Nechceme užívať antibiotiká

nikolal
6. jún 2015

ahojte,je tu nejaka maminka, ktora vytrpi aj mesacny kasel dietata a neda mu atb.? nasa Lianka od septembra vybrala 9 antibiotik a nemá to vyznam, vždy zacne tak, ze ma upchaty nos, potom sa jej uvolnia sopliky, tecu jej z nosa, ale aj zatekaju a kasle, nasadíme atb., tyzden je ok a opat kolotoc. Nevieme, co robit, ale atb.uz nechceme davat.

peta_petruska
7. jún 2015

@tykat ta alergia sa prejavila okrem zeleneho sopla aj kaslom a sople zatekali?

tykat
7. jún 2015

@peta_petruska ano, naposledy ano, sople zatekali, hrdlo hrozne, kaslal plechovo, úplne záchvaty, dusil sa, stále plný nos, postupne kašľal vlhko po liekoch na kašel (mucosolvan)...u dr.CRP 0, horúčku nemal, opakovaný výter OK, vždy len tie hlieny, hrozné- sorry za popis - najprv len priesvitné, potom aj žlté, zelené, husté, a veľa, fakt vysmrkal a o chvíľu zas, stekalo mu to do hrdla. Dr. povedala že ATB nemá zmysel dať keď nič nanašla, a poslala nás na krčné, kde ho dr. zase vyšetrila, urobila ešte RTG dutín a skonštatovala že je to alergia, mal zväčšenú nosnú mandľu a sliznicu úplne fialovú, všetko opuchnuté. Dala lieky, dnes sú to dva týždne, sople sú preč, nekašle, je úplne v pohode. Doporučila brať lieky dlhodobo (Aerius, Nasofan) a v jeseni na alergo. Nám sa toto zopakovalo tento rok 3x, prvý krát to mal ako 5 ročný, dnes má 9r.

peta_petruska
7. jún 2015

@tykat pytam sa preto, ze tento problem mam ja a v priebehu par tyzdnov uz treti krat, tak je mi to divne a ta alergia by to vysvetlovala...
no uvidime, co povie doktorka 🙂 dik za info

zuzin78
8. jún 2015

@latvia tiez si myslim, ze zelene sople a kasel nie je stale alergia. proste keby si raz tie matky co davaju chore dieta do skolky uvedomili, ze dieta tam trpi, a potom ze nakazi celu triedu .,ale neuvedomuju si.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
8. jún 2015

@fidka79 písala odborné stanovisko o imunite,že sa nevybuduje za rok a nie pomocou chémie.......za komančov bol iný zdrav. stav detskej populácie,o mnohých chorobách sa ani nechyrovalo,bacily neboli tak rezistentné na atb ako dnes,prosto iná situácia....veď o to ide-na jednej strane robota a peniaze,na druhej strane dieťa a jeho zdravie,čo je dôležitejšie?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tykat
8. jún 2015

@janinah ...tak z môjho pohľadu najdôležitejšie je neliečiť zbytočne ATB, keď čítam že decko má za 9 mesiacov 9 ATB tak sa mi veriť nechce, tým sa imunita tiež nevybuduje... by ma zaujímalo kto a na základe čoho ich predpisoval...lebo potom sa čudujeme, že sú bacily rezistentné a deti dookola "choré" keď na každý soplík "radšej, pre istotu dáme ATB"

zuzin78
8. jún 2015

@tykat ahoj preprac , ze pisem na odpoevd ,ktora mi nepatri,ale moja mladsia je tiez stale chora, zapal priedusiek a zacina to soplom a kaslom, tak musela mat atb , a za 2,5 tyzdna zase atb lebo mala zase zapal priedusiek. ( az sa dusila ani rectodelt cipky nezabrali ☹ ) . crp vysoke . minule mi kaslala ako tuberak, vyskusala som vsetko co sa dalo, tak detska urobila crp a cuduj sa svete crp 60 a to len kaslala. nic ine. tak atb musela mat. ale kym starsia chodila do skolky bola mi stale chora, stale ako nahle starsia vosla do skoly mam ako tak zdrave dieta. v zime boli obidve zdrave...
takze si nemyslim, ze detsky lekari predpisuju len tak ATB a dieta ked ich potrebuju tak ich potrebuju, a nechat dieta trapit toez nema zmysel, s tym sa imunita nebuduje, ...
ja som urobila pre svoje deti to, ze som skolku vylucila a mladsia bola od septembra 4 krat chora, co je super,

tykat
8. jún 2015

@zuzin78 ...tak trebárs naša dr. pri hodnote crp 60 váha či ATB áno alebo nie a ďalej vyšetruje (výter, moč, krv...) ale ak dieťa len kašle a má hlieny ako môj syn (bez horúčky, crp negatívne, výtery negatívne) tak sú ATB nie že zbytočné ale škodia. Nepostrehla som či @nikolal písala aké vyšetrenia urobili dieťaťu kým 9x ATB predpísali za 9 mesiacov, veď to sú ATB každý mesiac 😕 to nie je sranda len tak do decka pchať ATB, jedny nezaberú tak dáme druhé a potom tretie, atď...tomu sa čudujem najviac.

