Intolerancie/hrubé črevo - tehotenstvo

saska00
11. feb 2023

Žienky mali ste niektora problémy s intoleranciami , pripadne s crevom v tehotenstve ?
Ja som už 39tt. Celé tehu mám problémy , no najhoršie že neviem ktoré potraviny mi to spôsobujú. Keď pojem/pokombinujem niečo tak má najviac trápia prejavy že ráno po prebudení hneď silne kŕče že ani krok neurobím v hrubom čreve , aj cítim ako mi ho vydúva. Niekedy tie kŕče trvajú dlhšie. Musím sa pár krat vyprázdniť , potom kŕče až tak niesu ale pri stlačení v ľavom podbrušku cítim akoby bolesť toho čreva.
Najviac má to trápi teraz keďže som 39tt a niekedy neviem či ísť do nemocnice alebo to je zas len črevo s nejako vydržať. To keď má rozpicha tak cely spodok , konecnik a neviem či mi to babo tlači či črevo či čo 🙄 ach jaj…

ouwecka
11. feb 2023

@saska00 noze byt,nafukovanie,zapcha
Kupnsi taky vlakninu,pi teple caje,lanove semiacka polievkova lyzica rano a večer a zapit vodou..

saska00
autor
11. feb 2023

@ouwecka no neviem už z čoho to mám a potomvto pichanie tam dole je strašne keď som už takto pred pôrodom.
Ja mám sj Celiakiu a prejavy histaminovej

ouwecka
11. feb 2023

@saska00 pichanie je zápcha,to byva tak a zvlast ked babo vsade tlaci

saska00
autor
12. feb 2023

@ouwecka ale mávam stolicu väčšinou každý deň aj keď ide ťažšie tak neviem či by to bola zápcha 🤔

ouwecka
12. feb 2023

@saska00 no ak ide tazko je to zapcha,na wc mas chodit v pripade potreby a ked sa uvolnis ide to samo

ivkav5
5. jan 2024

@saska00 ahoj autorka, mala si tieto problémy až ku koncu alebo celé tehu?
Ja totižto trpím celé tehu tráviacimi ťažkosťami, tepela som nimi aj pred otehotnením. Teraz ma ale prekvapilo strašne nadúvanie, zastavené vetry k tomu, problematické vyprázdňovanie a pár dní aj šialene škŕvkanie a divné zvuky v črevách. Presne to pichanie a tlak na stolicu ako keby mávam aj ja vkuse. Som ale len 22tt a dosť sa bojim, že to je takto skoro🙄 mám z toho potom stresy, či sa nedajbože nemôže diať niečo s bábom, alebo sa bojím predčasného..

trokinka
15. mar 2024

@ivkav5 ahoj ako to zvladas? Ja som teraz v 20tt a vcera som bola na pohotovosti lebo ma chytili strasne krce uz ma strasili preklampsiou no nakoniec chvalabohu sa nic nepotvrdilo ze pravdepodobne len creva nevedeli sprcovat co som zjedla ale tie krce boli strasne. A teraz mam problem s nafukovanim az mam pocit ze idem prasknut a bojim sa ze sa zopakuju krce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre