Mesačná dcérka sa nemôže vykakať

evastejskalova
10. okt 2013

Ahojte maminky. Prosim o radu. Mam mesacnu dcerku a uz treti den sa nemoze sama vykakat. Chudatko tlaci aj ked spinka. Cvicime,masirujeme brusko,davam ju lezkat na brusko a nic. Musim jej vzdy pomoct rurkou a potom to uz ide. Myslite ze by to mohlo byt tym,ze som zacala pit caj na tvorbu mlieka? Dakujem za vsetky rady 🙂

samila1
10. okt 2013

Ahoj, ja by som si dovolila navrnut Ti podla mojich skusenosti.
Možnosti:
- vyradit maso, mlieko, mliecne výrobky
- zaradit denne vyvar z cukety
- denne vypit 1/2l záparu - na noc zaliať hrsť kôpru - čerstvého - ráno precediť a pit celý deň - uvoľnuje cez mliečko kŕče bábätka
alebo aj malá pije mliecko práškové - nahradiť ovseným alebo aspon bezlaktozové
tak prajem správne rozhodnutie.

zahradka76
10. okt 2013

@samila1 tak tuto Tvoju dietu nechapem, len ziram....este raz, je normalne, ze jej momentalne nekaka, moja laktacna poradkyna mala mamicku, ktorej kojene dietatko nekakalo skoro cely mesiac a prospievalo. Mne nekakal syn aj 10 dni a bol v poriadku. Kojaca matka moze jest vsetko, od cca 6 -7 tyzdna treba zacat papat opatrne strukoviny. Uplne nezmyselne, drzat dietu a ochudobnovat si telo a mliecko pre babo o vitaminy.

aliza
10. okt 2013

@charaka ja nemam co chapat, na tom, co robis, totiz niet co chapat lebo je to chore....a bud rada, ze zijes tam, kde zijes, inde by si uz dieta pri sebe nemala. Moj posledny koment na tvoju adresu.

misha1986
11. okt 2013

@evastejskalova mymame to iste v spanku mi tlaci puci sa,pocujem ako si poprdka ale tlaci dalej tiez sa nemozem nato pozerat a nemozem kvoli tomu ani v noci spat co sastale mrvi puci a tlaci myslimze dozrieva ten trabiaci system,ale neviem naisto lebo to robi aj vez den ked spi.aj ked kej pomozem rurkou.skusim sa na to popytat dr.ja iz si neviem dat rady,moja sa napapa a aj tak reve,myslim ze ma tie koliky ja sanemozem od nej ani pohnut furt som s nou.napapat prebalit odgrgnut vykykat poprdkat a aj tak placeeeeee

misha1986
11. okt 2013

@zahradka76 viem aj ja ze nusia mat stolici lazdy den ale co ked sa tak v spamki strasne pucoa a tlacia to sa ani poriadne nevyspia nie.ja jej ak skisam noekedy pomahat cvicomasirujem brusko a nic a potom stale tlaco a puci sa je to normalne takto sa trapit

zahradka76
11. okt 2013

tak tuto diskusiu uz nechcem ani vidiet, lebo cim dalej citam, tym je to horsie a ja len ziram, co tu poniektore stvaraju so svojimi novorodeniatkami. 😖

evastejskalova
autor
11. okt 2013

Tak mamicky..vcera som cely den nepila caj na mlieko a huraaa dnes rano sa moja msla princeznicka sama vykakala....skusim este dnes nepit ten caj. Mozno to bolo vazne s toho. Uvidime 😉

veve39
11. okt 2013

@misha1986 take male dietatko nemusi mat stolicu kazdy den (/niektore ju maju, ine nie)...naozaj v cca 2. mesiaci zacne mat vela babatiek stolicu az po niekolkych dnoch - aj 7-10 je uplne bezne, hlavne deti kojene,,,zapcha je vtedy, ak je stolica tvrda, nie ked kazdy den nekaka...nemam to z vlastnej hlavy, riesili sme podobne problemy v nemocnici, potvrdili mi to viaceri detski dr. ...v Detskej fakultnej nemocnici na Kramaroch mali vraj babatko"rekordmana" ktory nekakal 21dni - pritom dieta nemalo zapchu...po zavedeni tuhych prikrmov sa stolica zvacsa upravi
deticky sa pucia, tlacia - co vsak neznamena, ze im treba kakat
nemaju vyvinuty brusny list a aj vetry su pre ne "tazkou drinou" a plyny ich v brusku irituju ...preto to tlacenie a nepokoj...detska kolika sama prejde vacsinou po 3.mesiaci, ked dozreje traviaci trakt

