Nasivin pre 8 mesačné bábo

rebeca196
23. feb 2016

Ahojte, žienky neviem sa rozhodnúť či mám dať 8 mesačnej dcérke Nasivin, máme soplíky. Je to Nasivin pre bábätká. Čo si myslíte?

moni244
23. feb 2016

@rebeca196 tak si prečítaj príbalový leták

martinka13
23. feb 2016

Kľudne. My dávame. Max.3 dní. Zväčša sa snažím len pred nočným spánkom. Počas dňa physiomer pre bábätká pred každým odsavanim. A hlavne veeeeela odsavat. Inak akurát tiež soplime.

rebeca196
autor
23. feb 2016

@moni244 prečítala

rebeca196
autor
23. feb 2016

@martinka13 ďakujem, snažím sa nedávať do nech chémiu, ale asi to bude nutné teraz, preto som sa ani nevedela rozhodnúť 🙂 A môžem sa opýtať prečo pred odsávaním physiomer? ďakujem

martinka13
23. feb 2016

Prepláchne pekne celé dutiny a riadne sa dá všetko poodsavat. A tiež to lieči nádchu.

rebeca196
autor
23. feb 2016

@martinka13 ďakujem

jana_eyre
23. feb 2016

ja som raz davala aj dvojmesacnej ked dostala nadchu od starsieho.. davala som jej to myslim 3x denne podla pribaloveho letaku - ten pre novorodencov.. pomedzi to som davala aj libenar a odsavala, ale bohuzial dcera ma sliznicu pomne - opucha jej a tak ma nos upchaty aj ked sopliky su vycistene.. takze aby kludne spala, tak som nasivin davala.. nadchu inak nemava casto, ale na spanok je to dobry pomocnik..

denisamarek
23. feb 2016

ale ved nasivin 0,01% je predsa vhodny aj pre novorodencov, tak kludne mozte dat aj 8mes babatku

seahorse27
23. feb 2016

Nasivin je aj pre novorodencov, takze 8-mesacne babo ho moze v pohode. Najskôr vystriekat nos morskou vodou (zriedi hlieny), potom odsat a nasledne dat Nasivin. To, ze nechces davat chemiu je sice pekne, ale nechat dieta pridusit sa s opuchnutou slznicou v nose tiez nie je velmi ok 😅

rebeca196
autor
23. feb 2016

@seahorse27 ďakujem, pridusiť určite nie :D

seahorse27
23. feb 2016

@rebeca196 Ved si len predstav, ako sa tebe tazko dycha, ked mas nadchu. Ja musim pri kazdej nadche mat kvapky do nosa, lebo by som to neprezila...Ber to tak, ze je to len na par dni a treba babatku trosku ulavit od nepríjemných pocitov. Ked ma teplotu alebo bolesti, tiez mu das Nurofen alebo Panadol, t.j chemiu 😉 A toto je len lokalna zalezitost, takze by som to urcite nedramatizovala.

liz_lemon
23. feb 2016

@seahorse27 ja som mala raz zavislost na kvapkach do nosa, ze som skoncila na ORL, ale odvtedy si na to davam velky pozor, a uz 4 roky kvapky vobec nepouzivam, take 2 dni je to neprijemne, ale potom to prejde aj bez kvapiek

bonaqa2013
23. feb 2016

sú pre rôzne vekové kategórie - takže vyber pre malé deti a môžeš dať. Inak existujú aj iné kv. pre tak malé detičky.

zuzanaete
23. feb 2016

Ja uz tiez par rokov nepouzivam kvapky do nosa. Kedysi som pouzivala a odniesla si to sliznica. Teraz sa liecim bez kvapiek rovnako dlho ako s kvapkami. Soplik je len prejav, nie je to prvotna pricina, ktoru treba riesit. A maly ked ma soplik, tak tiez nic nedavame, iba slanu vodu. A teraz naposledy som pridala masaze.

sasa1983
23. feb 2016

Treba si ale uvedomiť, že u malých detí nádcha nie je to isté, ako u dospelých, mám na mysli zápal stredného ucha, ktorý končí vždy antibiotika, v naozaj krajnom prípade zápalom mozgových blán (nie vyslovene šialene zriedkavo). A v lepšom prípade, nádcha znamená, že pri neuvolnených dýchacích cestách to ide smerom od horných po dolné dýchacie cesty, kde sa to zastaví, tam to spôsobí zápal. Dospelý človek/dospievajúci človek sa s tým celkom v pohode vyrovná, ale malé baby/dieťa to už taká sranda byť nemusí. Rozhodne by som ako lekárka nádchu nepodceňovala, tým nechcem povedať, že treba hneď kvapkať, ale tak ak to už trvá aspoň 24-36 hod, a nelepší sa to, tak to nechať zatiecť dole do dýchacích ciest (ak nehovoríme o alergickej nádche, ale o klasickej infekčnej) nemusí byť práve rozumné, navyše mať plný opuchnutý nos sa mi zdá veľa na pár mesačné dieťa, keď sa mu dá uľaviť a dopomôcť trošku. A Nasivin sa môže fakt od novorodencov, neviem, prečo je problém u väčšieho dieťaťa.

