Narušenie funkčnosti hrubého čreva antibiotikami

mysiacik212
16. nov 2015

Ahojte maminky, moj syncek, kde sa narodil, mal zapal pluc a hned mu nasadili atb...jako cas letel, mal ukrutne problémy s bruskom..najprv sme si mzsleli, ze je to kolika a u chlapcov uplne normalne...ale kdeže uy ma 8 mesiacov, uz sa mi to zdalo divne, tie bolesti narastali a hlavne v noci, v brusku mu ublinkovalo, maval velke problémy s kakanim...boli sme na vsetkzch vysetreniach...od gastrosona, refluxu, sona bruska a aj vzusetko na intoleranciu na laktózu ma...doma mae vsetko, co trh odporuca na koliky, ale vsetko nam to len skodi...ale z posledního vysetrenia u imunologicky a alerkologicky sme zistili, ze ma prekysleny organizmus, ma funkcne problémy s hrubim crevom alergiu na psenicu a z nej sa v creve vdaka antibiotikam usadili plesne...uz 4 tyzdne som bez bielej muky..kdeže ho kojim, skusam vlaknoinu na kakanie, ale nic nam nepomaha..ma stále bolesti, ja uz neviem co dalej...som z toho hotova...nemate s tym niekto skusenosti? pomohla by akakolvek dobra rada...dakujem..pekny vecer

kaselka
16. nov 2015

@mysiacik212 Ahoj, pokiaľ má alergiu na pšenicu, tak vylúčenie len bielej múky nepomôže. Dôležité je aj na ktorú zložku pšenice len gliadín, alebo aj iné, obsiahnuté v pšenici... Určite by som vyskúšala vysoké dávky probiotík malému (dobré články sú tu: http://www.zdravastreva.cz/page/68104.probiotik... ) aj Tebe 3 x denne 1 kapsľa dlhodobo keďže kojíš. Napr. Bio kult 14, podľa mňa asi najlepšie na trhu viď. informácie tu: http://www.zdravastreva.cz/page/81630.bio-kult-.... Ty skús zaradiť do stravy napr. ovsené vločky, pohánkové vločky, biele jogurty so živými kultúrami napr. značku Hollandia z ČR. Ak má plesne, tak žiadny cukor, obmedziť aj ovocie, skôr zeleninku. Prajem všetko dobré. Katarína

katrin21
16. nov 2015

@mysiacik212 jednoznacne treba nasadit vhodne probiotka, vysadit cukry ( ziadna muka, ani bezlepkova, nic sladke , ryza a zemiaky obmedzene) vseobecne a vela vela mu davat vyvary a varenu zeleninu (mrkva, brokolica )... moze aj avokado...
S vlakninou u babatiek pozor, maju citlive crievka, ona je pre nich dost agresivna, ale po ATB mu asi odisla mikroflora v crevku a preto tieto problemy....
Vyhybaj sa alergenom, to mlieko nemusi byt alergia na vzdy.. mozno bude tolerovať casom aspon kyslomliecne veci.... 🙂
pozri si nieco o diete GAPS, je hojiva pre crevny trakt a zakladom su prave tie vyvary, slepaci, hovadzi... + varena zelenina, lebo obsahuje vlakninu vo vhodnej forme... budes sa cudovat, ale da sa fungovat aspon mesiac dva na tomto, vyvary a zelenina..+ masko + vajicko... proste bielkoviny a zelenina...
Ale bez probiotik to nepojde. tie potrebuje urcite doplnit.

na plesne a kandidu je skvely CITRICIDAL... pre babatko musi byt velmi nizke davkovanie, v dobre zriedenej vode, nesmie sa cisty ! Objednaj napr. na hoogle.sk , odtial mam aj ja, kvapky...
DAs do vody, dobre premiesas a das vypit, moze aj postupne pocas dna ... probiotika dat neskor, aspon 3 h po citricidale...lebo on nici vseobecne bakterie, plesne, kvasinky...

