Molluscum contagiosum u dcéry. Máte rovnakú skúsenosť?

katarinas
14. jún 2008

Ahoj, kocky. Neviem, ci sa tu uz tato tema pretriasala, tak ak ano, kludne mi to prehodte... 😎
Dcerka ma 2roky 4mes. a pod pazuskou sa jej zacali robit bradavicky, tzv. "molusky". Boli sme u koznej lekarky, ktora nam povedala, ze je to virusove ochorenie (doniesla si to s najvacsou pravdepodobnostou z aquaparku alebo z kurzov plavania) a prakticky sa to neda liecit, iba vypalit dusikom... Zatial nam odporucila vyskusat homeopatcku tinkturu Zymaderm, objednavali sme to cez inet z USA a skusame, co to spravi... Dost sa to siri, tak mam strach, ci to zaberie. Nemate s tymto problemom niekto skusenost? Kazda rada pomoze.

emik18
1. júl 2010

Ahojte, chcem sa spytat pouzival (a ake boli vysledky??) niekto na molusky DUOFILM???? nam ho dr. predpisala ale maly pritom dost place.., neviem ci ho to stipe alebo co?? lebo ked som si to ja vyskusala dat na pokozku nic som necitila..
AKo som citala cele forum tak je to strasne zdlhave liecenie co ma vobec teda netesi teraz na leto.. :(( mate nejake nove skusenosti??? 😢

bambusko
1. júl 2010

@emik18 asi 2m dozadu zistili molusky 5r synovi mojej kamosky. hladala som pre nu info, nasla som tuto diskusiu a tento navod

http://bradavice.nazory.cz/

zacali teda s liecbou podla tohto postupu, za nejake 3t boli na kontrolu a dr. bola velmi prekvapena, ze takto pekne zahojene molusky este nevidela, aj ked najprv trvala na zoskrabani. vraj to stipalo pri prepichovani, ale mali so synom dohodu, ze prepichnu nejaky pocet a moze si pozriet rozpravku 😅 plus na podporu imunity mu davali vitamin c, neviem podrobnosti, mozem sa opytat

emik18
1. júl 2010

Ahoj, dakujem za info.. no podla toho navodu som aj ja skusala cca 2 dni. ale maly je strasne citlivy.. lebo aj ked spi tak sa vzdy po prvom vpichu prebral.. :(( a ani mne to moc dobre nerobi.. sebe pichnut ihlu nemam problem ale jemu..a ma to na takom zlom mieste na krku.. tak sa dost bojim...

Maly berie imunoglukan na podporu imunity je to z hlivy+vit. C uz cca 1 a pol mesiaca..
Ak by sa ti dalo skus sa este opytat na tie podrobnosti... dakujem

Ja som este objednala MOLUSAn krem : http://www.aromatherapy-sk.eu/product/molusan-b...
a rozmyslam aj nad tym zymadermom... len nech sa toho cim skor zbavime a nerozsiruje sa mu to.. :(

lela1
1. júl 2010

Ahojte kočky,môj malý syn mal molušky od narodenia,vyskúšali sme hádam všetko od vypaľovania až po rôzne mastičky a nezabralo nič,akurát sa mu to rozšírilo ďaleja kto nechce tan nech neverí ale nakoniec nám pomohlo piie jednej bylinky ktorá sa volá čistec,pili sme čajík každý deň,potierali sme molušky a po mesiaci mu postupne odpadli sami od seba,doteraz sa neobjavila ani jedna,tak som najšťastnejší človek na svete,takže kto chce nech to skúsi. 😉

emik18
1. júl 2010

@lela1 ahoj, dakujem za info a ten čistec to sa da kupit niekde?? alebo si to musim zohnat v prirode sama?? uz som o tom pocula ze je dobry na tzv "zoču" teda ak je to ten isty cistec.... ale nevedela som ze sa to moze aj pit... a v akom pomere a ako casto denne??? som ochotna vyskusat vsetko co je bezbolestne..

