Napraví sa dieťaťu zležaná hlavička?

adari
13. máj 2022

Ahojte. Mám 2-mesačné bábo a ma trošku zležanú hlavičku. Vôbec ju neviem polohovat stale sa mi vie skĺznut na chrbátik. Dr. povedala, že sa jej to upraví ako sa bude viac hýbať, no ale že ak chcem že môžeme ísť k rehabilitačnej. Tak som sa rozhodla, že pôjdeme. Máte niekto s týmto skusenosti? Čo ste robili? Ja sa veľmi bojím že jej to ostane prípadne bude horšie vyzerať ta hlávka. Počula som aj o tej helmičke ale dr. povedala že to by musela mať veľmi...prosím poraďte a neukameňujte ma za to že ju neviem polohovat.

evica17
13. máj 2022

@adari mne to uste robi maly, davam nabok a idem spat a uz lezi na chrbte. Napravam furt. Zatial je kvoli tomu v perinke, lahsie sa polohuje. Dr zatial neriesila, helmocky som videla uz ale dufam ze ebude treba pouzivat.

anile12
13. máj 2022

Určite sa nápravy, kedysi žiadne prilby ani podobne kraviny neboli, deti mali hlavy ako placky a upravili sa

lucka_ke
13. máj 2022

my sme chodili so synom cvičiť, určite choďte na neurológiu a potom ak bude treba tak cvičiť

adari
autor
13. máj 2022

@evica17 ja už som presne nad tým rozmýšľala že vytiahnem perinku ale to je to že mne ani nechce zaspať na boku až keď ma silný spánok nadránom vtedy sa mi darí ju otočiť ale to je tak cca na 10 minút a znova je na chrbte

adari
autor
13. máj 2022

@lucka_ke tak neposlala nás na neurológia ale rovno k rehabilitacnej, tak som zvedavá. A pomohlo Vám to? Ako často ste chodili cvičiť alebo Vám len ukázali ako treba cvičiť doma

diamond007
13. máj 2022

@adari dávaj viac na brusko

petamich
13. máj 2022

@anile12 pripadne aj nie 🤷‍♀️ moj manzel a svagor maju neskutocne zlezane hlavy, nemusime sa vzdy tvarit, ze, vsetko je vynalez dnesnej doby a premotivovane matky vymyslaju - niektori dospeli maju extra zlezane hlavy a je to vidno hlavne na chlapoch v pokrocilejsom veku, ked uz maju kratsie alebo redsie vlasy

@adari ja som maleho polohovala kym sme ho zavinovali, mal silny moorov reflex, potom sme ho v postielke otacali raz hlavou hore a potom hlavou dolu, kedze sa prirodzene tocia napr. za oknom, svetlom a potom to vyriesilo, ze sme ho casto davali na brucho, on nam silne inklinoval na lavu stranu, tak sme si cielene k nemu sadali a pristupovali z druhej strany, aby sa tocil na tu neoblubenu a ma krasnu gulatu hlavicku ale teda vacsine deti sa to spravi, hlavne v obdobi, ked uz pasu konicky a chcu byt na bruchu ale su aj take co nie, takze netreba to uplne podcenit, aby fakt neskoncil s priblickou (aj ked ani to nie je koniec sveta, ved je to pomocka)

lienka.7
13. máj 2022

@adari moje obe mali helmicku a neľutujem. Pri prvej keď mi to doktorka povedala, tak som to brala ze boze, pri druhej uz hned automatický.
Nejde len o zlezanu hlávku, ale aj celkovo o jej tvar to uvidis az ked ti urobi scan. Nech ti dá lekárka listok na fyzio, tam ti ju pozru a oni ti vedia dat listok potom na tento scan. Nic neplatis za to.
Hlavka rýchlo rastie najma ked je babo malinke, od 4 mesiaca sa to nosi. My sme ju mali 4 mesiace a výsledok super, krásna guľatá hlavka👌
A neboj, ja som ju tiež polohovala, mala vankúšiky a nic mi to nepomohlo. Najma druha mala proste ťažkú a veľkú hlavicku a proste mohla som robit co som chcela.
@anile12 to vobec nie je pravda. Práve kolko ludi ma nielen zlezane ale aj capate hlavy. Stačí sa spytat kadernicok a holiciek. Pokial mas ako tak vlasy, je ti to jedno, u chlapov to potom vidis ked su plesati.

