Mozgová porážka u dieťaťa

niky6
30. sep 2022

Ahojte, chcem sa len opýtať lebo ma tato tema velmi zaujima a zároveň sa bojím o dieťa ale to asi každá matka. Taketo veci by sa hlavne deťom nemali stávať. Nedavno zomrelo 2 ročné dievčatko, dovtedy bola uplne zdravá až prišiel jeden deň kedy jej začali horúčky ktore nevedeli zraziť, mama jej zavolala sanitku a išla do nemocnice kde jej nad ranom zavolali že jej dcérka zomrela.. Vraj aj veľmi kašľala a tak jej praskli proste žilky a dostala mozgovú porážku a zomrela. Ja sa pýtam, prečo clee dni nad tým uvažujem prečo tak malemu dievčatku sa takéto niečo môže stať.. Teraz stále pozerám na moju dcérku 1,5r že dúfam v to že jej sa nič zle v živote nestane, verím v to. Proste ma toro naozaj dostalo, doteraz nechápem ako sa takéto môže niečo udiať, že je zdravé dieťa a bum jedného dňa pride niečo a z minúty na minútu tu nemôže ten človek byt. Poznáte nejaký takýto prípad?

mandzula
30. sep 2022

@niky6 chapem, ze sa ta to dotklo a ze mas obavy, no ver, ze tie ti nijako nepomozu. Pises, ze sa to stalo dovtedy zdravemu dietatu, cize rodic tomu nemohol nijako zabranit, su to proste nahody, ktore k zivotu, bohuzial, patria.
Ty bud hlavne v pohode, uzivaj si dceru tu a teraz a nemysli na to, co by bolo keby.

zobaka
30. sep 2022

Ked ti tu niekto napise, ze ano, zbytocne sa budes tym hecovat, k comu to bude dobre? Uzivaj si zivot s dcerou a neries co by sa mohlo stat. Kazdy ma nejaku cestu v zivote a osud, strachom nic nezmenis, len si zneprijemnis zivot uzkostou.

nufacik6
30. sep 2022

@niky6 Ahoj...tak moja teraz 22 ročná dcéra,prekonala v 5.5 roku cievnu mozgovú príhodu.Ako novorodenec bola operovaná na srdiečko💗, takže to spájajú s tým,no presnú príčinu CMP nezistili.
Teraz pracuje ako učitelka v Mš.Je sledovaná,ako dieťa som s ňou chodila na RHB a liečenia,čo veľmi pomohlo.Mala chytenú pravú stranu,no je bez príznakov /teda ten kto o tom vie ,tak nejakú odchýlku uvidí/ ale nič rušivé .Žije naplno ,len čo sa zmenilo je jej povaha,je opatrná,citlivá a tichšia...
Počas pobytu v nemocnici a v kúpeloch sme sa zoznámili s veľa deťmi po porážke.Áno,je to tak....túto dg mávajú aj deti,niektoré silnejšie iné menej.Ja som rada,že u dcéry sme to dotiahli do terajšieho stavu a môže žiť plnohodnotný život😀....nie každý má však to šťastie.😕

miriam11
30. sep 2022

@niky6 média máju čaro ohúrit aj neopravdivymi a hlavne nedostatočnými informáciami...nenapisu všetko, len aby bola "senzácia", vyvolávajú strach, rozpaky.

derdia
30. sep 2022

@niky6 to dieta muselo mat vrodenu aneuryzmu, ktora jej praskla. Ak to teda je pravdivy pribeh.
V zivote sa stane co sa ma stat... A ked mas takytotrach, treba mat dieta druhe uz sa tak bat nebudes.

marca12
30. sep 2022

@niky6 Lutostou tomu dietatu nepomozes. A uz vobec nie,ak budes na to stale mysliet a pozerat sa na svoje dieta. Ano,detom b sa nemali stavat zle veci. Pozri sa kolko tazko chorych deti je v nemocniciach,kolko deti je odkazanych na dozivotnu starostlivost. Je to strasne,ale nepomozeme im nijako.

drake122
30. sep 2022

@niky6 Občas si aspoň utri tie ružové okuliare, cez ktoré svet pozeráš. Zomierajú aj deti, aj 2 ročné, aj menšie, aj väčšie, na cievnu príhodu aj na všeličo iné. Nezmeníš to ty, ani nikto. Je zbytočné nad tým rozmýšlať a svoje dieťa si v takej situácii predstavovať. Aj teba samú môže zajtra zavaliť autobus a bude koniec. To neznamená, že sa to stane. Ale taký je život a treba ho žiť.

