Moraxella u ročného chlapca a antibiotiká

luciferkax
23. mar 2012

Drobec - ročný, mi už vyše týždna kašlal a soplil, ked začal mať soplíky zelené, šli sme na výter z nosa a našli mu tam moraxellu - nejakú baktériu. Vraj to treba preliečiť antibiotikami. Myslela som,ž e myslí Pamycon do nosa, ved ked je v nose, tak do nosa, no ona mi predpísala sirup!!! pýtala som sa, či je to potrebné, ved nemá žiadne strašné ťažkosti, "iba" soplí a pokašliava... Vraj od oktobra nebral žiadne antibiotiká, tak môže dalšie.. Zarazilo ma to.. celý den som behala po meste, nemala som chuť sa hádať... No.. teraz sedím doma, čumím na recept a premýšlam, či ho ísť vybrať, alebo nie... Googlim, vraj je to bežná škôlkárska baktéria, nič strašné... A že pri škôlkarikoch je to bežné.. áno, síce tú baktériu má mladší, ale.. predsalen, starší toho zo škôlky prinesie ešte vela, čo ak opäť túto baktériu? Nie je lepšie nechať to "len tak"? ved nemôže predsa zakaždým brať ATB... mali ste nejakú skúsenosť s takýmto vyýsledkom výteru? Dá sa toho zbaviť aj ináč?
Možno ma niektoré ukamenujete, no recept na ATB si nechám len "pre istotu" na poličke, hádam sa drobcovi nepohorší....

3.stupen ›

hoogy
23. mar 2012

nedavala by som ATB. presne ako si si precitala moraxela je bezna skolkarska bakteria. mne co hovorila moja dr. ked som robila v skolke tak na moraxelu ATB netreba davat.