Mollers Tran rybí olej - skúsenosti

allesandra
3. sep 2014

Chcela by som podporit imunitu mojej 6 mesačnej dcérky teraz na jesen a zvažujem tento rybí olej. Dosť sa tu na MK spomína, ale mam pocit že to ho odporúčaju iba predajcovia.
Zaujímal by ma názor reálnych maminiek ktoré tento olej svojim detom dávali.
Dakujem

zuzana76
11. aug 2015

@horana objednavas ho z tej stranky ci kupujes niekde v lekarni? dakujem za odpoved

momoka85
9. sep 2015

http://www.mollers.sk/ aj tu sa dá 🙂

jarmila2010
9. sep 2015

@zuzana76 odporucam precitat si stranu 3-4 🙂

darro
24. nov 2015

Neviem za kolko sa to kupuje na SR ani potom patrat nebudem. ale nosim si asi 10flias mesacne na SR a rodina a znami to odomna beru jak cukriky... asi preto ze to kupujem do 20eur 0,5L citronovu flasu. Ak niekto chcete staci povedat, na lieky a ine blbosti neverim ale tento tran je skutocne napomocni a hlavne v zimnom obdobi. 😉

lucindavancova
8. jan 2016

@lienkashoppingqueen ahoj. Prosím ťa, dal by sa u teba ešte objednať ten olej?

darro
8. jan 2016

@lucindavancova napiste mi na darro7115@gmail.com

faktorova
8. jan 2016

Ja kupujem tu na MK 0,5L citrónovú príchuť 18€
https://www.modrykonik.sk/market/seller/lienkas...

darro
9. jan 2016

@faktorova super cena co teda riesit 🙂 tak isto stoji v prepocte v NO 🙂

iwka36
20. jan 2016

@lienkashoppingqueen ja som ti merala a 5 ml je naozaj polievkova lyzicka 🙂

lienkashoppingqueen
27. jan 2016

@iwka36 Ivka ďakujem za dotaz, ja som si merala a vychádza mi to že moja polievková má cca 10ml...a čajová cca tých 5ml, ale ďakujem za dotaz, najlepšie keby má možnosť si každý doma zmerať, bo teraz sa vyrábaju rozne tvary a veľkosti, za komunizmu boli všetky lyžičky rovnaké 😀 teraz môžu byť značné rozdiely 😉 my to napríklad užívame tak že si dáme do polievkovej lyžičky cca polku a vypijeme, pretože je to praktickejšie ako dávať plnú čajovú, lebo to sa môže rozliať, hlavne pri mojich trasľavých rukách 😀

iwka36
27. jan 2016

Tak ja som tiez taka sikovna, tiez si odmeram malu a prelejem do velkej dcere 🙂 ale to mate teda velke polievkove ;), hh

darro
27. jan 2016

V Norsku to pije 90% rovno z flase, proste glg a je to :D nic nezaspinisa zasrobujes aj ja som si to oblubil.

lienkashoppingqueen
27. jan 2016

neviem či sú veľké, pre nás sú normálne: -D a majú ozaj 10ml... Hej oni to piju aj z fľaše a nemeraju to na mililitre, ale to skôr dospeláci, ale tak malému dieťatku to nemôžeš dať z fľašky, to by nedopadlo dobre...

baklik
6. mar 2016

Odporucam clanok o vit.D v rybom oleji -v skratke, nie je ho tam dostatocne mnozstvo, uz vobec nie pre deti, to by sa museli rybim olejom predavkovat http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega-3-...