adari
autor
13. máj 2022

@petamich aj mne sa viac vytáča na ľavú stranu tak ju vždy motivujem hračkou na tú druhú a to sa nám pekne darí l3n ten spánok je stále na chrbatiku. A čo sa týka prilbicky tak nie som proti...zatiaľ podľa obvodnej to nie je také zlé...na rehabke sa všetko spýtam aké sú možnosti. Ďakujem

adari
autor
13. máj 2022

@lienka.7 ďakujem určite sa na to spýtam...ja si z toho nič nerobím ak by mala mať helmicku hlavne nech ma peknú hlávku...nie že chúďatko bude mať v dospelosti traumu že to jej matka podcenila

lienka.7
13. máj 2022

@adari pozri si aj ich FB, plagiocefalie myslím to je. A presne, ide o dieťatko, na mna sa ine vonku pozerali ze co som jej to preboha urobila🙈 no to, ze bude mat peknu hlávku! Mas to ako kedysi s fixnym strojčekom na zuby, ja som ho mala medzi prvými a každý ze co to mam??? Teraz? Pomaly modny doplnok a mne každý vravi ake mam pekne zuby😁😁😁 pokojne ak dačo, napis SS

veve16
13. máj 2022

Aj my sme nosili helmičku. Malý spával stále na chrbte ale my sme mali aj torticolis skrátený krčný sval. Nás ortopéd poslal na rehabilitácie. Tam nán dali rehabilitácie na 2 mesiace a samozrejme predpisali prilbičku. Hlavička sa upravila po 3 mesiacoch.

livka_
13. máj 2022

@lienka.7 prvy syn mal zlezanu hlavku ako denko, pediatricka len skonstatovala ze sa to vrati..nie vraj celkom ale vrati do pekna. nic riesit nechcela..Cudujem sa ale ma ju uplne gulatu.. avsak druhy syn aktuálne, neviem preco a po kom ale ma vydute cielko.. toto sa podla mna nespravi 😕 kde sa treba pytat? Na ake fyzio? Opytam si ten listok, bud.tyzden mam poradnu..tak na to zatlacim aby som to riesila, mozno aj tou kranialnou helmickou

lienka.7
13. máj 2022

@livka_ no ja som z BA, bola som v protee. normalne pediatricka ti da listok na vyšetrenie u fyzio/rehabilitačného a ten ta potom odporuci na sken hlavicky. Tak okolo maleho prejdu a zoskenuju mu hlávku a hneď ti povie co a ako. Pozri si na protea.sk.

adari
autor
13. máj 2022

@lienka.7 ďakujem pekne za info. Si zlatá. Ja na okolie zvysoka kašlem. Keď príde nato že bude musieť nosiť helmicku, tak nech...je to pre dobro môjho dieťaťa

lucka_ke
14. máj 2022

áno pomohlo, môj syn mal hypotonické svaly a skrátené šijové na jednej strane, čiže by to bez cvičenia sám nedokázal, neboj sa toho bude fajn, ešte ste to podchytili včas

adari
autor
24. máj 2022

@lucka_ke ahoj, tak sme boli na rehabke...prvé čo sestrička povedala že sa to upraví....že to nie je na helmičku...ukázala nám nejaké cviky a hneď po 3 dňoch bolo vidieť ako krásne vie držať hlávku keď je na brušku...takže tie cviky sú super na posilnenie chrbatika