alora17
23. feb 2016

ja pri malom (4m) pouzivam quixx baby a odsajem a zasa kvapnem na zvlhcenie a dcerka(3r) si uz sama strekne sprej quixx s aloe ked sopli 😊 a do 3 dni je dobre....je to morska voda nic navykove 😉

seahorse27
23. feb 2016

@liz_lemon Ja som to tiez mala par krat, ale uz viem, ako sa z toho dostat von, resp., ako do toho nespadnut 😉 ked mam slabsiu nadchu, vystacim si detskou koncentráciou. Ak musim pouzit dospelacke, tak po tych najhorsich dnoch prejdem na detske, potom na novorodenecke, az ich nepotrebujem vôbec.

liz_lemon
23. feb 2016

@seahorse27 ja som sa odnaucila pocas prveho tehotenstva, mala som vtedy tehotensku nadchu, a to bolo peklo, a vtedy som pouzivala len morsku sol, ale to aj tak nepomahalo, dokonca mam pocit, ze to bolo este horsie, tak odvtedy si nedavam nic

seahorse27
23. feb 2016

@liz_lemon Ja som mala tehotensku nadchu pocas obidvoch tehotenstiev asi posledny mesiac, ale stacil mi novorodenecky nasivin pred spanim...takze som z toho vedu nerobila. Po porode mi sliznica vzdy okamzite odpuchla a uz som kvapky nepotrebovala. Do zavislosti som vzdy spadla po silnej chorobe - nadche.

katrinka8
23. feb 2016

Ženy, ale Nasivin je hlavne na odpuchnutie slizníc - to pomôže hlavne vtedy, ak má dieťatko opuchnuté sliznice tak, že sa mu noštek nedá odsať, proste počujete, že mu tam ten soplík chrčí, dávate morskú vodu na zriedenie, ale z nosa mu nič nevytiahnete, a ono sa dusí a nemôže dýchať (akurát sa tak trápi, soplíky mu zatekajú). Mne to mal teraz malý, má už cez 2 roky, a napr. Olynth mu vôbec nezberal, stále rovnako, dokonca po 3 dňoch mu už šla krv z nosa pri fúkaní - tak som mu to zrušila (a to sa môže dávať do 7 dní). Šla som s tým už k doktorke, lebo ozaj sa mu nedalo v spánku dýchať, budil sa na to, že mu to steká a až ho naťahovalo brutálne, vyfúkať mu to nešlo, hoci som počula, že mu to tam chrčí... A doki mi hovorí, že presne na toto je práve Nasivin, že po ňom odpúchajú sliznice. ale tiež pozor, nemôže sa dlhodobo, maximálne týždeň vari. Nášmu zabral po 3-4 dňoch.
Ak má "len" nádchu v zmysle, že mu tečie z nosa priesvitný soplík, vyteká a bez problémov sa dá odsať, to by som Nasivin asi nedávala, tam stačí tá morská voda.

janinah
24. feb 2016

Mnoho mamičiek robí pri odsávaní chybu v sklone odsávačky,smerujú hadičku smerom hore k čelu a pritom ju treba smerovať kolmo ,dozadu akoby k záhlaviu,pozrite si obrázok anatomie nosovej dutiny.

seahorse27
24. feb 2016

@janinah Ja som rada, ked sa mi podari vôbec tu odsavacku priblizit k nosnej dierke, co maly reve a kope okolo seba...neraz sa stalo, ze mi tu odsavacku vykopol z ruky. O nejakom sklone mozem len snivat :D

janinah
24. feb 2016

@seahorse27 dá sa to naučiť..dieťa držíš ty alebo druhá osoba "ako kliešť" a odsávaš,ak odsávaš správne,tak budeš prekvapená množstvom soplíkov čo z toho malého nosa vylezú...je to dôležité,lebo upchatá nos. dutina mení tlak v eustachovej tube a z toho razdva vzniká zápal stred. ucha,čím menšie dieťa,tým kratšia E. tuba,tým bližšie ucho k sopľavému nosu,tým skôr zápal ucha...takže radšej sa naučiť odsávať ako riešiť boletivý zápal ušiek s horúčkami....a píšem nielen ako mama,ale aj ako orl sestra

seahorse27
24. feb 2016

@janinah My sa snazime, robime to dvaja a tak nasilne, ako popisujes...viem o tom, ze zo soplov moze vzniknut zapal stredného ucha. Tak dakujem za tip, ak sa podari, tak vyskusam 🙂

bosoriak
24. feb 2016

@seahorse27 Pripadne moja metoda, ked boli dcery male - polozit na chrbat, priklaknut ruky a zaroven kolenami udrzis hlavu bez pohybu a mozes si regulovat sklon. Znie to hrozne, ale pre mna bolo dolezitejsie par sekund sa trapit a potom mat pokojnu noc. 🙂

@rebeca196 Nasivin pre jeho vekovu kategoriu urcite mozes, nie je to nic zle ak sa pouziva podla navodu. Ja som davala ten pre novorodencov uz trojtyzdnovej dcere, ked mala sople a pomohol vzdy vyborne. Inak davam detom kvapky do nosa v drvivej vacsine pripadov len na noc, resp. pred spanim.