Národný ústav detských chorôb - hospitalizácia

minarka1
15. sep 2021

Dobrý deň. O dva týždne idu hospitalizovať dcéru na vyšetrenia na neurologiu spolu so mnou. Viete mi niekto povedať ako je to so stravou keď som kojaca? A kocik si môžem zobrať? Vôbec neviem čo mat so sebou ešte sme v nemocici neboli

nika82
15. sep 2021

najlepsie info budes mat ked zavolas na sestrernu pripadne hlavnej sestre a vsetko sa popytas..... ja ako mala ked som lezala na ocnom uz vtedy tam bol problem mat kocik

marianna_peskova
15. sep 2021

Naozaj zavolaj rovno na sesternu. Povedia ti najlepšie info. Sú inak veľmi milé.

angelheart
15. sep 2021

Ja som bola s malou na neuro kvôli MR, ale to bolo vlani zhruba o takomto čase. Kočík tam nie je moc kde dať. Sú tam kočíky, ktorými prevážajú deti v narkóze, je ich tam dosť, tak prípadne sa asi dá "požičať" na uspatie alebo tak, neviem.
Strava bol problém už vlani, musela by som ísť úplne na iné poschodie, odstáť rad, najesť sa a prísť nazad, čo bol problém, lebo dcéra je nespavec a pri ničom dlho nevydrží, tak som si vždy len odbehla niečo kúpiť a zjedla pri nej.

chatte007
15. sep 2021

Ahoj, my sme boli nedavno na urologii a chirurgii. Kocik na urologii mi dali do skladu a nemohla som ho tam pouzivat, na chirurgii som ho vobec nemohla vziat na oddelenie, manzel ho bral domov. Takze rataj, ze skor nie. Maju tam vlastne kociky, keby si potrebovala na prevoz alebo uspatie.
Stravu si mozes zajednat, ale nebudu ti ju nosit hore, musela by si si pre nu chodit do suterenu. Lepsie riesenie je vyuzit bufet na prizemi, kde maju kazdy den menu. Dala som si zabalit a na oddeleni zjedla. Tiez si mozes nieco doniest so sebou, su tam kuchynky s chladnickami pre matky, je tam mikrovlnka, kanvica, aj riady. Vezmi si samozrejme hygienicke potreby (na chir. som dostala hygienicky balicek - toaletak, vreckovky, kefka, maly sampon, ale na urol. nie). Pre dieta som brala hracky, knizky, ale mali aj tam. A inak vsetko, co bezne doma nutne potrebujes. Urcite uteraky a vsetky potreby pre dieta. Plienky, vlhcene obrusky, vreckovky. Fajn je vlastny pribor a pohar a ak sa ti chce niest, tak aj postelnu bielizen pre seba si mozes vziat.
Neviem, ci len kojis, ale ak ti dieta uz je aj normalnu stravu, zober mu aj nieco vlastne, pre pripad, ze by ich jedlo nechcelo jest. Lebo obcas zvyknu aj take dat ze kapustove strapacky rocnemu dietatu na veceru.

horalka1986
15. sep 2021

My ideme tiez za.dva tyzdne na neuro. Boli sme tam uz na vsetkych oddeleniach a nikde si kocik brat nemohla. Ze vraj z hygienických dovodov. 🤷‍♀️ ale neboj, nakupnych kosikov tam maju dost. 🤦‍♀️ ako kojaca matka dostanes asi len vlastnu postel. Jest sa chodi inam, takze odporucam nabalit dozicky s jedlom a budes si len prihrievat.

minarka1
autor
17. sep 2021

Velmi ďakujem za vaše odpovede..

horalka1986
17. sep 2021

@minarka1 kedy idete? My uz mame termin na 28. Prosim ta, aj tebe povedali ze musite obaja mat AG aj PCR testy???

angelheart
17. sep 2021

@horalka1986 AG aj PCR? Nepomýlili sa? Na stránke píšu iba PCR ...
Plánované hospitalizácie
Rovnako nie sú zrušené. Rodičia budú kontaktovaní personálom kliniky/oddelenia a informovaní o tom, že dieťa aj sprevádzajúca osoba musia mať negatívny výsledok PCR COVID testu nie starší ako 72 hodín.

