Nepokoj, mrvenie, tlačenie. Čo je malému? Čo s tým?

dendika
4. mar 2009

ahojte mamičky, túto otázku som možno mohla smerovat do inej temy, ale mna by zaujímalo konkrétne to, či niektorá z vás nemá nemá podobný problém ako my....náš maličký má dost velký problém s odgrgávaním, neviem či to súvisí s tým, ale v spánku sa mrví, akoby tlačil, celý sčervenie a stone....niekedy aj plačeme, čo by som pripisovala kolike,ale čo to stonanie, neviete mi poradit čo s tým?

miskaska
13. feb 2013

@majcicanda
@zszudorova baby, chce to len cas a ono to prejde. My sme sa pucili cele dni a nic nepomahalo..pomaly to po tretom mesiaci zacalo ustupovat. Nam velmi, velmi pomohlo spat na brusku...ale, ked teraz to lekari zakazuju. Ja som na to prisla nahodou, maly sa nadranom straaaasne pucil, tak som si povedala, ze ho dam na brusko nech sa mu ulavi a on mi tak zaspal a spal este hodinu bez pohnutia a odvtedy som ho na noc davala spavat na brusko. Pod kontrolou monitoru dychu.

zszudorova
14. feb 2013

moja mala na bruchu vobec nechce byt,jeduje sa jak neviem co...vydrzat?a nezblaznim sa?uz teraz mam pocit ze som zrela na psychiatriu🙂papat,prebalit,uspavat...dokola...a este ked medzitym nespi,rozhadzuje vsetkymi koncatinami,vrci a vydava rozne zvuky,ktore som hadam este v zivote nepocula a nedajboze rumadzga...pane boze...take male a take narocne...kto by to povedal?!klobuk dole pred vsetkymi maminami a hlavne viacnasobnymi.

zszudorova
15. feb 2013

a este sa chcem opytat...robia to vase deti aj pocas spanku?moja spi..teda aspon sa mi zda kedze ma zavrete oci..a cca kazdu minutu okrem teda inych zvukov zvykne tlacit ale z celej sily a vydava take hrdelne zvuky,ja to fakt ani neviem opisat...to spravi a potom odkvicne...za minutu zase...a toto dokaze robit aj hodinu a potom ju to uz zrejme celkom preberie a zobudi...no tie zvuky su otrasne...ja sa citim jak v nejakom horore,drasa to usi🙂
A ako mam vediet kolko mam dat jest malej?momentalne ma mesiac a vypije mi tak 80-120ml ale niekedy mam pocit ze aj po vypiti tych 120 este chce,tak jej dam este 10-20ml,vrhne sa na to jak keby predtym nejedla ale samozrejme potom mi grca a boli ju brucho...cize rurka a tak...ked sa vyprazdni chce znova,da si zase nejakych 10-20 a potom konecne stichne.a to vsade pisu ze babo sa nevie ,,prezrat,,. No nech sa teda pridu pozret na moju malu.
A naopak,niekedy zje len tych 80 ale aj tak mam pocit ze ju boli brucho. TAKZE?

bourdka
1. apr 2013

@zszudorova Ahoj, mne to mala robi hlavne pocas spanku 😨 , a to s tym prejedenim poznam tiez, mala sa mi 2x tak prejedla, ze vracanica bola po celej postielke, brusku, chrbte a dokonca aj v oboch uskach.... samozrejme hned potom spustila plac, aka je ona veeeelmi hladna... 😉

bourdka
1. apr 2013

Ahojte baby, dufam, ze sem obcas niektora este pozriete 😉 Vcera som nasla tuto diskusiu, neskutocne som sa potesila a samozrejme sme hned ten gastro... utekali kupit, davala som ho celu noc, ale zda sa mi, ze malej je este horsie ako predtym a to jej uz bolo ozaj velmi casto zle (pucenie, prehltanie, mrvenie, tlacenie.....) ☹ Mate aj taketo skusenosti ? Alebo, zeby to hned neucinkovalo ? Co sa mi moc nezda, ked sa to ma davat pred kazdym jedenim....

bourdka
1. apr 2013

@dejka77 Ahoj Dejka, nemas nejake info ako zabera ten svatojansky chlieb ? dakujem 🙂

dejka77
1. apr 2013

@bourdka Ten svatojansky chlebik sa pridava do Nutrilonu, nepodava sa sam o sebe ako mi bolo mylne povedane. Takze ja som pouzivala toto. Ale kedze kojim a flasku som davat nechcela tak sa to podava trosku odveci, zvlast. Celkom to pomahalo, len je tam riziko zapchy tak treba davat pozor. Potom som pouzivala gastrotuss a dost sa to zlepsilo, maly zvracal uplne malicko.

