Mollers Tran rybí olej - skúsenosti

allesandra
3. sep 2014

Chcela by som podporit imunitu mojej 6 mesačnej dcérky teraz na jesen a zvažujem tento rybí olej. Dosť sa tu na MK spomína, ale mam pocit že to ho odporúčaju iba predajcovia.
Zaujímal by ma názor reálnych maminiek ktoré tento olej svojim detom dávali.
Dakujem

stanulienkat
4. júl 2016

@cicuskaanjelik Z oriflame by som nekupila ani kozmetiku, nieto este vyzivove doplnky

ileas
7. aug 2016

@lienkashoppingqueen ešte máte na predaj olej s príchuťou?

sjun
16. okt 2016

@michi200 viem ze to uz je starsia tema ale mozem sa vas opytat ked ste davali rybi olej babatku od 4 tyzdnov davali ste zaroven aj iny D vitamin ci ste uplne nahradili rybim olejom? Mame skiro 4 mesuacer sme na UM a chcela by som zacat davat rybi olej...dakujem za info

romkop
19. okt 2016

Ja malym detom osobne moc neodporucam davat rybi olej z trescej pecene. Okrem toho ze obsahuje stabilizator (antioxidant) vitamin E, obsahuje aj prirodzene vitamin A. Oba vitaminy su predavkovatelne...hlavne u deti. Nachadza sa totiz v takmer kazdej potravine. Osobne odporucam skor rybi olej z rybieho tuku a to napriklad od nutraceutiky. Blizsie info sa da docitat napriklad aj tu: http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega-3-...
Je aj cenovo vyhodnejsi a ma vyssi obsah omega 3 a neobsahuje ziadne A ani E vitaminy. Pre uplne male deti sa da kupit vo forme natural bez prichute koli alergenom. Ak je dietatko na umelom mliecku, nepotrebuje dalsie vitaminy, kedze v mliecku su obsiahnute vsetky v dostatocnom mnozstve...snad len vitamin D do prveho roka by sa mal. Tam tusim uzivame 2 kvapky denne vigantol. Ak je dietatko na materskom, myslim ze este nejake sa odporucaju. Nie som si teraz isty ci nie K.
Starsim detom 5 a 3 davam cajovu lyzicku s prichutou citronu denne uz od septembra minuleho roka a za tu dobu nemali ziadnu virozu alebo chorobu s horuckovyymi stavmi. Prekonali len nejake pokasliavanie, alebo sopliky. No bez teplot ci bolesti hrdla. A decka sa dokonca kazde rano nan tesia. 🙂 Najmladsia dcerka ma 4 mesiace a zacina uzivat natural. Davkovanie prisposobim vahe a veku dietatka.

Dufam ze som poradil. 🙂

ludomil_erikin
19. okt 2016

my sme boli minulý týždeň s deckami (2 a 4 rôčky) u doktora a ten nám práveže odporučil rybí olej presne ten nórsky Mollers, v Čechách ho už začínajú predávať v lekárňach, vraj príde aj sem na SK a on sám ho dáva svojmu malému synčekovi, vraj je to TOP medzi rybími olejmi. Upozornil nás že nesmieme popri tom oleji užívať vitamín A ani D-Vigantol, ale to je len dobre, lebo ten Vigantol našej malej slečne robil šarapatu v brušku 🙂 tak uvidíme ked odskúšame

magda0011
27. okt 2016

@lienkashoppingqueen môžem si uvas objednať rybi olej Mollers tran ďakujem

laurinka2012
27. okt 2016

Aj ja mam zaujem o dalsie oleje, neochutene, 2 ks

lienkashoppingqueen
27. okt 2016

posielam správu 🙂
@magda0011

lusy22222
22. nov 2016

@michi200 ahoj, prosím ťa a dieťa ti to chce papať - PL je dosť je malé dieťa? a to denne má užívať?

michi200
22. nov 2016

@lusy22222 malá je na to zvyknutá, je to od 6 týždňa, teraz má 2,5 r. Najprv mala malú lyžičku, len prednedávnom som jej začala dávať polievkovú lyžicu. Ja jej to dávam cca 6 x do týždňa, jeden deň voľno, aj ja to tak jem...

monikapalo
6. jan 2017

Ahojte, mám ten olej v chladničke, otvorenia uplynul viac ako rok. Musím ho už vyhodiť ?

romkop
6. jan 2017

Urcite vyhodit. Je to prirodny produkt a oxiduje prirodzene. Po tak dlhej dobe od otvorenia moze byt uz toxicky.

monikapalo
6. jan 2017

@romkop ok, ďakujem za radu.

