Mesačné dieťa má veľa hlienov

lenkapp
16. dec 2012

Ahojte.Moje krsniatko je chore.Ma vela hlienov a strasne chrchle ani odsat sa jej to pomaly neda.Doktorka jej dala nejsky solny roztok ci co to ale to nepomaha a sestra so svagrom su uz zufali...poradte ak viete..je este malinka 20teho bude mat len mesiac

nefertitka
16. dec 2012

@lenkapp naspat k lekarovi

vefi89
16. dec 2012

@lenkapp zábal na hrudník alebo z bravčovej masti, alebo z oleja!

aduskatt
16. dec 2012

@lenkapp no jasne, ze vieme.....s tak malym znova lekarovi..............

xlucia
16. dec 2012

@lenkapp pohotovost 😖 😖 😖 😖

adkasmolka
16. dec 2012

dufam, ze uz boli davno naspat u lekara!!!!

denaalubos
16. dec 2012

Aj my sme mali sople az do dvoch mesicov od narodenia pomaly...a vysavali sme a daval morsku vodu bud na vatu alebo na vatovu tycinku a to dali troska do nosteka,nech sa trocha rozpusti hlien a ide vysat,nepustat vysavac na silnonkedze novorpdeniatko este..ved takyto pokyn vam hadam dal aj lekar,ci?

janazuza
16. dec 2012

sinupret kvapky (myslím že to môžu už bábätká)na odhlienenie

a2303
16. dec 2012

Ja som s tým bojovala dosť dlho pri synčekovi, nakoniec vysvitlo, že bol zahlienený z toho dôvodu, že mal alergiu na mlieko (a to som ho ešte vtedy len kojila ale nakoľko som ja jedla mliečne výrobky, tak toho zahlieňovalo).

a2303
16. dec 2012

Ešte som zabudla napísať, že u nás to vyzeralo akoby bol malý chorý.. kašlal, soplíky mal, hlieny..

adelajda2012
16. dec 2012

My sme kvapkali do nosa sterilny fyziologicky roztok (physiomer - da sa kupit priamo v takych malych ampulkach), potom sa lahsie odsavalo. A odsavali sme ustami. Pouzivali sme tu odsavacku na vysavac, ale namiesto vysavacu sme sa "zapojili" my.

lenkapp
autor
16. dec 2012

@adelajda2012 presne to dostali a robia a nic

dafne1111
16. dec 2012

moja alnka prvy krat ochorela ked mala 2 mesiace ale naparovala som ju večer ked išla spinkať a večer a zabralo to hned
na druhy den bola fit a prespala mi v noci krasne
😝

janinah
16. dec 2012

@lenkapp je dosť možné,že nevedia správne odsávať,hadičku treba dávať smerom k záhlaviu teda kolmo do nošteka a nie hore smerom k čelu

@a2303 nie je žiadny dôkaz,že mlieko zahlieňuje

a2303
16. dec 2012

@janinah Ja som dôkaz nepotrebovala, akonáhle som vynechala mlieko za pár dní bez liekov malému hlieny ustúpili a potom zmizli. Dovtedy som ho pchala sirupmi, kvapkami aj vyše mesiaca a nič...
Ja som na 100% presvedčená (doktorka mi to len potvrdila), že to bolo z toho. Dôkaz je môj syn...
A na veľa vecí na svete niet dôkazov a sú... 😵
Ja píšem len moju skúsenosť..

marusik
16. dec 2012

kvapnúť ten physiomer, odsať a vytrieť noštek, príp. nakvapkať doň zopár kvapiek materského mlieka 🙂 my máme 7 týždňov a presne toto sme riešili, keď mala malá 3 týždne... trvalo to necelé 2 týždne, už sme fit. nech ste aj vy!
🙂

lencika
16. dec 2012

ahoj aj moja dcerka s tym mala problem a ja som len odsavala a poviem pravdu ani neviem kedy jej to prestalo tak nejak samo 🙂

dodkap
16. dec 2012

ved nech idu na usno-nosno-krcne oddelenie, priamo an odborne vysetrenie. Tu bude morska voda k nicomu, podla mna. A ak tam nic, tak potom alergologia. Proste, odborni lekari. Ale to ich aj pediater posle, ak mu povedia, ze to nepomaha.

sendy182
16. dec 2012

@lenkapp smer lekár......urobiť výter z nošteka.....ak sú hlieny zelené .....kašle?.......je fakt malinké na takýto stav..........aj pohotovosť by som riešila do večera...........zvhčovať vzduch........vetrať.......odsávať noštek.......

iviatko
17. dec 2012

ahoj, tiez sme tym presli, uz to ma lepsie... potrapili nas poriadne hlieny, vytierala som mu nostek a odsavala... dnes rano si kychol a take suchare /susne / mu vyfrkli von, ze som obzerala, ako sa mu tam zmestili... ale uz je to dobre 🙂

rainbow0508
17. dec 2012

@lenkapp Aj my mame tento problem...maly ma sice skoro rok, ale nevieme sa uz skoro 3 mesiace zbavit hlienov. Boli sme aj na usnom, lebo mu hlieny "chytili" bubienok az zvnutra...dostali sme spray STERIMAR...je to pre deti 0-3, takze aj mozno vam by to pomohlo. Inak som trvala na vyteroch z nosteka aj z hrdla...dnes mam volat pre vysledky, tak uvidime...

redudas
14. dec 2015

@a2303 prosim ta,,len mlieko, umele ci klasicke? my chrcime dva mesiace,,,zahlieneny je,,,mame rok, co mu budem davat v noci pit netusim, chcem to vyskusat, mliecne vyrobky davas?

redudas
14. dec 2015

@rainbow0508 ahoj ako ste dopadli na tych vysledkoch z hrdla a nosa?

rainbow0508
14. dec 2015

Nic sa nenaslo, nasadili sme trifed a dostali sa z toho...

dahra
14. dec 2015

@lenkapp - hlieny v nose? Ak je dojcene, to nemoze ani sat. 😕 To fakt k lekarovi a hned riesit. Alebo hlieny v hrdle, kedze chrchle? To by aj zodpovedalo tomu, preco sa to odsat neda. 😒 Lebo to poznam u vsetkych mojich troch malych. Ja mam problem so silnym tokom mlieka, casto sa ho "nadychali", potom im chrchlalo v hrdle a niekedy im aj z nosa vyslo. Par kychnuti po najedeni bolo uplne beznych. Po par mesiacoch, ked zosilneli a vladali lepsie pit, to uplne ustupilo.

redudas
14. dec 2015

@rainbow0508 my ideme k pneumologovi zajtra do ba, dva mesiace sme vonku neboli,,,a ten trifed zeleny ci zlty? nam zistli pred dvoma tyzdnami zapal dutin,,,tak neviem ci to chrcanie suvisi s tym.

dahra
14. dec 2015

No jasne.... zasa raz odpovedam na storocnu temu 🙂

lenkapp
autor
15. dec 2015

@dahra 🙂