co sa tyka rekt. rurky, lekari nie su v nazore jednoznacni, niektori neodporucaju pouzivat, ini (aj skutocni odbornici) v pouzivani problem nevidia, vraj ked sa vyprazdnovanie same upravi navyk nevznikne

jonas17
11. okt 2013

@zahradka76 mlieko , mliečne výrobky a mäso nie sú zdravé ani pre nekojace mamičky 😉

zahradka76
11. okt 2013

@jonas17 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

carlyrose
11. okt 2013

Moja mala tiez ten problem.. Vykaslala som sa na kvapky, vypila cely liter KEFIRU a mala sa polahky vykakala.. Aj teraz pri prikrmoch, este stale kojim, to niekedy tak riesim, ked ma tuhsiu stolicu.. Alebo mozes skusit aj ovsenu kasu 🙂 ja nedam dopustit na malinovu od Emca 🙂 a kefir zabral aj kamoske na moju radu 🙂

misha1986
11. okt 2013

@veve39 hej nemusi ale ked sa tak strasnepuci a nejdejej potom jenervozna,mada sa jej zaspinkat a tak ja bysom ju nechala tak ale ked vidim ako sa trapi,moja ma 5tyzdnov.a koliky nas veru trapia
@carlyrose kefir fakt zabral teda kysle.mlieko alebo acidko ked vypijem tak by jej mal.zabrat a lepsie sa vykaka

misha1986
11. okt 2013

@evastejskalova fakt zeby to bolo z toho caju ja ho pijemfurt ten od hipp,ale myslim si ze je to len nahoda.ja zas rascovu polievku jedavam aby mala.prdiky ale neviem ci aj z toho nema koliky na prdiky pmaha rano dat kvapky espumisan a pobede a vecer sa krasne vyprdka.....

brady1
11. okt 2013

Zbytočne ju trapite, ja som mala ten isty "problem" tiez sa mi zdalo že tlači. Pred tým kakala každý den a niekoľko krat denne. Doktorkami povedala že je uplne normalne že take male dieta moze kakat raz za 8dni až 10dni. Ono pije ešte len mliečko nemusi mat každy den stolicu.

nikask
11. okt 2013

@evastejskalova Mali sme tiež problém s kakaním-nekakal asi 6dní.U oktora sa na mna pozrel a usmial sa že to je normálne.Ak kojíš materským mliekom a to preto,že niekedy je to mlieko detičkami tak strávené,že z neho nezostane skoro nič zistíš to ak že poprdkuje.A ohľadom toho jablkového džúsu 100%-ho nikdy jej ho nedávaj čistý-do prevarenej vlažnej vody trošku vlej ale tak 70%H2O a 30%džúsu ja som ho dávala synovi,ale my sme mali tvrdú stolicu z koliky .Môžeš dávať piť počas dňa a po papkaní čistú,prevarenú,vychladnutú vodu.Držím Vám palce aby ste boli čo najskôr fit a malinká sa netrápila.

ichbinich
14. okt 2013

@misha1986:
To pucenie a tlacenie v noci, to mali obe moje deti. Ja som spala jak mys na vreci, cakala, kedy sa rozrevu, cakala, kedy treba zasiahnut, a oni sa potom dopucili a bolo, spali pokojne dalej. Zvycajne okolo 4-5 rano, pucili sa aj hodinu. Ja som bola potom zombie...
Ja som tomu hovorila prdiaca hodina. Bolo to presne okolo mesiaca, ako pises.

Syn mal aj lekarom potvrdeny meteorismus, teda plynnatost. Skusala som mu davat kvapky, ale to bolo jedno. Aj tak sa pucil a kakal nepravidelne.
Dcera nemala ani tvrde brusko, ani problemy s prdenim a kakanim. Ale tiez sa pucila a tiez kaka nepravidelne.
To pucenie a tlacenie v noci samo prejde.
Ak ma babo tvrde brusko aj v klude (lebo vsak ked prave place, tak je brusko samozrejme tvrde), tak ho to naozaj tlaci a boli. Mne sa najviac osvedcil teply kupel a cvicit nohami.

misha1986
14. okt 2013

@ichbinich mas pravdu puci a tlaci sa nadranom lenzr moja aj cez den by chcela furt tlacit napina sa a tlaci po kazdom kojeni....asi ta plynatost so vzduchu ktoryprehltne pri kojeni potom mi place ani uspat ju nemozem cez den chufa ani nespi