horalka1986
17. sep 2021

@angelheart no, ved to. Ja som sa doktorky este 2x spytala ze ci akože vazne oboje a ona, ze vazne. Ale mam si o tyzden este zavolat ci sa nemenili pravidla. 🤷‍♀️

angelheart
17. sep 2021

@horalka1986 to už je len výmysel.. akoby neboli iné starosti, len sprosté testy. A tie AG s výpovednou hodnotou 0,nič . Ach. Držím palce, nech to teda ešte zmenia.

horalka1986
17. sep 2021

@angelheart modlim sa aby zmenili lebo fakt nemam co na robote pret hospitalizaciou ako toto riešiť. A to este na pcr ta vezmu len s vymennym listkom cize aj ja aj mala pred tym ku doktorke.

minarka1
autor
18. sep 2021

@horalka1986 my ideme 6.10 musíme čakať na výsledky mr to ide mat tento týždeň

minarka1
autor
18. sep 2021

@horalka1986 a musíme mat pcr obe 🤦🏽‍♀️ A to moja mala má 1r

horalka1986
18. sep 2021

@minarka1 takze AG netreba? Ja tam budem radsej este volat par dni pred. Ne ze nas otocia. 🤦‍♀️

nika82
18. sep 2021

@horalka1986 na stranke NUDCH pisu
Plánované hospitalizácie
Rovnako nie sú zrušené. Rodičia budú kontaktovaní personálom kliniky/oddelenia a informovaní o tom, že dieťa aj sprevádzajúca osoba musia mať negatívny výsledok PCR COVID testu nie starší ako 72 hodín.
Správa dňa (posledná aktualizácia 17.9.2021)

maruska.s
31. okt 2021

@angelheart dobrý deň, chcem sa opýtať, tiež nás čaká hospitalizacia na neuro. Maju tam prosím serbliky, nocniky pre detičky k dispozícii?dakujem

angelheart
1. nov 2021

@maruska.s áno, majú. Moja v tom čase ešte neobsedela na nočníku, takže to bolo bezpredmetné, ale núkali nám ho niekoľkokrát, keďže bolo treba odobrať moč a z toho sáčiku sa to vždy vylialo 🤦🏽

maruska.s
1. nov 2021

@angelheart super, ďakujem za info. 😘 nas sa nedávno naučil, tak mi to veľmi pomôže...A ako to majú so spaním? Mohli ste spat na izbe pri malej?

maruska.s
1. nov 2021

@horalka1986 my ideme pozajtra, teraz nám vraveli len pcr,obaja

horalka1986
1. nov 2021

@maruska.s my uz mame davno po. 2x menili pravidla medzi tym. 🤦‍♀️

maruska.s
1. nov 2021

@horalka1986 tiež ste boli na neuro? A ako je to prosím so spaním rodiča? Môžme byt spolu na izbe? Dakujem

angelheart
1. nov 2021

@maruska.s my sme mali zaplatený nadštandard, takže sme boli na izbe samé dve, ale myslím, že rodič spal pri dieťati aj v iných izbách.

maruska.s
1. nov 2021

@angelheart dakujem 😉

horalka1986
1. nov 2021

@maruska.s ano, na neuro. Neviem ako mas stare dieta. Ja mam 3 rocne. Spala som snou s tym ze som im povedala ze este kojim a nechali mi postel. Od 3 rokov mas totiz narok len na tu rozkladaciu postel. Ale boli tam 8 rocny a 10 ročný chalani a ti boli sami. Nemohli byt s rodicmi.

maruska.s
1. nov 2021

@horalka1986 nas ma 2,5 roka,tak dúfam,že nám ju nechajú... A možno hlúposť sa opýtam, ale ako tam mali na izbách, nebola tam zima? Práve balím veci...ďakujem moc

horalka1986
1. nov 2021

@maruska.s nebola. Prave na opak. Dost teplo tam bolo. Ale ked ma 2,5 tak to v pohode . Keby nieco, tak povedz ze kojis, oni to tam vobec neriesia. A hracky nemusis brat. Je tam celkom slusny detsky kutik. Aj postrazia keby si chcela ist na kavu. 😉

maruska.s
1. nov 2021

@horalka1986 ďakujem veľmi za info, hneď som kludnejsia... snáď to nejako zvládneme... Prajem všetko dobré,opatrujte sa s rodinkou 😊

horalka1986
1. nov 2021

@maruska.s Vy tiez. 😘 Hlavne abu ste to tam zvladli co najlepsie. 😘

maruska.s
1. nov 2021

@horalka1986 Ďakujeme 😘