Moje dieťa zvracia. Máte rady ako mu pomôcť?

barbiska4
24. aug 2012

Milé mamičky potrebujem vašu radu, v utorok som bola s jednoročným synom u lekára lebo zvracal, pichol mu injekciu proti zvracaniu, stredu a vo štvrtok bolo všetko ok ale dnes začal zvracať na novo. diétu mu ešte dávam, začala som mu dávať aj mliečko s ryžovým odvarom. prosím o vaše rady.Ďakujem

maslenka47
24. aug 2012

To mas nejakeho divneho doktora. Miesto zistovania priciny preco vracia pichnut injekciu a je vybavene? Chod tam este raz a poriadne mu znadaj, ze takto sa problemy neriesia, specialne nie u malych deti.

martinkacasarova
24. aug 2012

Ahoj,môj malý mal to isté musela som ísť až na pohotovosť.Vizeral ako keby umieral,strašne som sa bála.Hned mi kázali vysadiť mliečne vyrobky-dať Smectu,to je taky prášok ,riedi sa s vodou alebo Hylak kvapky.Nasadiť dietu,ryžu vo vode,suchy rohlík,dru slané tyčinky,keksíky bebe,pigy čaj. Trvalo to cca.5dní aj s teplotami 40 potom si začal aj sám brať keksíky,paličky atd.Doktorka povedala že je to nejaký vírus.To v lete býva u veľa detí,ale behni ešte na pohotovosť.

andreah25
24. aug 2012

Na Tvojom mieste by som sa nepýtala na fóre, ale rovno šla k lekárovi. Že zvracia, nie je len tak bez príčiny a taktiež mu to zvracanie môže urobiť ešte horšie ako je na tom teraz. Tak nerieš fórum, ale sadni do auta a poďme k lekárovi - v tomto momente už len pohotovosť, ale choď.

Niečo mu môže vadiť v strave - trebárs mlieko, aké mu dávať - UM alebo kravské? - čo ak má s tým problém? My sme dlho nadmerne plnili plienky a povracal sa mi raz a to keď som mu začala dávať KM. Nakoniec sme zistili intoleranciu KM - úplne sme ho vysadili, vrátane UM a dnes je všetko už v poriadku - čiže bez príčiny Ti len tak dieťa vracať nebude 😠 .
Dúfam, že už si na ceste na pohotovosť!!!

lenka311
24. aug 2012

ja sa práve pasujem presne s tým istým. Tiež jej dala injekciu proti zvracaniu, predpísala probiotiká /aj ju preháňa, ráno má teplotu tak 39,5st.C/ - má 2r.5mes.. Zatiaľ to trvá od pondelka rána, veľmi mi schudla... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Už mi včera aj behala, dnes je to brutál...
Doktorka mi jasne povedala že ak zistím že má biely jazyk /vtedy je telo už moc odvodnené/ mám volať záchranku..
Keďže mi stále spí, som veľa teraz na nete, hľadala som liečby týchto viróz aj salmonelu, rotavírusy - všade je rovnaký postup - veľa, tekutín aj nasilu /napr. striekačkou streknúť do pusy a pridržať chvíľu nos, prehltne.. /, no a potom prísna diéta, môže slané tyčinky, ryžu, mrkvu, odvar z ryže i mrkvy...
V marci mi bola s týmto na infúzkach, dva dni v nemocnici. Dali jej fyziologický roztok, je to vlastne len doplnenie stratených tekutín.... takže možno pôjdeme znova... zatiaľ bojujem ako viem. Na nete je toho dosť, daj si do googlu že črevné virózy u detí...
Tiež sa o ňu bojím... má už riadnu podváhu a to mi má o týždeň ísť do škôlky...

pink_lady
24. aug 2012

@lenka311 - ak ti tolko zvracia, prehana (ako casto) - preco nedas urobit vyter? POZOR - ak by sa potvrdili ROTAVIRUSY, dieta NESMIE ist do kolektivu 10 dni po odozneni priznakov /tak ma vcera v nemocnici upozornili/. @barbiska4 - treba urobit vytery, zapalove parametre, sledovat ako dieta cika, kolko krat za den zvracia...kolko krat kaka, aku ma konzistenciu stolica /my bojujeme od utorka s roťákmi - stolica je ako cikanicka ☹

janinah
24. aug 2012

akú dietu mu dávaš? mlieko nie je dieta,ryžový odvar ako dieta sa robí len vo vode rozvarená ryža....ak dieťa niečo prijme do žalúdka a neudrží to a zvracia,tak je to dôvod na infúznu liečbu,nám v nemocnici povedali,že u malých detí sa vracanie liekmi netlmí /hnačka áno/ a dáva sa infúzna liečba,aby nedošlo k dehydratácii, na tvojom mieste pátram po tom prečo zvracia,má aj horúčku,hnačku?

raganovaj
24. aug 2012

treba urobit cierny caj, nesladeny. lyzicku, za 15 minut dalsiu, aj keby dieta prosilo, nesmie sa mu dat viac. potom takto pomaly aj dalsie lyzicky, ale fakt len po kavovych lyzickach. povedali mi to na kramaroch a fakt to zabralo. nenutit hlavne jest, nemusi, len nech udrzi tie lyzicky cierneho caju. ked udrzi viac hodin ten prvy pohar nesladeneho caju, mozno mu dalsi pohar trochu osladit, na energiu.

baran1982
24. aug 2012

Nas maly zvracal isli sme na pohotovost a hned nas poslali na odelenie a 2 dni mu davali infuzie

bubelko
24. aug 2012

hlavne davat tekutiny - najlepsi slabsi cierny caj, pripadne s trosickou soli a cukru. ak zvracia casto, davat po lyzickach (aj kazdych 5 min) a postupne zvysovat davky, podla toho ako to dokaze v sebe udrzat. okrem toho lahku stravu - suchare, suchy starsi chlieb, slane tycinky. ak neprestava zvracat, pripadne ma k tomu aj hnacku a teploty -tak urcite na pohotovost.

lulubu14
24. aug 2012

Hlavne treba doplňať tekutiny - moja malá keď zvracia tak jej dávam čerstvý matový čajik - bez cukru - moc ho nechce ale aspoň jej to zvracanie zastaví, ukludni jej to bruško

liave
24. aug 2012

ak dieta zvracia vysadit mlieko!!!!!mliecne vyrpbky syry vsekto mliecne!!!lebo mlieko sa vobec nema podavat pri crevnych kataroch!ja by som doplnala tekutiny postupne ...dala probiotika ...jest iba suche kekse suchary a pod...vyvar cierneho caju velmi slabucky do ktoreho by som dal ahroznovy cukor a stipku soli (zlozenie infuzii)nahrada infuzie 😉 a urobila miesto mlieka ryzovy odvar a davala mu to papat...a v neposlednim rade kludne daj cierne uhlie...ale ziadne mlieko!!!!!!!!!a ked neprestane zvracanie a maly bude dehydrovany a apaticky bezat do nemocnice!

sarinka123
24. aug 2012

To neries na fore. Bez k lekarovi !!!!

miriamkac
24. aug 2012

ČIerny čaj...môže byť...no niekedy vie dráždiť hlavne lačný žalúdok, v lekárni zoženieš roztok "Kulíšek" je to presné zloženie fyziolog, roztoku, čo sa dáva do infúzii, je trošku slaný...a viac menej nechutný (zarába sa vriacou vodou), do vychladnutého som rozrobila probiotika...a ked vracala už aj ten čierny čaj...tak som nasadila toto...a použila som ako dávkovač "pipetu" od nurofenu každých 5 minú 5 ml...potom zvýšim množstvo a predlžujem čas....Je to drasťák, ale disciplínovanym systemom ...a čiarkami...koľko vypil...sa dopracuješ k tomu, že ráno ti vypije pohár čaju...držím palce.

denisa87
24. aug 2012

Nam raz predpisala torecan http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/toreca... a z toho len 1/3,nastastie som pouzila len 2x.

radka24
24. aug 2012

Ked mal moj maly virozu tak nas to tiez drzalo tiez dlhsie, ja som mu davala Hylak a Smectu a tiez Kulisek je to urcene pre oslabeny organizmus vracanim a hnackami obsahuje vsetky potrebne mineraly, aby dietatko nebolo dehydrovane. Ked bol maly uz hladny tak som mu dala do flasky zeleninivy odvar, alebo kasicku, ktora sa rozraba s vodou a neobsahuje mlieko.

sendy182
24. aug 2012

no a zr´vracial z čoho? bolelo ho hrdielko, alebo len zo zlej stravy? po zvracaní má mať kľudový režim piť po lyžičkách slabší čierny čaj, ak má chuť na jemnú zeleninovú polievku tak po troške a radšej častejšie, neaké piškótky, a ozaj nemusí veľa papať....on si to potom vynahradí..............mne sa osvedčil Promethazin proti zvracanu na hnačku Hylak, ak j dehydrované dá sa kúpiť v lekárni rehydratačný prášok........je ešte malinký tak radšej k lekárovi

jaanna
29. apr 2014

proti vracaniu je vyborny Kinedryl (od 2 rokov)....upokoji zaludok, zastavi vracanie....nasledne diéta aspon 1-2 dni

somjankad
29. apr 2014

ked sme mali brusnu virozu sprevadzanu hnackami a zvracanim, lekarka mi dala tabletku priamo na pohotovosti COSTI do pol hodky sa zvracanie zastavilo- a predpisala nam to aj domov... su to take malinke ruzove tabletky...a maju rychly ucinok...