Mesačná dcérka má problém s vetrami

yamee17
2. okt 2012

ahotje mamicky,
moja mesacna dcerka ma v poslednom case problem s vetrami a ani vyprazdnit sa nemoze..stale sa len puci a tlaci a je z toho nervozna... lekarka mi poradila espumisan kvapky... ale naposledy uz ani tie nepomohli.... co mam robit prosim???? neexistuju nejake cviky, alebo co by som mala jest ja aby sa mohla mala kludne pokakat??? poradste mi prosim....

wiki20
2. okt 2012

Niekedy pomože ked jej pravidelne budeš masírovat bruško. Síce to je proti kolike (bolest so zápchou) ale za pokus nič nedáš.

milka1978
2. okt 2012

@yamee17 a dávaš jej napr. feniklový čajík, alebo jej navar taký jemný rascový odvar z toho vy vypurká a aj pokaká .... alebo potom rektálna trubička ... trošku ju z vonku naolejuj a v zadočku s ňou pokrúť a keď vytiahneš mala by ísť aj stolica .... ja som mojemu drobcovi dávala do mliečka pravidelne SAB SIMPLEX kvapky na ľahšie strávenie UM, vodu alebo čajíky mi vôbec nechcel piť a tiež sme mali problémy asi do polroka so stolicou, pokiaľ nezačal jesť aj normálne jedlo

katkas1
2. okt 2012

nam nepomohlo absolutne nic, vyskusali sme vsetko co sa dalo kupit aj u nas aj v zahranici a nic, bola to hroza a potom to preslo samo od seba

mily7
2. okt 2012

Ahoj, ty by si si mohla dat rascu do stravy, davat pozor na nafukovacie potraviny, ale ta rasca ja som ju davala do vsetkeho, maly mal koliky tiez sme si vytrpeli. Malu masiruj brusko, cvic nozicami, pokrcit a pod, to najdes na nete davaj na bruso, vtedy zvyknu tiez poprdiet, takze masaz, cvicenie, fenikel,aniz, cajik jej urobit, alebo do dojceneckej prevarenej vody dat rascu vyluhovat a dat jej pit,to mi doki kazala. my sme davali INFACOL! nam pomohol. niekto SAB SIMPLEX alebo este aj BIO GAJA, to su laktobacily, ale to na dlhsie. inak tu rektarnu rurku az ked je velmi zle, teda casto by sa nemal davat, ale samozrejme ked ti dietatko trpi a nejde sa vykakat tak budes musiet pouzit aj ju. Inak ja mala rascu aj v mese. vo vsetkom aj kde sa normalne nedava🙂) neviem moja inak mi sme preplakali 3 mesiace, nosili sa a trpeli. krute ale chce to cas, hadam vam nieco zaberie.

josenka
2. okt 2012

Nám celkom pomáhalo, keď sme pri každom prebaľovaní trošku cvičili. Naučila nás to naša detská lekárka - opatrne som malému kolienka pritlačila na bruško (on si ich tam inštinktívne aj sám ťahal) a potom aj pravý laktík k ľavému kolienku a naopak. No a ešte mastička na bruško a tiež rektálna rúrka.

dadka212
2. okt 2012

@yamee17 práve som videla na nete http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2714-Ako-na-pr...
vlastne je tu zhrnuté to, čo ti radili baby 🙂

kmkke
2. okt 2012

Tiež tým trpíme ☹ Espumisan L nepomáhal, teraz berieme Sab Simplex, pri tomto sa aspoň vyprdí, ale kakať nevie, takže mu dávam probiotiká Infant Dophilus a minimálne 3x denne používam rektálnu rúrku, inak sa nedá. Cvičenie ani masáž nepomáhajú, skúšala som dávať aj na bruško, teraz som čítala že vraj teplé obklady sem-tam pomáhajú tak vyskúšam. Fenyklový čaj mi doktorka zakázala, vraj niektoré deti z neho naopak zapeká a asi to bude náš prípad, odporučila mi harmančekový čaj, denne aspoň 3-4 lyžičky, ale teplý - prípadne zohriať dojčenskú vodu - vraj teplá voda rozprúdi črevá, tak idem skúšať 😀

nikolet_89
2. okt 2012

@yamee17 ahoj my sme mali rovnaky problem, davala som malej baby calm su to tiez kvapky ako sab simplex, ci espumissan, az nato, ze tieto aj pomahaju, aspon pomohli detickam v nasom okoli...jedine...a taktiez rektarna rurka, s tym sa ti malinka pekne vykaka, ale aj vyprdka ak musi, a taktiez masirovat brusko, ja som to robila tak, ze som jej dala kvapky a 10 min nato som jej dala trubicku a popri tom sme cvicili z nozickami dopredu dozadu, masaz bruska, a znovu trubicku, cvicenie nohami a masaz a tak dookola nakoniec sa vzdy pekne minimalne vyprdkala...drzim palce 🙂 a feniklovy caj alebo kamilkovi, feniklovy na prdky a kamilkovy ju prezenie 🙂

nikolet_89
2. okt 2012

@yamee17 a este kvapky BIO GAJA su na obnovu zrevnej mikroflory tie som davala do 4 mesiacov

gubcikova
2. okt 2012

tiež nám pomohlo tlačenie nožičiek k brušku a potom rektálna

bodka13
3. okt 2012

@yamee17 dojčené dieťa nemusí mať stolicu aj 10 dní a pritom nejde o zápchu 😉
...rektálnu rúrku by som volila iba ako úplne poslednú možnosť ...skús robiť tak ako ti radili dievčatá : zmeň svoju stravu,cvič s malinkou 😉