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romkop
3. mar 2017

@nikol955
Tak to je najdrahsi olej asi aky som videl. A ak porovnam zlozenie v 5ml obsahuje 1,1g Omega3 oproti nutraceutica ktory ma minimalne 1,84g. Nehovoriac, ze 250ml kupujete za 12,5 eur. Ja kupujem 250ml od 8,24 eur. Tiez bez konzervantov. Treba si trosku urobit prieskum trhu a rozhodnut sa. My sme s Nutraceuticou nadmieru spokojni. 🙂

lubomiratop
3. máj 2017

@lienkashoppingqueen
dobrý deň, mohla by som si objednať :250ml bez príchute.....................................9eur.

lienkashoppingqueen
3. máj 2017

@lubomiratop Lubka máš správu IP

faktorova
3. máj 2017

@lienkashoppingqueen Môžem Lenka aj ja citrónovú príchuť 250ml. Píšem do IP

janhe
6. máj 2017

Kocky ten olej z nutriceutiky ochuteny lemon neutralny davate k nemu aj vit D? Lebo v inych od nich je plus D a tam viem ze netreba davat ale v tomto neutralnom neni? Tam treba davat D ked ho mame predpisany?

romkop
6. máj 2017

Dcko ma len ten co ma napisane Ultra D alebo D. Vitamin D sa nachadza v tuku z pecene. Nutraceutica nevyraba z pecene olej. Preto ak kupujes obycajny natural, lemon alebo orange, vzdy don kvapni 2 kvapky vigantolu ak to pediatricka predpisala alebo v zimnom obdobi. Je to ovela vyssia davka Dcka ako z oleja z pecene a neobsahuje zbytocne vitamin A a K ktory je predavkovatelny a K sa vyuziva ako konzervant. D cko sa najlepsie vstrebava v crevach prave s mastnym jedlom...takze rybi olej je na vstrebanie uplne idealny.

janhe
7. máj 2017

@romkop jej dakujem krasne 😊 Ja davam malej z lyzickou mlieka ten vigantol. Ale dakujem za objasnenie mojej otazky ❤️🌷

michi200
12. jún 2017

@lienkashoppingqueen ahoj prosim ten Molller's tran je dovezeny priamo z Norska ? My sme zili v Norsku, potom nam ho nosili znamy, zial uz tam nie su...chcela by som kupit 250 ml citronovy Moller's tran, lebo 3 r dcerka mi uz nechce pit ten natural, ten este mam z Norska...
poprosim o info ci je to original z Norska dakujem

lienkashoppingqueen
14. jún 2017

@michi200 ahoj tie menšie oleje máme od oficiálneho slovenského dodávateľa Vitana a.s. Istotne každý pozná, robia v potravinárskom priemysle. Brat sa tým začal zaoberať oficiálne a zohnal iba tie veľké 500 ml oleje priamo z Nórska a Dánska. Tie menšie mu ako firme nepredali, proste Mollers respektíve firma Orkla ktorá kúpila Mollers aj našu Vitanu a majú takú stratégiu že na slovenský a český trh púšťajú iba tie menšie 250 ml balenia. Ono je to všetko vyrobené a plnené v Nórsku, takže kvality by som sa nebála, má to 100% totožné zloženie, v Nórsku sa priamo na výrobnej linke aplikujú slovenské prípadne české nálepky. Predávajú to už aj niektoré lekárne v Čechách. U nás na Slovensku sú najlepšie ceny na www.rybiolej.eu oleje majú aj certifikát ministerstva zdravotníctva SR že to neobsahuje žiadne toxíny a ťažké kovy, inak by to na Slovensku neprešlo. Takže ak si potrpíš na olej Mollers určený pre nórsky trh tak jedine 500ml alebo musíš zháňať tie 250 ml oleje inde (podľa brata na Slovensku nezoženieš, jedine ako si spomínala že ti to osobne niekto kúpi v Nórsku pre osobnú potrebu a dovezie tebe sem na Slovensko )

michi200
14. jún 2017

@lienkashoppingqueen juj super dakujem za info. Ano potrpim si na olej urceny pre norsky trh, vedela by si mi prosim teda predat 500 ml Moller's tran citronovu prichut, original flasu z Norska s norskym popisom ?

lienkashoppingqueen
15. jún 2017

@michi200 áno 500ml máme priamo z Nórska. Posielam ti správu 😉

gabusiki
16. jún 2017

@lienkashoppingqueen ahoj chcem sa opytat ta stranka rybiolej.eu je overena? Tam distribuujete Vy. Ci vy mate i inu firmu? Ja by som mala zaujem o 500ml citronovy ale teraz neviem kde dla teba objednat.🙂

lienkashoppingqueen
16. jún 2017

@gabusiki ahoj môžeš objednať aj takto cez mňa, napíšem ti správu 😉

janhe
23. jún 2017

Zienky ako uskladnovat ptvoreny rybi olej v tychto horucavach? Mam ho doma ale pride mi tu dost teplo tak nvm ci ho vyhodit alebo co s nim lebo nvm ci sa pri tychto teplotach nemohol pokazit akoze chuti v pohode ako stale no nevhcem jest nieco zle pod dojmom ze to je dobre ak chapete

lienkashoppingqueen
24. jún 2017

@janhe už raz otvorený olej treba skladovať v chladničke a tme po každom užití treba hneď dobre uzatvárat štuplík a spotrebovať do 3 mesiacov od otvorenia. Inak olej rýchlo oxiduje a znehodnocuje sa. Neotvorený môžeš v pohode skladovať do 25 stupňov ale dôležité je aby nebol na slnečnom svetle, treba ho mať v tme niekde v poličke alebo špajzičke. Treba si pozorne prečítať pribalený leták, ak ti to nedodali s takouto dôležitou informáciou tak je to od predajcu nezodpovedné! Nakupuj radšej inde...

janhe
24. jún 2017

Cize ked bol tyzden v izbe sice nie na slnku ale cca tych 25st
Otvoreny uz no dobre zastuplovany tak uz je zly?