lela1
1. júl 2010

Ahoj emik,ja ťa úplne chápem že človek je schopný vyskúšať všetko v takomto prípade,poviem ti pravdu že ten čistec som dostala od jednej starej bylinkárky,má horkú chuť ale malý mi ho pil v pohode,koľko ti vypije toľko,je to vlastne na prečistenie organizmu lebo molušky dostane človek vtedy keďd ma oslabenú imunitu a je to vírusové,dá sa kupiť aj v lekárni len tá babička hovorila že najlepší je takto čisto z prírody,skús niekde v bylinkárni,ten bude asi lepší,tak vám držím prsty,ja som rada že my to už máme za sebou,tiež som poskúšala všetko možné a jedine toto nám pomohlo a bezbolestne 😉

emik18
1. júl 2010

@lela1 tak super vyskusam.. dakujem este raz...

lela1
2. júl 2010

nemas zač emik,hlavne nech vam to pomôže 😉

akrima
27. júl 2010

ahojte, my sme sa prave dnes vratili od koznej - poslala nas s tym na dets.chirurgiu - vyrezat to! Nasa 2 rocna dcerka ich ma. Jednu ma 0,5x0,5 mm velku a tu jej tam maju odstranit, ze ta sa neda uz vypalit - ostatne mame potierat s Verrumalom. Doteraz sme to natierali s Duofilom ( ale ze vraj ten je silny ) Dali ste to niekto takto chirurgicky uz robit? :(

pookie
28. júl 2010

Ahojte, tie co ste pouzivali Zymaderm, od akeho veku sa da uzivat? Rozmyslala som na Infectodell-om ale ten je az od 2 rokov, dalsou ucinnou zbranou sa zda byt Zymaderm tak by som ho rada vyskusala. Malej sa to zacina sirit cim dalej tym viac, nehodlam cakat kym jej to zmizne samo.

molka
28. júl 2010

@akrima mne to vyrezávali ako malej a nebolo to nič príjemné. Navyše sa mi po týždni od rezania urobilo na nohe 7 ďalších, takže to bolo aj tak zbytočné. Nakoniec mi mama vtedy zohnala nejakú špeciálnu masť (názov neviem) a tá mi všetky bradavice zlikvidovala.
Teraz má bradavice na nohe aj moja staršia dcéra, budúci týždeň ideme na tekutý dusík. Skúšali sme najskôr Duofilm, ale nepomohol. Kožná vravela, že ich má už dosť veľké, ak sa ich nepodarí vypáliť, bude ich treba vyrezať. Ale keďže koreň je zvyčajne veľmi hlboko, tak lokálne anestetiku nie vždy účinkuje do takej hĺbky, takže to môže byť aj bolestivé.
Potom je vraj ešte jedna možnosť, na jeseň dostanú špeciálny laser, ktorým by sa to tiež mohlo dať odstrániť a nebude to treba rezať.

petapi
28. júl 2010

my máme též zkušenosti 😒 starší dcera je teď má, Infectodell nějak extra nezabral, i když se dr divila, ale z velkýho množstí a po dlouhém úsilí zmizeli asi 3. největší účinnost u nás má ten dusík, dr to zkoušela nejdřív na mé ruce, abych věděla, jestli to bolí, mě to nebolelo, ale jak to potom působí na tu molusku už nevím.
teď jsem zkoušela i postup z odkazu výš v diskuzi, propíchat jehlou s betadine a ten teda taky funguje 😉
a pro jistotu dávám Imunoglukan na imunitu.
@molka @akrima podle toho, jak to popisujete, tak myslím, že vy spíš máte normální bradavice, ty moluska jsou něco trochu jinýho 😉

molka
28. júl 2010

@petapi asi máš pravdu, vôbec netuším, čo sú to molusky. Ale chcela som odpovedať akrime na jej otázku ohľadom rezania, pretože podobný problém riešim teraz aj ja.