Ja som si tym presla na jar, mala som plne telo kandidy, piseem ti z vlastnej skusenosti....mala som traviace tažkosti z toho... a este som chodila aj na biorezonanciu, to moze aj babatko ist tiez..... tam sa plesne odpalia frekvenciami 🙂

mysiacik212
autor
16. nov 2015

@katrin21 FUU, normalne sa zacinam bat. bo malému davat dva dni vlákninu a vidim, ze mu nerobi dobře...muku mi doktorka odporucila spaldovu, ale jako tiez sa cudujem, pretoze je źo psenice..velmi sa bojim, ze pridem o mliecko, umele vobec nechce...snazim sa vela tej zeleninky a jablcka, kde ja uz vobec neviem co by som mu od radosti dala...jedine stastie, ze zeleninku papame..ved ma 8 mesiacikov...akukolvek...od cvikly, mrkvy...ale aj zemiacik...sama sa rapim hladom...a kdeže papa moje mliecko, som stále hladna a jako som uz pisala, bojim sa ze som dokojila...ale nemozem sa uz pozerat na to jako velmi sa trapi..kazdz den taky isty..ziadna změna...na tu bioreyonanciu...ak sa mozem spztat, ykadial si? prepac možno pisem hala bala..ale veelmi narychlo, bo drobec placka...aaa ten citriridal? mozu teda aj deticky? jako dlho ti trvalo vyliecenie?? dakujem moc velmi si to vazim...

inull5
16. nov 2015

@mysiacik212 ahoj,keďže som si s kakanim môjho syna užila až až tak píšem..moja prvá otázka,tieto problémy sú od narodenia? a malý ak kaka,tak kaka sám,či musíš mu s tým pomáhať? Píšeš funkčný problém s hrubým crevom..plesne sa vytvoria aj preto,že stolica je dlho v čreve.narušenie ATB by malo byť iba prechodnu dobu a postupne sa upraviť. Môj mal 5 dní po pôrode tiež atb a črevo sa nenarusilo z toho. Ono to co opisujes,mne ako prvé napadlo Hirschprungova choroba neviem ci si o tom počula,citala..A alergiu na pšenicu má potvrdenú? Ak ty nejes bielu múku a kojim ho,a nepomáha,tak to nebude iba v tom. Napis mi koľko stolice máte denne.

mysiacik212
autor
16. nov 2015

@kaselka dakuejm mooc, ale myslim si, zeby sme mali aj probiotika vymenit, idem si kuk clanok 🙂 a ake ovocie by som mu mohla davat? vločky skusam, aj kde im neviem prist na chut... 😖

mysiacik212
autor
16. nov 2015

@inull5 kakame teray uz raz denne, předtím nekakaval viac dni...stolica mu velmi smrdela..ano ma potvrdene, ze pre neho je silny alergen psenica...amusim mu pomáhat při kakani..sem tam sa vzkaka sam..ale teraz zvacsa len s rurkou...

inull5
16. nov 2015

@mysiacik212 ešte jedna vec,ak ma poruchu hrubého čreva,tak ti nepomôže ani kilo vlákniny denne .. Ani biorezonancia a pod. Môj syn je toho prikladom-v 8,5 mesiaci mu robili vývod z hrubého čreva pretože bolo veeelmi poškodené z toho že neodchadzala stolica.

mysiacik212
autor
16. nov 2015

@katrin21 mozem sa este spytet, prosim ta...ten citricidal..pozeram, ze ich je tam viac, je ejdno ktory?

inull5
16. nov 2015

@mysiacik212 a čo smolka v pôrodnici? Neboli s tým ťažkosti?

mysiacik212
autor
16. nov 2015

@inull5 raveze vobec..ale niekedy kde kakaval tak strasny smradik, pretoze ho vienko dlho drzal v sebe

kaselka
16. nov 2015

@mysiacik212 ako píše @katrin21 na určitú dobu by som vyradila kvôli cukrom aj ovocie. Výborná kniha kde je popis problémov s črevami je http://www.knihysova.sk/kniha/syndrom-travenia-... Je tam výborne vysvetlené všetko o imunite a súvislosti s črevnou mikroflórov + potraviny, ktoré sa môžu a nemali by sa + recepty. Odporúčam kúpiť a preštudovať. Čo sa týka úpravy stravy tak = beh na dlhú trať cca 6 a viac mesiacov.

katrin21
16. nov 2015

@mysiacik212 http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-grapefruitove-j...

ja mam tento, mas tam rozne velkosti, mozes kupit aj mensi...
davkovanie malicko, kedze ide o babatko.. dospely si dava max 15 kvapiek, takze jemu tak mozno 2-3 do 2dcl vody...

muku mu urcite nedavaj.. to vyliecenie je individualne, zalezi od stavu a prisnosti dodrziavania diety... je popissana v knihe Syndrom travenia a psychologie, kup si ju...!
je specialne o detoch, ale aplikuje sa na kohokolvek.. creva su cela nasa imunita, cele nase zdravie, takze cim skor to treba dat do poriadku...
zemiacky mu vela nedavaj, len doplnkovo... vobec nevadi, ked bude prve tyzdne fakt papat stale vyvar, do ktoreho mu das vela mrkvicky uvarenej z vyvaru, dalsi den brokolicu, dalsi den vajicko do toho das atd... je tam presne stanovena postupnost pridavania potravin! aby ich telo vedelo spracovat..
ovocie veelmi opatrne najprv nie, jedine avokado postupne a potom sa pridavaju dalsie.. niekto dobre toleruje banan...
Ako nahle vidis reakciu ( skvrkanie, bolest, hnacka) tak pridanu potravinu vysadit a skusit zase neskor...