dominikamacakova
30. sep 2022

Ja odkedy som čítala o suchom utopení tak sa bojím, že sa to malým stane. Alebo sa bojím, že ich niekto unesie. Po pôrode prvej dcéry som začala mať strašné nočné mory, že sa jej niečo stalo. Za pár mesiacov to prešlo, keď som zistila, že nie, nič sa jej nestane 😀... Ja sa stále o ne bojím, ale to je asi prirodzené. Odkedy mám deti, tak ma také správy ako píšeš dokážu riadne zasiahnuť. Radšej si to nepripúšťam, nepozerám videá o týraných deťoch, o chorých deťoch atď.

niky6
autor
30. sep 2022

@dominikamacakova hej presne :D ja som citliva na takéto veci,ale zas treba v živote rátať so všetkým.. Nie len s peknými vecami. Ale tak každá matka sa podľa mna boji o svoje deti :D takže asi prestanem take veci čítať, pozerať 🙈😂

dominikamacakova
30. sep 2022

@niky6 ja by som sa zbláznila kebyže to čítam a pozerám. Dostala som sa do stavu, že keď v správach hlásia "nie je vhodné pre citlivé povahy", tak to som ja a vypínam 😀 A áno bojí sa každá matka, lebo po pôrode sa ženám vytvorí nejaká amygdala, centrum strachu a ostáva do konca života.(iba ženám, chlapom nie) To som videla v jednom dokumente o bábätkách

andrejka1974
30. sep 2022

@niky6 prestaň čítať takéto veci a tes sa s každého dňa čo sa nasmejete stáva sa to aj iným deťom mne tiež zomrela dcérka nečakane nikto to nepredpokladal,ale mala som doma staršieho syna a musela som ísť ďalej a musela som sa s tím naučiť žiť a nemyslieť na to že aj jemu sa niečo stane a ďalším mojim deťom teším sa zo života a všetko sa snažím zvládnuť

mogaa
1. okt 2022

to sa rovnako môžeš trápiť že ho o rok zrazí auto, lebo vybehne na cestu....prestane kvôli tomu chodiť von? ano zomierajú aj malé deti, taký je život...ja som mala spolužiačku ktorá na tréningu v 7triede zomrela, mala nezistený šelest na srdci, pri behu len spadla a potom pri prevoze zomrela....veľa diagnóz sa jednoducho nezistí, týka sa to aj kardiologických, či onkologických....špeciálne vyšetrenia sa robia, len ak je problém, ale ten sa nie vždy prejaví.....

anonymous87
1. okt 2022

Vobec na nieco take nemysli. Zblaznila by si sa. Ja idem buduci tyzden na pohreb 37 rocnej kamaratke. Tento pondelok umrela. Praskla jej cievka v hlave. Bola v 7.mesiaci tehotenstva. Malinkeho zachranili. Zatial bojuje. Ona bola mlada zdrava zena. A bum. Koniec. Taketo veci su hrozne tragedie, ale deju sa. Nemozes nad tym rozmyslat. Lebo to by si sa musela doma zabarikadovat. Ale aj tam na teba moze padnut zehlicka z vyssej policky a zabit ta 🤷‍♀️

prasiatko30
1. okt 2022

Stat sa moze vselico - nielen choroby ale napr tohto roku ako zacala sezina bazenov zomrelo/utopilo sa zo 10deti, teraz posledne zase zomrelo niekolko deti 2-3rocnych tak, ze vypadli z okna - a teraz co budem robit, len sediet v miestnosti bez okien, s dietatom nikde nechodit lebo vsak sa mi moze vytrhnut a skocit pod auto, do bazenu nie lebo sa moze utopit, izba s oknom balkonom na vyssom poschodi nie lebo moze vypadnut, autom nie lebo niekto do nas nabura, po ulici nie lebo spadne na dieta tehla z nejakeho baraku - co budeme zit v strachu??? Musime zit a ukazat detom ako zit bez takychto obav - i ked ich budeme mat a budeme sa snazit byt obozretni ale ostava nam len dufat, ze budeme ti stastlivejsi co preziju🤷‍♀️

breznica
1. okt 2022

Matky zdravých detí žijú v strachu,matky chorých detí sa tešia z každého prežitého dňa

nufacik6
1. okt 2022

@breznica Presne,súhlasím.