brisilda
8. jún 2015

@nikolal ak nechcete uzivat atb skus prejst na alternativnu medicinu 😉 chorobu treba vcas podchytit a hned v zaciatku nasadit nejake bilinky resp. domace recepty 😉 moj syn ma 5 r. no atb mal len 2 krat ...inak sa im snazime vyhnut ako sa len da a uprednostnujem skor prirodnu liecbu

mircalla
8. jún 2015

@nikolal ja som mala 3 tyzdne kasel (fakt uz to bolo hrozne), nepomohli vobec ani antibiotika...ozaj som bola zufala, neboli teploty, ale kasel hrozny
dalsi doky mi dal homeotika, neverila som, ze zaberie, ale fakt zabrali...keby som si len vedela spomenut ako sa volali
inak som prekvapena, ze tolko antibiotik? moj maly ma 5 rokov a bral ich raz...

katrin21
8. jún 2015

kto nechce uzivat antibiotika, odporucam objednat si prirodne antibiotika, ako je SAMENTO ( zname aj pod indianskym nazvom Vilcacora, alebo mačací pazur), Citricidal ( extrakt z grepfr. jadierok, nici obrovske mnozstvo virusov, bakterii a plesni) z netu ( napr. z hoogle.sk) , alebo koloidne striebro.

zuzin78
8. jún 2015

@mircalla homeopatika to neboli Drosera? Ja tie davam detom ked v noci kaslu a nevedia spat

mircalla
8. jún 2015

@zuzin78 ak je stale chora, lieci sa to antibiotikami a opat je chora...tak asi neni vsetko ako ma byt a ta liecba nie je dobra...nepoviem, ak sa antibiotika beru az za cas, zaberu a je pokoj....ale neustale....uz je asi voci nim aj imunna

mircalla
8. jún 2015

@zuzin78 fakt si neviem spomenut, ale nemyslim

zuzin78
8. jún 2015

@mircalla neviem nie som lekar , ja poznam zdravotny stav jedine svojch deti , viem kedy atb Musime mat a viem kedy to zvladneme bez lekarky .
zakladatelka temy by mala vybrat dieta zo skolky a ma pokoj od chorob 🙂

zuzin78
8. jún 2015

@mircalla ja poznam len tu droseru teraz vyrabaju len gulicky , donedavna boli aj kvapky .
Ked si spomenies napis aky je nazov 🙂

mircalla
8. jún 2015

@zuzin78 boli to gulicky......ale su to 3 roky...ja si sama nadavm, ze som ti to nepoznacila...pamatam, ze sa to tazsie zhanalo, mali to snad v jednej lekarni

zuzin78
8. jún 2015

@mircalla :-/ mozno si raz spomenies 🙂 ked to v lekarni uvidis 🙂

nikolal
autor
8. jún 2015

@brisilda ale odkiaľ bylinky?

martina833
8. jún 2015

@nikolal chodite ku alergologicke?

nutrimas
10. jún 2015

Nestihli sme precitat vsetky prispevky, no neda nam nespomenut kapucinku - ucinne prirodne atb, ktr. dosahuje silnych ucinkov vo forme tinktury. Napriek obsahu alkoholu, je mozne ju podavat aj mensim detom. Tym, ze sa nakvapka do tepleho napoja, alkohol sa vypari. Kapucinka pomaha v boji proti roznym druhom bakterii, znama je svojimi ucinkami v suvislosti so zlatym stafylokokom, ktr. najcastejsie postihuje moc. sustavu. Preto kapucinku nayvaju tiez " mocovy penicilin":
Osobne mame skusenost so streptokokom pneumokokom. Je potrebne uzivat kapucinku ako ostatne atb kazdych 8 hodin, aby sa ucinna latka udrzala v krvnom obehu. Viac info najdete na nasej stranke, v pripade otazok radi poradime
Radi by sme spomenuli aj prirodne antihistaminikum - SISIAK bajkalsky, ktr. je napomocny pri roznych respiracnych ochoreniach, alergickej nadche, astme, zahlieneni, pomaha regenerovat pecen, pozit. posobi na nerv. sustavu a pod