lienkashoppingqueen
9. máj 2016

neviem ako iné rybie oleje, ale v nórskom Mollers z treščej pečene je v odporúčanéj dennej dávke pre dospelých 5ml až 200% ODD vitamínu D...takže treba dobre pozerať aký olej sa človek chystá kúpiť 🙂 aj z hľadiska obsahu aj z hľadiska kvality, pôvodu (či je z divoko žijúcich tresiek ako to je v prípade oleja Mollers, alebo chovaných a dopovaných na farme, ako to ostatní výrobcovia niekedy nadschvál zamlčujú) ďakujem všetkým záujemkyniam, ktoré si od nás zakúpili tento rybí olej, bolo Vás veľmi veľa a sme radi, že sme vám takto mohli priniesť nórsku kvalitu sem na Slovensko a dopomohli tak k zdraviu a správnemu vývoju vašich najmilších...odporúčam stránku www.rybiolej.eu chceme zachovať najnižšie možné ceny, aby sme si aj my Slováci mohli dopriať kvalitu a zdravie, môj inzerát https://www.modrykonik.sk/market/detska-vyziva-... je dočasne pozastavený, ale v prípade záujmu s kľudom napíšte IP a doručíme 😉

adrika_77
9. máj 2016

@lienkashoppingqueen aj my cela rodina pijeme mollers,len mam teraz jednu otazocku,od februara mam otvorenu flasku a je este do polovice,co s tym?Mame to vypit? Je to este dobre? Kolko to vlaste moze byt otvorene ? Asi len esiac tusim...

lienkashoppingqueen
9. máj 2016

Ahoj
@adrika_77 olej po otvorení treba uchovávať v chladničke a spotrebovať do 3 mesiacov od otvorenia...takže najlepšie je to poznačiť si do kalendára, kedy sa otvorí, aby sa nezabudlo, dať do chladničky a užívať 3 mesiace...ešte ani raz neotovrený olej možeš skladovať pri izbovej teplote na tmavom mieste, mimo priameho slniečka a tam spotrebovať do dátumu spotreby čo je pri týchto olejoch až rok-dva. Pri pravidelnom dennom užívaní máš 500ml fľašku na 1 dospelú osobu tak akurát, treba užívať viacerí a pravidelne ak treba, aby sa to stihlo minúť do 3 mesiacov... ak si netrúfate to minúť a dávaš to napríklad len jednému malému diaťatku do 3 rokov kedy je odporučená denná dávka (ODD) 2,5ml tak je lepšie si kupiť len to 250ml balenie. Ak to užívate viacerí a pravidelne tak netreba nič značiť olej sa minie isto do 3 mesiacov...v tvojom prípade adrika ak si nepamätaš kedy presne si ho otvorila, tak radšej to moc nepite...ja viem je ťažké spomenúť si na to každy deň, nám sa to podarilo tak že sme sa zo začiatku vždy na to aktívne mysleli a pri pohľade do chladničky sme hneď vedeli, že si máme dať "za lyžičku" až sa z toho stal náš každodenný rituál a už na to nezabúdame 🙂 Odporúča sa dávať denne pre dospelého 5ml to je zarovnaná čajová lyžička (treba si odmerať či má toľko ml lebo niektoré sú menšie) my si to užívame tak, že si dáme do polievkovej (10ml) cca 1/2 a vypijeme. je to z dôvodu, že keby to dávate do čajovej a dáte si ju kopcom tak sa vám vyleje a nikto nechce mať doma nakvápaný rybí olej po zemi, alebo stole, takže s kľudom si to dávajte polovičku polievkovej lyžice, detičkám do 3 rokov dajte do čajovej (5ml) polku aby mali 2,5ml...keby máte hociaké otazky s kľudom sa pýtajte 😉

adrika_77
9. máj 2016

@lienkashoppingqueen dakujem 🙂 este by ma zaujimalo,do ktoreho mesiaca sa to odporuca uzivat?

lienkashoppingqueen
9. máj 2016

Ak myslíš OD ktorého mesiaca tak ten bez príchute sa odporúča už od 4 týždňov, ten citronový od cca 12 týždňov (3 mesiacov) ale treba sledovať reakcie dieťatka kvôli prírodnej citronovej arome...užívať sa to môže celoročne kvôli D-čku, A-čku aj Omega 3...V lete je viacej slniečka a telo si dokáže vytvoriť dostatok D-čka zo slniečka, ale to len za predpokladu, že sa nenatierate slnečným krémom s ochranným faktorom vyšším ako 8-10 pretože to bráni vytváraniu D-čka...v našej rodine radšej natierame deti ochranným krémom a dávame tento olej aj v lete a máme istotu, že majú dostatok D-čka 🙂