bubanem
28. júl 2010

@janinah

Ahoj, tvoj príspevok ohľadom molusiek ma veľmi zaujal, nakoľko mám trojročné dievčatko a aj nám sa objavili na vnútornej strane stehienok, sú to "pľuhy" a neviem si rady. Chcem sa spýtať, či si jej ich prepichovala aj sama, alebo urobil doktor na kožnom pod slabou narkózou? Všimla som si, že tvoj príspevok bol z roku 2008, napš mi prosím ťa, ako a či ste sa ich zbavili!!!
Vopred ďakujem za pomoc!!!
Ľubica

bubanem
28. júl 2010

Ahojte, veľmi ma zaujal príspevok o bylinke s názvom čistec, napíšte mi prosm, komu a či to zaberá, zajtra to pôjdem objednať do lekárne. Poprípade mi prosím napíšte kde ste si ho objednali, už sa na ne nemôžem dívať! Ocením každú radu a vopred Vám úprimne ďakujem za pomoc 🙂

emik18
6. aug 2010

@bubanem ahoj, my sme pili cistec..ale neviem mam pocit ze moc nepomohol....naraz som davala viac odporucanych veci ako napr. imunoglukan, homeopatika, cistec, aj tee trea...a mam pocit ze ten te trea zabera nam..lebo sa tie molsky zacinaju tak vysusovat alebo ako to nazvat..je to take zvlastne.. to biele vnutro molusky sa akokeby samo vytlacalo von...ked je to uz skoro cele vonku tak so 2krat vytrhla ..tiekla z toho krv a pomaly sa ta zacina stracat..tak dufam ze sa nam to nebude rozmnozovat...

inak vela dobrych rad a typov je tu:

http://diskuse.doktorka.cz/molusky/archiv/350/
http://www.emimino.cz/diskuse/moluska-28228/?an...

drzim palce

evakormanovicova
26. dec 2010

Tymto prispevkom by som rada pomohla vsetkym, ktori trpia moluskami. Moja Lujza ich dostala hned po tom ako prekonala ovcie kiahne, bolo to v juni a mala vtedy rok. Odvtedy sa jej iba rozsirovali az sme ich mali na jednej strane hrudnika hadam aj 100. Zaciatkom decembra ma detska lekarka poslala ku koznej a ta mi radila, aby som jej ich sama strhavala, co sa mi velmi nevidelo. Povedala ze mame prist po novom roku na kontrolu a prvdepodobne jej ich budu musiet zoskrabat. Potom som si zacala citat rozne clanky, az som si precitala tento
http://www.mazedude.com/molluscum.htm
A v tom clanku dotycny radil tea tree olej. Tak som zacala moluska poctivo natierat 3 krat denne. Treba si dat olej na tycinku na cistenie usi a kazdu jednu potriet. Bolo to dost zdlhave, ale Lujza bola nastastie trpezliva. Dnes su tomu asi 3 tyzdne co moluska natieram a uz ma skoro zo vsetkych chrasticky a polovica uz zmizla celkom. Od zaciatku som verila ze nam tea tree olej pomoze a oplatilo sa! Len treba byt vytrvaly a trpezlivy...

monda17
1. feb 2011

@happy23 Ahoj, prosím ťa akému homeopatovi si chodila a kolko ťa to vyšlo finančne ?

vrtule83
24. feb 2011

tak malé 3r. se začali objevovat taky, výškrab jsem odmítla, že nejdřív zkusíme mazat. Horší je, že holka si nenechá na ně kouknout, natož sáhnout o propíchnutí a dezinfekci nemluvě. Nemáte někdo nějaký trik, jak dítě ukecat, aby drželo? Když spí to nepůjde, má je na blbých místech a ne pohromadě. Ještě jich nemá moc, tak bych to chtěla včas podchytit.

jazminn
7. mar 2011

Moja 6 ročná dcéra má bradavičku na dierke do nosa na krajičku. Potierali sme priesvitným lakom Verrumal, zničilo ju to, ale korienok nie, a narástla znovu a doslovne kvitne v nosíku. Poraďte s čím ju zničiť, nechceme to ísť vypaľovať.

evi55
7. mar 2011

@jazminn vypaľovanie nepomáha. najlepšie sú babské recepty. k tým som sa aj ja dostala, keď som synovi riešila kurie oko a bežne chemické prostriedky ani náplasti neúčinkovali. na to pomohla cibuľa, ktorú som mu tam prilepila leukoplastom vždy na noc. aj toto by malo byť na bradavice, vtedy, keď som o cibuli čítala, myslím, že tam boli aj bradavice. bradavica zmizne aj po prikladaní plátku cesnaku predtým namočeného v octe aspoň jeden deň (vyskúšané asi pred mesiacom). ešte existuje v lekárni citrovital - je to výťažok z grepu, mám ho doma a tiež je tam napísané, že je to na bradavice - potrieť tým. je tam uvedené, že je to pre dospelých, ale myslím si, že na vonkajšie použitie by to nevadilo, keby sa to skúsilo potrieť aj dieťaťu. po cesnaku a cibuli to miesto mierne sčervenie, ale to zmizne.

