Používame cookies. Viac informácií tu. OK
renab
3. okt 2019

Mojej to zmizlo v puberte

ddenisa123
autor
3. okt 2019

@renab až v puberte? A brala lieky dovtedy? Kedy jej to diagnostikovali?

renab
4. okt 2019

@ddenisa123 zistili jej to asi v troch rokoch, nasadili lieky, ake, uz si nepamatam. Zlepsovalo sa to postupne a preslo to az do stavu, ze jej srdce rychlo a nepravidelne bilo len naozaj pri velkej namahe. Ked to doslo do tohto stavu, asi v 6. tich rokoch, lieky som jej uz nedavala. Uplne to preslo v puberte.

ddenisa123
autor
4. okt 2019

@renab moja to ma od narodenia, preto verim ze to prejde. Berie Sotalol a Rhytmonorm. Aj ste ju počuvali fonendoskopom?

renab
4. okt 2019

@ddenisa123 dnes su urcite lepsie lieky ako kedysi, takze je to dost mozne, ze vam to prejde. A nie, nepocuvala som ju. Bolo to na nej vidno a bola uz vacsia, takze vedela povedat, ze je jej zle.

ddenisa123
autor
4. okt 2019

@renab chodili ste do BA tiež? Do detského kardiocentra? No malej sa to asi 3x vratilo ten zachvat tak jej dali dva lieky.

renab
5. okt 2019

@ddenisa123 nechodili, asi to nebolo az take vazne. Chodili sme iba na kardiologiu v MT.

ddenisa123
autor
5. okt 2019

@renab no mojej vyskočilo na 260 a zastavovali to adenozinom.

carmenuska
5. okt 2019

@ddenisa123 Aj my sme TOS mali teraz,skončili sme na are ,tiež adenozin ,250-280 pulzov ,je tomu mesiac

ddenisa123
autor
5. okt 2019

@carmenuska a kolko má? Ja som tam rovno kolabovala ked mi to povedali. Malinka mala vtedy 8 dní.

janika22
6. okt 2019

@ddenisa123 my sme mali tachyarytmiu zistenú už v 20 týždni tehotenstva. Nasadili mi tabletky, ktore branili tachykardii babatka a po naroseni už tachykardie syn nemal ale ešte podľa holtera občas tachykardicku krivku, ktorá však v samotnu tachykardiu nespôsobila ale mohla. Preto nasadili sotalol. Tachykariu nemal celú rok žiadnu, čiže tabletky vysadili. V kardiocentre sme boli 2x na kontrolu, teraz iba polročné kontroly u našej kardiologičky. Teraz má rok a pol a už fonendoskopom kontrolujem, len ked sa mi nezdá alebo keď ma horúčky ale ten 1. rok sme kontrolovali denne, zo začiatku často, potom len 1-2 krát denne.

ddenisa123
autor
6. okt 2019

@janika22 moja berie sotalol a rhytmonorm a zvyšuju podla váhy. Moja dostala tu tachykardiu po porode. Zo začiatku bola len na rhytmonorme ale asi 3x jej silno bušillo srdce tak nasadili aj sotalol. A na holteri su stale tie krivky, ale ma len 4 mesiace.

janika22
6. okt 2019

@ddenisa123 aj my sme zvyšovali podľa váhy

ddenisa123
autor
6. okt 2019

@janika22 ja sa len bojim či z toho vyrastie. Ked sa jej to vracalo ten prvy mesiac. Ja ju počuvam asi 7x denne.

janika22
6. okt 2019

@ddenisa123 aj keby nie tak určite vieš že operačne to potom.definitívne odstrania. Je to veľmi dobrá srdcová diagnóza, tak som to brala ja, ale nebolo to ľahké prve mesiace. Keď si dobre pamätám tak vraveli v kardiocentre, že väčšina detí z toho vyrastie

ddenisa123
autor
6. okt 2019

@janika22 len to až v 4 rokoch. Aj vam postupne vysadzali lieky? Ako a odkedy?

carmenuska
7. okt 2019

@ddenisa123 naša má 5 rokov.Stalo sa to prvýkrát.....Ja by som to ani nezistila .Ona ma upozornila . Teraz máme kolotoč vyšetrení,mali sme Holtera .Tam sa nepotvrdilo nič.Nasli jej vrodenú vadu ,nejaký defekt medzi predsienami Lieky nemáme teraz žiadne,iba cardilan.Lrbo to ma v norme.U nás to diagnostikovali supraventikularna tachykardie a zachvstova.Neviem čo je horsie malého takto tronem,kedy dostane taký záchvat a nie je podchytené liekmi.My používame doma oxiometer pulzy,baby kúpte si to.Date na prst a zmeria pulzy aj saturaciu.Nemusite počúvať .

ddenisa123
autor
7. okt 2019

@carmenuska ja som to chcela ale moja ma 4 mesiace a že to nezmeria. A v kardiocentre mi povedali ze to nie je presné.

janika22
7. okt 2019

@ddenisa123 vysasili nám okolo roka, asi týždeň to trvalo keď sme znižovali dávky a potom už uplne vysadili.

ddenisa123
autor
7. okt 2019

@janika22 a priemerny pulz ma aký? No ja dufam ze aj mojej vysadia lieky a uz bude dobre.

janika22
7. okt 2019

@ddenisa123 okolo 150 ale to je v podstate jedno, koklko je priemer. Moze mat aj 200 ked place, alebo sa rozculi, dolezite je to ze to vie samo klesnut. Pri tachykardickom stave pulz neklesne. Ja som sa zamerala pri pocuvani ani nie tak na ratanie ako to ci sa pulz meni, spomaluje zrychluje. Samozrejme aj to ci sa da naratat. Lebo ak je tak rychly ze sa to nestiha pocitat a nespomaluje tak je to tachykardia. Ale nepocuvala som stylom a teraz je to 150, teraz 160. Mala som v uchu co je ok? My sme tachykardiu nemali cize co ok nie je ani neviem ale p. Dr. Illikova to jasne vysvetlila, ze ked je dierata v klude a srdce bije tak.rychlo ze sa to neda poratat a neprestava to ani za pol hodiny volat zachranku, je tam tachykardia

ddenisa123
autor
7. okt 2019

@janika22 ano to viem no moja mala 3x nespomalujuci pulz a kym sme prisli na pohotovost sam sa spomalil a vzdy sme hodinu cakali. Nakoniec zistili ze ma kratke tachykardie preto to vlastne preslo kym sme prišli.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre