Musí byť so mnou mama na pohotovosti?

3. mar 2022

Ahojte mam 16,5 a detska ma poslala nech idem dnes na gynekologicku pohotovost lebo mam podľa nej asi absces prsnika a nízky tlak 80/50. rodicia tam pôjdu so mnou ale chcela som sa spýtať ci v mojom veku je nutné aby bola vnútri aj mama alebo nie ?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
3. mar 2022

ja som musela byť dnu so synom na urológii. bolo to veľmi nepríjemné pre obe strany.. Mama ak tam bude musieť byť, isto sa nebude pozerať, neboj, tiež jej to nie jej príjemné.

sisa_s
3. mar 2022

Nemas 18, Dr moze vyzadovat pritomnost rodica v ambulancii, ak ti bude neprijemne vyzliekat sa pred mamou, povies jej, nech sa otoci 🙂

janinah
3. mar 2022

Si neplnoletá,matka má dávať súhlas s liečbou aj so všetkými vyš. možno ti budu robiť punkciu alebo malý chir. zákrok.Ja sa pýtam rodiča,či chce byť prítomný pri malom chir zákroku,nie dieťaťa.Rozhoduje rodič ,ani dr. ho nemôže vyhodiť,pokial nejde o sterilné prostredie na oper.sále.

diamond007
3. mar 2022

Teda mne je divné že máš s mamou vzťah a je ti to nepríjemné že tam je.

ibrunova
3. mar 2022

@diamond007 čo je na tom divné? ja mám tiež s dcérou super vzťah, ale nahá predo mnou nechodí. Treba rešpektovať, že sa hanbí.

martul
3. mar 2022

Ja som bola s dcérou 16.r. a zostala som u sestričky dcéra išla doktorke sama

diamond007
3. mar 2022

@ibrunova práve to je divné, hanbiť sa pred rodičmi. Hanbí sa len na základe toho, že vy ste sa hanbili pred ňou 🙂 takže to má skôr podvedomi už nastavené.
Nahota je úplne prirodzena, nevidím na nej nič zle. A hlavne ak sa jedná o dieťa a rodiča.ale každý má na to iný názor.

ibrunova
3. mar 2022

@diamond007 joj ďakujem za školenie 😂

vreckovka2
3. mar 2022

@janinah prosím ťa, nevieš o nejakom "oficiálnom papieri", ktorým sa oháňať, keď lekári vykážu rodičov od dieťaťa pri drobnom chirurgickom zákroku? Nám nedovolili byť pri preplachu očných kanálikov, keď mal drobec pár mesiacov.

martul
3. mar 2022

@diamond007 čo je na tom divné, ja mám s dcérou úžasný vzťah, stokrát mi povie ze je rada, že má takú mamu a kamošku ale doktorke som s ňou išla len po sestričku do ambulancie som neišla, ani ma to nenapadlo

mariejenka
3. mar 2022

@vreckovka2 odpoviem ti aj ako rodič aj ako zdravotnik.
Tiež sme boli s 3 mesačným synom na tento úkon, raz som bola u našej očnej, skúsila ona,maleho som drzala ja a jej sestricka. No kedze sa to nepodarilo spriechodniť odporucila nas nas vyssie pracovisko, kde ked som prišla so synom, mi hned sestrička vysvetlila,ze ich je tam dosť ozaj tam bolo 4 sestričky plus doktorka, a maju velmi zle skúsenosti,lebo nie každý rodic to da,po psychickej stránke...bavime sa vyslovene o tomto konkrétnom zákroku. Po ktorom,je už problém s hnisom v oku vyriešený,a len minimum prípadoch treba opakovať preplach.
Pri iných ukonoch v nemocnici,s výnimkou operácie na sále, budem trvať na mojej prítomnosti. Prečítaj si chartu práv dieťaťa.

ibrunova
3. mar 2022

@martul tuto som dostala poučenie, prečítaj si 😅

vreckovka2
3. mar 2022

@mariejenka dakujem. Precitam si chartu, snad to bude stacit teda na argumentaciu pre nejake ine pripady ak by bolo treba. U nas boli len dve pri zakroku. Trvalo to chvilku, maly bol kupodivu hned po zakroku vysmiaty. To bolo jedine, co ma potom upokojilo. Ak by som si nebola ista, ze to dam, nepytala by som sa ostat. Viac ma vykolajilo, ze sme s manzelom museli byt na chodbe. Zakrok vsak drobec nutne potrebovsl, tak nam v podstate nedali na vyber...

mariejenka
3. mar 2022

@vreckovka2 🍀🍀🍀🍀uz nech je len dobre.

vreckovka2
3. mar 2022

@mariejenka dakujem. Zakrok mu pomohol a verim, ze uz to bude ok 🙂

iwesska
3. mar 2022

Mama ta porodila,vychovala,myslis ze tam ide s tebou preto aby obzerala tvoje prsia? 🤨 Moja mama videla ine veci,ked sa mi zavrtal kliest do ... a neriesila som to,bola som rada,ze je tam so mnou. Ved ste zeny, vyzerate rovnako,nebude sa otec na teba pozerat🙈

desore
3. mar 2022

Povedzme si rovno, preco tam mamu nechce. Nie je panna a gynekolog sa to bude pytat, kvoli vysetreniu. To by asi mama skolabovala.

luccija
3. mar 2022

@desore pri prsníkoch?
To bude podľa mňa ten úchyl čo tu má za mesiac x správ ohľadne teenegerky čo ide na pohotovost, raz to je známy, potom gyn.problem teraz absces
S tým sa chodí ku chirurgovi prečo by ju poslali na pohotovosť neviem?

luccija
3. mar 2022

@iwesska okrem toho dávajú plentu

desore
3. mar 2022

@luccija Ano, lekar musi urobit prehliadku, nielen prsniky. Ci nema abces suvis s niecim inym.

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marlent
4. mar 2022

Tak mama sa urcite nebude pozerat....inak ja ako 16rocna som odpadla na ulici...sanitka..neurologia prisla mama sla so mnou dnu k neurologovi...chcel sa ma spytat co som robila pred tym ako sa to stalo chcel zistit ci som fajcila....poslal mamu von...ked odisla spytal sa...

ellemell
4. mar 2022

Nooo ak ti to je nepríjemné, tak jej povedz, že proste pri vyšetrení byť nemusí a podľa mňa to pochopí a potom sa porozpráva s lekárom, keď ťa vyšetrí. No ako nemusí byť priamo pri vyšetrení