@inull5 tak to uuz je extremny pripad, co sa bohuzial stalo vam.. ale ! ak je pricina v dysbioze, teda v zlej flore a patogenoch ( kandida a ine ..) tak biorezonancia to vie riesit krasne a hned... ja nedam na nu dopustit, uricte by som na nu chodila, ved sa to da kombinovať aj s klasickou medicinou a mne uz neraz momohla.. a ked chybaju tie spravne beneficne bakterie, tak maju sancu prave tie zle , premnozuju sa a vznikaju problemy, alergie, dokonca aj autizmus vraj sa touto dietou da zmiernit u malych deti, o tom autorka knihy - lekarka - pise....
Podla mna to treba rozhodne skusit....

mysiacik212
autor
16. nov 2015

@kaselka bozemoj...my uz sa s tym trapime celych 8 mesiacov...ja uz nevladzem...ale tak kvoli enmu zvladam vsetko...každý den sa modlim, aby uz nemal bolesti...dakujem si zlata...za vsetko..malo kto sa snazi pomoct

katrin21
16. nov 2015

@mysiacik212 a mimochodom, preco si stale hladna?? normalne jedz, tak casto ako potrebujes , aj ked sa vyhybas alergenom, to nie je dovod, aby si bola hladna . Najdi si veci, ktore budes jest a najedz sa, nehladuj...

katrin21
16. nov 2015

@kaselka hej, ja som jej pisala o tom istom, to je ta dieta GAPS .

kaselka
16. nov 2015

@katrin21 Ja viem 🙂 , Super!

katrin21
16. nov 2015

@mysiacik212 smradlave hovienko nie je z drzania v sebe, ale z toho, ze travenie nefunguje ako ma, opat nespravne bakterie, tvorba plynov, nestravenie veci = hnije potrava v brusku .. to je jeden z prejavov , aj u dospelych, aj u deti.. casto podcenovany.. + z toho sa cez steny creva dostavaju do tela toxiny !!
a nie ziviny, ako by to malo spravne byt..
na to dalsia super kniha, Taktne o traviacom trakte... tam sa pise o tomto, napisane opat mladou lekarkou....
citala som aj tu..

mysiacik212
autor
16. nov 2015

@katrin21 normalne som zufala...ale pokusim sa...musíme zabojovat...musim este niekde nabrat sily..mam dcerku 2 roky a malinky 8 mesiacikov, nespavam a cez den okolo nich...niekedy si pridem uz uplne mimo...ale velmi som rada, ze som nasla niekoho, kto mi vsetko ozrejmil...doktorka ta ze smelo spaldovu muku..a to prejde zachvilku...

mysiacik212
autor
16. nov 2015

@katrin21 kde ja by som sa najedla, ale kde kojim, nemozem mucne, cukor...a ja a zeleninna..strasne ma vycuciava malinky z mliecka a ten hlad strasnyyy...

mysiacik212
autor
16. nov 2015

@katrin21 velmi mu smrdelo, naozaj jako hniloba...ten smradik sa neda ani k nicomu prirovnat...

katrin21
16. nov 2015

@mysiacik212 doktorka evidentne nevie ani prd... sorry,ale ak dieta nemoze muku, nemoze ani spaldovu!
Fakt si precitaj tu knihu a bude ti lahsie na dusi, budes vidiet, ze sa to da riesit.. a hlavne sa neboj toho, ze chvilu bude ta strava jednotvarna.. ano bude, ale stoji to za to a postupne hadam bude dobre a budete papat vsetko, alebo skoro vsetko.
Ja som napr. ranajkovala vyvar a v nom vajicko.... obed vyvar s viacej maska a zeleniny... vecera zase vyvar v ktorom som si este dovarila v malom kastroliku cibulu na mesiaciky ( to bola mnamka!)
jasne, ze chutovo mi to slo usami uz aj 😀 ale dalo sa to.... nezda sa to, ale vyvar zasyti, sice castejsie si ho musis dat, kludne aj do sialky len cisty na vypitie, namiesto caju, ale on prave lieci tie crevka...
a pre zmenu som raz mala hovadzi, teda aj masko hovadzie, raz kuraci, atd....
Idealne je , aby maso bolo kupovane niekde na trhu, nie z hypermarketu.

