Môže ísť dieťa 16 dní po kiahňach do kolektívu?

marianne
7. jan 2012

ahojte, mam otazku ohladom toho ci sa moze ist dieta korculovat ak ma este chrasty po kiahnach.co myslite?od prvej vyrazky po dnesok ubehlo16 dni a chrasty sa uz olupuju. a este ci moze ist do kilektivu?

evittam
15. nov 2015

@majuska09 Ahoj, no môj syn išiel do kolektívu po 10 dňoch. Už mal chrasty. Vlastne 10 dní je doba počas, ktorej je infekčný. Ale pokiaľ ti chodí dieťa do kolektívu, tak by si mala ísť na kontrolu k pediatričke a tá ti povie, či už môže ísť alebo nie. 😉
Imunitu som nejak špeciálne nezvyšovala, bežne dávam vitamín C, veľa ovocia,zeleniny,pestrá strava. Ale naše deti majú celkovo výbornú imunitu (klop,klop).

veriiii
15. nov 2015

do kolektivu moze ist ak ma uz poslednu vyrazku zasusenu..ak nie,dovtedy je infekcne.

hudecka9
15. nov 2015
Používateľ hudecka9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hudecka9.

tak tak.. pokial doktorka nepovie ze moze ist tak by som ho nedavala

majuska09
15. nov 2015

nám doktorka povedala že doma bude musieť dcérka byť 2 týždne.. ked má kiahne od 6teho a na tele má už len chrastičky kedy približne jej odpadnú,? veľmi ma to trápi pretože jej zasiahli najviac tváričku a dcérka je samá chrastička ☹

evittam
15. nov 2015

@majuska09 No hlavne to netrhať nasilu. Ak už má všade chrasty, tak kľudne môžeš ísť na kontrolu....

majuska09
19. nov 2015

ahojte maminky chcem sa spýtať majú aj vaše detičky jazvy po kiahňach? mojej dcérke ostali na čele nepekné jazvy po kiahňach a popritom jej chrasty odpadali same je disciplinovaná poučila som ju a neškrabala si ich čo nato pomáha dakujem ☹

vicki16
9. máj 2017

Dobrý deň chcem sa spytat dverka dostala kihane pred 11dnami.Uz jej zostali iba chrasty.Môže ísť už do kolektívu ,kde polovica deti kiahne nemala?

meusicka
9. máj 2017

@vicki16 ahoju, pokial ma male uz len chrasty tak do kolektivu ist moze. ale pokial mas pochybnosti, tak si daj od lekara potvrdit papier pre pripad, ze by ti ju nechceli do kolektivu zobrat.

moja mohla po kiahnach do kolektivu na 8 den... lekar nam tak povedal hned na zaciatku.
ja by som este dcerke davala prve dni na posilnenie imunity vit.C kedze je po chorobe, organizmus je troska oslabeny.

mamina_25
9. máj 2017

moja dcera bola mesiac a pol doma...jedny jej vyschli a druhe vysli...u kazdeho to prebieha inac,naj by bolo sa poradit s dr.