adrika_77
9. máj 2016

@lienkashoppingqueen myslela som ci do marca alebo maja a tak 🙂 kvoli slniecku aby sme sa nepredavkovali

sasa1983
9. máj 2016

Ono sa to velmi nevie, ale nase telo kontaktne pri natierani ochrannym faktorom straca akukolvek schopnost absorbovat vit.d. som Dr.). Ide to rapidne dole pri faktore 5-6 a od 8 uz nevstrebeme a teda nevyuzijeme nic. Preto ludia behaju cele leto po slnku natreti faktormi 20-30-40-50 a vitaminu D maju insuficientne malo.

lienkashoppingqueen
9. máj 2016

@adrika_77 možeš aj do júna, záleží ako často sa slníte ale predávkovania sa moc obávať nemusíš čo sa týka slniečka 🙂 Predávkovanie hrozí iba ak užívate rybí olej a zároveň ten umelý Vigantol, alebo iný umelý vitamín D, to sa nesmie... Tvrdí sa že stačí 15 minút slnenia v lete a organizmus si vytvorí dostatok D-čka, ale to neznamená, že keď sa budete slniť 1 hodinu denne, že sa predávkujete. to platí iba na letné mesiace, a iba ak sa NEnatierate opalovacím krémom s ochranným faktorom, na jar a jeseň ešte nie je vlnová dĺžka slnečných lúčov dostačujúca v našej zemepisnej šírke...v zime ti nepomôže ani 2 hodiny, lebo jednoducho slnečné žiarenie nedosahuje takú vlnovú dlžku pri ktorej by sa tvoril vitamín D...aspoň čo mám ako laik naštudované 🙂 takže dosť ťažko sa spoľahnúť len na to slniečko keď niekedy sú aj v lete upršané dni...jednoduchý článok je aj tu: http://fitshaker.sk/vitamin-zadarmo-slnecny-vit... snáď to čosi objasní 🙂

lucijag
11. máj 2016

@lienkashoppingqueen uz som mala cest vyskusat a je naozja velmi dobry + mam moznost dostat sa ku nemeckemu kolostru a to spolu je hotovy zazrak nazaj odporucam

cicuskaanjelik
28. máj 2016

chcela by som sa opytat niekto z vas skusenosti Ahos rybim tuke dvasrybimtukomoriflameLebo soriflame?som ze je dobry na atpopicky em akatopickytorna lba .na ktoryvnutornktorymamam. 9mesiacov a poriadne mi ani lekary nevedia povedat s cim to aby ho to nesvrbelasne pouzivamealne biopica ale n rosvrbenie rozmyslausim to liecnatieratnesvrbelostrasnepouzivamemomentalnebiodermuatopicanazniernujerosvrbenieretorozmyslalecitzvnutramastickamizatazovat.kzatazovate Dakujem

cicuskaanjelik
28. máj 2016

ahijte chcemsa sopytat nemaniekto z vas skusenost s rybim tukom od oriflame? lebo som pocula ye je dobrz na vnutorne liecenie atopickeho ekzemu. moj maly ma 9 mesiacov a ma atopickz ekzem a strastne ho to svrbi a vzdy to ma cervene a suche natierame mu to sice kremikom bioderma atopica ale velmi dlh trva kym ho to prest\ane srbiet. dakujem za odpved,a predoslu spravu neviem preco ale poprehadzovalo mi to slova dkujem

jukov
2. jún 2016

@lienkashoppingqueen dobry vecer, este stale viete zohnat ten olej?

laurinka2012
23. jún 2016

@lienkashoppingqueen ahoj prosím TA este stale predavas ten olej? Mám záujem, ďakujeme

ingmartinalitanova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
18lenussa
4. júl 2016

@lienkashoppingqueen mala by som záujem o 500ml olej bez príchute..aká tam je cena aj s dobierkou? a dátum spotreby?