mysiacik212
autor
16. nov 2015

@katrin21 utekam ja pomaly do postele, caka ma dalsia služba...mohla by som ti, teda ak by som neotravpovala 😉 este nepisat, ab by som niecomu nerozuměla, alebo potrebovala poradit?? moc by mi to pomohlo...

katrin21
16. nov 2015

@mysiacik212 ked musis , tak musis.... daj si aj ty husty vyvar.. jedz bielkoviny a zeleninu...
masko + priloha varena zelenina na masle... atd.... alebo s varenou brokolicou.... alebo si daj kukuricne cestoviny..
Ok, napis, ale hlavne si kup tu knihu. a tu je stranka, kde sa tomu jedna baba tiez venuje a vyliecila si s tym zapalove ochorenie criev zivakultura.cz

mysiacik212
autor
16. nov 2015

@katrin21 joooj chvalabozku domace mame aj prasiatko, aj hovadzinku, aj zajacika.tak to jedine ma potesilo...dobrych susedov mame dokola 🙂

katrin21
16. nov 2015

@mysiacik212 prasiatko pomenej. bravcovina je extremne kyselinotvorna...
radsej hovadzie, kuracie, slepacie a kraliky/zajace a divina... 🙂 drzim palce.

inull5
16. nov 2015

@katrin21 ja som s malým na biorezonancii bola,viem o com hovoríš🙂 áno,je to super,pokiaľ v čreve nie je prekážka.detičky v takomto veku stolicu nezadrziavaju vedome,a ak to trvá dlho a nenastaba zlepšenie ani po úprave stravy tak sa myslí na zápchu funkčného charakteru. Vôbec si nemyslím že chlapček mal koliky pretože problém stále pretrváva. A trvá i napriek úprave stravy. Áno,mali sme extrém ale vďaka lekárke,ktorá absolútne nebrala to,čo jej hovorím..až keď som išla za iným lekárom sa to začalo riešiť. Môj syn mal ale vadu na zadočku.tá sa opravila,ale problém trval,napriek úprave mojej i jeho stravy. Mali sme podozrenie práve na Hirschprunga,brala sa histológia z čreva,ktorá to vyvrátila. Avšak poznám viacero mamičiek ktorých detičky Hirschprunga majú a ich detičky mali podobne problémy. V

mysiacik212
autor
16. nov 2015

@katrin21 dakujem moc moc moccc 🙂 🙂 🙂

katrin21
16. nov 2015

@inull5 samozrejme, su aj taketo pripady... problem s crevkom ako takym, zauzlenie, prekazka atd. ... mrzi ma, cim ste si vsetkym museli prejst...
kazdopadne touto dietou by nemalo sa nic uskodit, takze .. za skusku to stoji..

inull5
16. nov 2015

@katrin21 máš v týchto veciach úplnú pravdu,stotožňujem sa s tvojim názorom,ale ak ma náhodou kúsok crievka,v ktorom nie sú ganglia,ktoré hýbu črevo a stravu smerom,tak toto nepomôže-moja skúsenosť. Okrem toho som pochopila,že smolka odisla z ťažkosťami z toho príspevku,v ktorom mi autorka odpovedala na otázku ak som zle pochopila ospravedlňujem sa.

katrin21
16. nov 2015

@inull5 co sa tyka toho kakania, kedze maly je kojeny, nemusi kakat aj tyzden.. to je tolerovane , ale len u kojenych deti... aj moja dcera, kym bola kojena, kakala tak raz za 5-7 dni, mala som stastie na skvelu doktorku a ta mi povedala, ze je to OK, keby mala umele mliecko, tak nie....Inak bola dcera uplne zdrava, len na toto som sa vtedy pytala .. kedze kakala malicko...
vraj mam/mala som super stravitelne mliecko, takze OK....
Samozrejme, vy ste mali iny pripad, keby to asi nebolo take jednoduche a dovody na nejakanie boli ine... len som tym chcela povedat, ze nie vzdy musi byt nejakanie kazdy den problem .

na smolku ti napisala, ze s tym vobec praveze nebol problem 🙂 takze vsetkoOK, podla mna to nastartovali tie ATB:.. to tak dost casto byva.. kedze problemy im zacali potom.. snad to tak bude.