Nádcha, soplíky, kašeľ už 4 týždne a nič nepomáha

adar
11. jan 2008

Ahojte baby,
prosím poraďte niekto. My sme už zúfalí. Malá má stále soplíky už 4 týždeň a už z toho aj kašle a dusí sa. Odsávame vysávačom, kvapkáme Libenar, zvlhčujeme vzduch zvlhčovačom aj spí vo vyvýšenej polohe a najnovšie nám predpísala lekárka už aj Pamycon-antibiotiká a Sinupret sirup. Malá mala najprv biele soplíky a teraz sú už zelené. Teplotu mala len o 0,2 zvýšenú. Vraj vírus ani baktéria to nie je, len nádcha. Dokonca ani výtery z nosíka nič nepreukázali. A dnes sme boli aj na vyšetrení či nemá reflux,ktorý by dráždil sliznicu. Tiež nič. Ja už fakt neviem ako jej máme pomôcť. Či odsávame či nie stále sa trápime. A vraj kojené deti neochorejú ☹ 😖

strapco13
4. aug 2010

@monika77 hej..to bude z nadchy..bud infekcna alebo alergicka
dala by som antihistaminika, skusit mozes aj nasivin sinus sirup..vybrat treba celu davku..potom ma aj imunitu posilujuci ucinok, je to na prirodnej baze

impka
4. okt 2010

mam 2, 5 mesacneho syna a uz tiez asi 2 tyzdne sopli, obcas pokuckava. Davame homeopaticke lieky, homeopaticky sprej na nadchu, libenar a odsavame ked je uz soplikov vela. Na podrazdeny nostek - sliznicu vyborne pomaha materske mliecko, odstriekat do misticky a kvapkatkom dat do oboch nosnych dierok - kludne aj viac, stecie to pekne cez nosohltan a vylieci 🙂
Inak tiez to neustava, ale ked citam, co vsetko ste poskusali a nic nezabralo, tak to asi tak ma byt, mozno sa to dieta cisti, alebo nieco take a skratka liekmi, antibiotikami a podobne do nho len pchame lieciva a zbytocne. Ale viem, chceme pomoct.....

katecameron
4. okt 2010

boze aj moj zas sopli uz 10den mu davam nasivin sinus sterimar s Cu a vibrocil kvapky ale nenastala ziadna zmena sople su vodnate zacinam mat strach ze sa to zvrhne ako vzdy ked ma sople antihist.mu zatial nedavam ale dnes asi idem kupit najhorie je ze u nas este stale nekuria a je tu zima ako v psinci a ani ohrievac nemame muz vravi ze aspon otuzujeme 😒 no neviem ci sa nase sople nezvrhnu na nejaku horsiu chorobu 😖

bambulkabambulkova
9. feb 2011

baby napiste mi,malicky sopliky ma a aj kycha obcas ma 2mesiaace mam ist s nim vonka???Pomoze mu aj to???davam mu kvapky dokorka povedala ze na pol hodinku ale ze ani to ale malo sme chodili kedze bol chory pomoze mu ked budeeme chodit vonka??lebo malo sme chodili napistee mi postu prooosiimm 🙂 🙂 🙂

katecameron
9. feb 2011

@bambulkabambulkova ked svieti slniecko ano mozes ist vonka len aby nebola velka zima a vietor sople odsavat a davaj physiomer a nasivin alebo nieco obdobne

bambulkabambulkova
9. feb 2011

@katecameron DNES VYBEREM recept na nostek nasivin som davala nic moc nepomohlo aa dala som mu prevarenu vodu s morskou solou do izbicky a na radiator plienky vymocene v solovej vode vraj to pomaha 😅 🙂 😉

lenka1smejka
9. feb 2011

Ahojte potrebujem radu ako dostat do malej tekutiny?Rano mala teplotu trochu kasle ale ona nic nechce pit ale absolutne polievky nejedava ona ich nelubi.Jest nechcela ale ani nic nepila teraz nema teplotu ale aj to co som do nej dostala nasilu lyzickou myslim caj tak vyvratila

lenka1smejka
11. feb 2011

ESTE RAZ PROSIM O RADU ALE NAOZAJ MI PORADTE PROSIM!!! boli sme u lekarky v podstate jej nic nieje dychanie ma cite mame davat sinupret,kasle iba v tedy ked place co je teraz dost casto myslim plac a dnes jej vypiukol soplik.Odsajem ale ona nic nechce jest naozaj nic za 2,5 dna zjedla 5 lyziciek ale co ma hneva ani nic nechce pit aj ploienky ma suche

strapco13
11. feb 2011

@lenka1smejka kukni do mojho fotoblogu na clanok o toalete nosa

lenka1smejka
11. feb 2011

@strapco13 dakujem uz som to citala ale ja viem ako jej to mam vybrat soplik ,to zvladame ale najhorsie je,ze nechce vobec nic pit,bojim sa aby jje nezlihali ladvinky

strapco13
11. feb 2011

@lenka1smejka nechce pit lebo nevie dychat nosom..ak uvolnis nos, bude lepsie pit..zatial po lyzickach v malyvh mnozstvach jej davaj, po pripade Kulisek z lekarne na rehydrataciu

lenka1smejka
11. feb 2011

@strapco13 nema plny nos ved ju pocujem nema plny nos naozaj.Co je to ten kulisek?

strapco13
11. feb 2011

@lenka1smejka roztok, ktory sa dava pri dehydratacii na zavodnenie organzmu

lenka1smejka
11. feb 2011

@strapco13 a to jej ako mam dat?Ked mi nechce nic pit?