jazminn
7. mar 2011

ale ako to urobiť v nosíku, prelepiť sa to nedá.
@evi55

evi55
7. mar 2011

@jazminn takže to má na dierke nosa zvnútra?

evi55
7. mar 2011

@jazminn tu je aj viac osvedčených receptov, ktoré sú vhodné aj na potieranie bez nutnosti lepenia. uvádza to dr.
http://zena.atlas.sk/cibulou-na-bradavice-co-na... (mne sa pozdáva aj ten roztok soľ, citrón, ocot nechať dva týždne odstáť a potom potierať iba.

jazminn
7. mar 2011

áno, ona si to musela zaniesť niejak prstom, keď si šupala do nosa.
@evi55

evi55
7. mar 2011

@jazminn v tom článku, čo som poslala link je aj nasolená šťava z cibule - potieranie, takže netreba dávať celý plát cibule ako som ja dávala. v týchto veciach naozaj vyhrávajú prírodné liečby. určite to skúste, problém sa stratí.

petra1777
28. mar 2011

ahojte...my sme sa s moluskami stretli prvýkrát prednedávnom... 😨 dcérka ich má na ľavej nohe od zadočku po lýtko asi 8-10 kusov. Kožná nám povedala, že to mohla dostať v škôlke, keďže doma sme všetci "čistí"... Predpísala nám roztok InfectoDell určený na Molluscum contagiosum. Aplikujem jej to priamo na bradavičky a zaberá veľmi dobre...na tých začínajúcich sa nám hneď po druhom nanesení vytvorila chrastička a tie väčšie sa zmenšujú a chrastavejú...bolo mi povedané, že do piatich dní by sme sa ich mali zbaviť...ono je to vpodstate spôsob domáceho vypaľovania...ale zatiaľ to vyzerá tak, že zaberá...dúfam, že natrvalo...😉

jitulkabj
12. apr 2011

Ahojte,
o moluskach sa toho uz vela popisalo. My sme sa s nimi trapili skoro 3/4 roka!!!!! ☹ ☹ Kozna nam najprv dala taku voskovu tycinku, po ktorej dcerka chodila flakata, chudatko, lebo potrete molusky silno scernali! Vobec ich to nerozleptalo, ako slubovala. 😒 Dusik velmi davat nechcela, aby nasa, vtedy dvojrocna, dcerka zbytocne neprezivala velke stresy. Tak sme skusali aj kadeco ine na klasicke bradavice, ale nezabralo. Potom som objavila Molusan - balzam na molusky, ktory vonia vyrazne cesnakovo, a aj ked sa zdalo, ze uz sme objavili "liecbu", aj tak sa dalsie molusky nanovo objavovali a Molusan v nasom pripade zlyhaval☹ (Niektorym vraj pomohlo prave to ...tu je link - http://www.aromatherapy-sk.eu/product/molusan-b...
Chtiac ci nechtiac, vdaka internetu a skusenostiam inych rodicov, sme sa odhodlali k poslednej, najdrastickejsej metode a molusky sme zacali prstami pracne vytlacat (musite vytlacit taku bielu gulocku, akoby hnis, az vam moluska zakrvaca). Sice dcerka pritom dost plakala (ani nie tak z bolesti, ako zo strachu), ale musim poklopat, kazda vytlacena moluska nam postupne zmizla a po dlhokaaaanskom trapeni sme konecne cisti!!!!! Takze aj ked to znie nasilnicky a neveriacky, aj v nasom pripade sa osvedcilo, ze toto je jediny sposob, ako sa ich zarucene zbavit!!! len odvahu do toho!!!! 🙂

monda17
9. máj 2011

Nám pomohla homeopatia a infectodell 🙂

beponka
21. máj 2011

@monda17 ahoj. prosím jaká homeopatika kontrétně? dají se koupit nebo se musí namíchat speciálně?