Nádcha u 5 týždňového novorodenca

3. sep 2021

Zdravím, malý má 5 týždňov a už dva týždne sa trápime s nádchou. Mudr kázala len čistiť libenarom a keď treba odsať, ale už to trvá dlho a ľutujem ho. Pomohlo vám niečo? Ako často môžem odsávať? Mám na vysávač, dám libenar, odsajem a ešte trochu kvapnem kvôli zvlhčeniu. Odsávam ráno a večer, ale aj medzi tým má dosť soplíky. Navyše má reflux, mlieko cez nos, tak sa to s tým mieša, stále mu niečo chrapčí v nosíku. Starší mal nádchu vždy miernu, stačilo odsať raz - dvakrát denne. Bojím sa takému malému často, že mu to poškodí, ale zase ani toto nie je dobre. Môžem aj častejšie?

deti95060810
3. sep 2021

dcéra takto dostala zápal priedušiek...skončili sme v nemocnici...

autor
3. sep 2021

@deti95060810 veď preto ma to mrzí, no mudr. vraví, že je to ešte OK. Je kľudný, papá, aj keď pri kojení počuť, že mu tie soplíky vadia. A povedala by si teda, že dať tie soplíky za každú cenu preč aj keby som odsávala veľakrát za deň?

eririka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
00ivi00
3. sep 2021

Ak by ma riedky sopel ktorý sa dá jendoducho vytiahnuť tak by som to robila s ústnou odsávačkou pretože to má slabší podtlak, ževraj s tou vysávačovou ešte dráždiš sliznicu a tá tvorí dokola soplik

domka222
3. sep 2021

Nepoteším ťa. Môj mal od narodenia a prešlo to až keď mal skoro tri mesiace. Niekedy mal viac, niekedy menej.

nikpa
3. sep 2021

Možeš aj počas dňa, nie iba ráno a večer. Ja som malému tiež tak ťahala, od 3 mesiacov mal asi 3-4 mesiace v kuse nádchu. V noci sme nespali, čo sme sa báli, že sa zadusí, chrčal, drhol sa s tým, bol veľmi zahlieneny. Nedalo sa inak len odsavat aj niekoľkokrát denne. Bol síce starší ale nič sa nestalo, radšej podráždený nos ako skončiť v nemocnici. Ešte skús zvlhčovač vzduchu na noc, kvapni do neho trochu eukalyptoveho oleja, lepšie sa tak dýcha. Inak nám z tých soplov pomohol až inhalator. Trápil sa niekoľko mesiacov, nič nepomáhalo az keď inhaloval pár dní Vincentku a zrazu bolo po soploch. A ešte by si kľudne mohla dávať na odpuchnutie sliznice nasivin soft 0,01% je určený pre novorodencov a deti do 1 roka. Nechápem prečo ho nechava Dr tak trápiť a kázala len Libenar.

nika23t
3. sep 2021

Ja som mala tiež odsavacku na vysávac, a odsavala som často. Zakazdym, keď som mala pocit, že malá nemôže dýchať cez noštek. Dokonca aj v noci. Nie dlhodobo, ale cca 2 týždne. A jemne som vytierala nos framykoinom očným, Dr nám ho poradila, vraj sa takto nemnozia baktérie. Ale to mi poradila Dr, takže sama to neodporúčam, len vravím svoju skúsenosť. Skore uzdravenie prajem ❤️

nelca0510
3. sep 2021

My sme mali skoro 2 tyzden - cisti sa nostek po porode. Libenar,odsavat,morska voda a s nasivinom stiedat.

lenka2710
3. sep 2021

Kľudne aj nasivin kvapni, mne ho tiez dr poradila, je aj do 1 roka a tiež sme mali libenar a viem, ze aj fenistil nám dala a ešte niečo, ale už neviem čo, nejaké kvapky ale čo to bolo ti nepoviem

brita7777
3. sep 2021

Aj vytriet materskym mliekom sa odporuca na palicku a tiez by som isto iba obycajnou odsavackou nie na vysavac.

laurika173
3. sep 2021

Moj mal tiez sople ako 2 tyzdnovy a pomohol nasivin soft 0,01 (je od narodenia) 👌

ukulela
3. sep 2021

Odsavwjajcastejsie. Vysávač daj na min výkon. Skus na sebe, ono je to hukot, no nedráždi to. Babo polohuj, nech spi vo vyvysenej polohe, aby mu nezatekali sopliky.

autor
4. sep 2021

Ďakujem, hneď včera som kúpila ústnu odsávačku, je super. Aj nasivin pomohol.

eririka
4. sep 2021

To sko hlboko sa za tlači fo nošteka