xlucia
11. feb 2011

@lenka1smejka aj nasilu striekackou dat, ak ti nepije mozete sa dostat do vaznych problemov, na infuzky do nemocnice

strapco13
11. feb 2011

@lenka1smejka striekackou, lyzickou, striekackou od nurofenu, poharik, slamka...skusat.. a aj nasilu niekedy treba vstreknes do hrdla, prehltne to inak nema na vyber, ked stalcis nos aj usta..ale najlepsie je formoou hry...to sa neda povedat, ze nam, zabera toto, tak urcite aj vam
pre toto je super kojenie..chore dieta sa na prsnik prisaje, lebo tam sa citi bezpecne a svoje tekutiny dostane

lenka1smejka
11. feb 2011

@strapco13 dakujem za radu ale u nas nic nezabera ziadna hra,pohar,slamka,flasa a ked to dam na silu a alebbo striekacku alebo s tym od nurofenu tak vraca

strapco13
11. feb 2011

@lenka1smejka no bud budes skusat ako to do nej dostanes..a vyskusaj aj inu chut...vodu, cajik, ovocne stavy, samotne ovocie, polievky, zeleninove stavy
alebo bude len plakat nad tym, ze to nejde..ale takto sa dostanete do nemocky na infuzie
cize skusat, skusat, skusat 😉

bambulkabambulkova
23. mar 2011

aj my mame zaza sopliky ah ja sa vas chcem opytat mam ist aj tak s nim vonka ked ma sopliky krasne pocasie bude ale poradte mi kedze som cesrtva mamicka 🙂 napiste mi internu postu dakujem 🙂

sue
23. mar 2011

@bambulkabambulkova pokiaľ nemá teplotu, tak nie je dôvod neísť von.

bambulkabambulkova
23. mar 2011

@sue ano pojdeme

bambulkabambulkova
24. máj 2011

ahojte moj ma tiez sopliky aj kasle mam stop tusin a do nozteka mar sprej zatial to neni take zle ale nechcem ist zaza k doktorke antibiotika zaza da poradte daky reecept idu mu horne zubky velmi zle spinkame ://

lenka0283
6. júl 2011

ahojte malu uz mali pred mesiacom ockovat ale stale ma slabu nadchu...neviem sa jej zbavit...davam jej nasivin a odsavam...chcela by som skusit kvapky z morskej soli..mate s tym nejake skusennosti?dakujem 🙂

lenka0283
9. júl 2011

ahojte mala ma tiez uz asi 4 tyzdne sopliky nemozu nas ani ockovat..odsavam a davam jej nasivin pre deti..uz som z toho zufala tazko sa jej dycha...doktorka hovori ze ma len nadchu chcem jej dnes kupit nieco v lekarni...neviete poradit co ine jej mozem dat ako ten nasivin? lebo mam pocit ze ten jej vobec nepomaha...dakujem 🙂

strapco13
11. júl 2011

@lenka0283 kukni na moj clanok o toalete nosa v mojom fotoblogu

kaja73
11. júl 2011

@lenka0283 Doležita je ta toaleta nosa,ale aj -aspon nam to super zabera-vysoke davky C vitaminu-aspon 100mg na kg vahy-ale nie naraz,treba to rozdelit pocas dna-inak to len vyčura-ja davam ciste cečko,bez chemie- das gesunde plus-davam ho od 5 mesiacov maleho a nos vytierame citricidalom,alebo aspon jeho slabsou nahradou citrovitalom,ten dostanes aj v lekarni-je to vytažok z grepovych jadierok.Toto nam vždy zaberie, do max 2-3 dni je krpec bez nadchy-vždy 😉 Nasivin nam nadchu len predlžuje,sice uvolni na kratko nos,ale nadcha nam vždy trva s nim dlhsie.

lenka0283
11. júl 2011

@kaja73
@strapco13 dakujem babz pomohli ste mi 🙂

lastovicka01
13. okt 2012

kaja73 chcem sa opytat ako casto mozem vytieram nostek citricidalom ? mame 3 mesiace a uz skoro 2 mesiace sopliky, biele niekedy cire. maly ma v nosteku stafilococa, a uz sme brali aj pamycon :( comu som nie vobec rada ale nic nepomohlo a dokonca tieto dve noci sme ani poriadne nespali a maly si stale chyta usko tak neviem ci nema nahodou zapal stredneho ucha :( dnes som o tom videla relaciu ze to byva z nadchy :( mozem mu vytierat s citricidalom aj nostek aj usko ? vdaka za pomoc a za osozne rady.

livben
29. sep 2014

Moj mal bronchitídu dala mu inhalator potom k tomu dalsi a tri tyzdne nic prisla som domov na SR zijem vo Wien isla som ku svojej kedysi detskej lekarke dala mu kvapky ake si ale nic zvracal mi znich tak som mu uz nedavala povedala ze inhalator je najhorsia vec nieto ze pre starsieho cloveka je to zataz na srdce ako to musi byt pre babo ked je take malicke teraz ma 9mesiacov a znova ma tie hlieny sa prechladil nic nepomaha zase mu dala nejaky sirup a kvapky do nosa no a k veci. Mamka mi zohnala uzastnu vec BOSRUČIU MAST to je JAZVECIA MAST tazko to zohnat lebo jazvece sa zabijaju malo a to len od nejakeho lesnika zozeniete tak vam poviem toto mu pomohlo 3mesiace som ho natierala hrudnik chrbat do nosa decko nema nic a som povedala doktorke ta kukala jak puk ale tu vo WIEN. ona myslela ze mu pomohol inhalator ta som skoro odpadla. toto si zozente ak sa vam podari

vysielacky
6. sep 2015

moja mala ma 9mesiacou a uz 2tyzden ma nadchu ale len vodnatu v noci spinka celu noc cez den odsavame a mame uz aj kvapky pamycolin viete mi poradit co by mi este pomohlo dakujem🙂)