis invazivny zakrok pre mna. Tehotenstvo v 39, porod po 40-ke.

sabinka2017
16. júl 2019

Amniocentezou sa skuma pocet chromozomov babatka. Ak je ich viac,znamena to niaky syndrom (Down,edwards, Patau). Je to spolahliva metoda. Sonom sa hladaju prejavy typicke pre syndrom, ake to je menej spolahlive. Najistejsia je kombinacia tychto metod. Hlavu hore, nic nie je stratene. Kopa mamiciek mala zle vysledky krvi a maju zdrave deti. Triple test je len statistika.

horalka1986
16. júl 2019

@delinocka je a u nas hrozilo velke postihnitie. Tymto chceli mat istotu a teda,my tiez samozrejme.

agikaku
16. júl 2019

@barboritta Čo prosím vás našiel?? Niečo vážne???

barboritta
16. júl 2019

@agikaku no vazne moc asi nie,nieco so srdieckom,ale hlavne uplne naopak rozmiestnene organiky

elisskah
16. júl 2019

Doktor Grochal ju aj tak narýchlo nevezme. Tiež mi vyšli testy zle, len to prvé sono sa robí do 13+6tt tuším a na to som mala len tak týždeň. Sono u neho stojí 70€ a mimo ordinačných hodín 100€, nechcel ma ani mimo ordinačných vziať, je úplne vyťažený. Nechala som to celé tak a išla k nemu až v 20tt. Všetko bolo podľa neho úplne v poriadku. To podľa akého testu zistili riziko Down? Lebo tie bežné čo robia sú veľmi nespoľahlivé. Zbytočne vystrašia. Aký bol výsledok? Kvôli tomu brať odber vody môže byť úplne zbytočné.

jankajanka134
2. aug 2019

Mne sa narodil chlapček s DS je tu niekto komu sa teraz narodilo bábätko s Downovim syn

maajkaa9
3. aug 2019

@jankajanka134 my mame ale dievcatko DS..narodilo sa nam vo februari

Tu začni písať odpoveď...

Odošli