zszudorova
2. apr 2013

Zeny...tak ja som jasny priklad stress matky a vyskusala som vsetko mozne...pekne po poriadku. Espumisan,baby calm,sab simplex,cajik fenilkovy,kamilkovy,medovkovy,rascovy...gastrosynecine a tiez gastrotuss. A co zabralo? NIC!!!
Jednoducho traviaci trakt krpateho cloviecika je este nevyzrety. preto tie zvuky, to tlacenie, to mrvenie...jednoducho nevedia vytlacit hovienko...alebo len obycajny prd🙂) Je pravda ze nakoniec sme zmenili mliecko, mali sme najprv nutrilon HA a teraz mame hipp bio combiotic a po tomto sa to vyrazne zlepsilo, v zmysle ze mala kaka kazdy den sama bez rurky..raz,inokedy dva krat a niekedy raz za dva dni...ale sama,bez blbej rurky. a nezavisle od toho ci sa vykadila alebo prdla...sa v noci hmyri,ochka, este potlaci sem tam ...zamrnci....proste hruza...robi to hodinu,aj dve kym sa uplne zobudi....proste to robi ale ona pritom spi...horsie su na to rodicia ze ano?
Chcem len tolko povedat ze mala ma o tyzden 3mesiace a je to zo dna na den lepsie a lepsie...pochopila som ze ziadne lieky,kvapky, caje...nic nepomoze...pomoze len CAS! proste z toho vyrastu ked v brusku vsetko dozreje tak ako ma,ked oni dozreju:P tie kvapky su akurat tak pre rodicov...aby ukludnili seba. ja som to konecne pochopila!
Tak prajem vela vela trpezlivosti zienky...ono to fakt prejde same. sme toho prikladom my a milion inych rodin.

dima
17. apr 2013

@zszudorova a ako Vám malá priberala? Môj malý má 6 týždňov a váži 4820gramov. A sme na tom rovnako...spapá mi 120 ml a potom si ešte pýta,ked mu dám viac,tak potom 2 hodiny plače,že ho bolí bruško...boli sme aj na gastroentrologii,či to nie je reflux,ale tam nám to nepotvrdili...vraj má mať malý diétu,ale ako mám dať 6 týždňovému bábu diétu? A ten gastrocynesine ste dávali ako?

zszudorova
19. apr 2013

JAKA DIETA????su normalni ti doktori?vobec nepocuvaj..kludne mu daj aj 140ml a ked to bude vela tak to vygrcne...proste vyskusaj kolko chce...nasa mala spapala tiez 120ml a hulakala ze jej nestaci...dali sme jej viac a potom hulakala lebo bolelo brusko🙂))sama sa nakoniec ustalila na tych 120ml a to papa uz skoro 2mesiace tak. a je spokojna. staci jej. a keby ti maly potom aj tak mrncal skus mu dat vodu alebo caj...mozno sa len potrebuje ukludnit a pocuckat este nieco. napr nasej sme skusili dudel dat a ukludnila sa...to nebolo o hlade...nebola hladna len este chcela cuckat.takze sme dudlikovi odvtedy. no pri kazdom prebalovani ho davaj na chvilu na brusko a potom na chrbatik a cvic s nozickami,mozes mu aj brusko pomasirovat kremom pupik...to trva cele mozno 5min...no neobetujes pri kazdom prebalovani?a my sme niekedy s makou tolko cvicili s nozickami az sa vykadila..a nemuseli sme ani rurku pouzit nic. tod nase skusenosti.
a ake mliecko mate?
PS: ten gastrosynecine je homeopatikum, cize onicom..su to tabletky a rozpustili sme jej to do vody a dali vypit pred kazdym papanim...ale fakt su tie lieky onicom vsetky.

dalsia vec...ake mate mliecko?

juliana23
26. máj 2013

@nikollette Ahoj s tym kolko spapa to mas jednoduche. Ja malu sem tam vazim pred aj po kojeni a viem kolko spapa. Tiez papame cez klobucik.Inac viete niekto poradit? Malinka tiez pri spinkani zacne velmi plakat cela zcervenie a tlaci mi berieme espumisan pred kazdym kojenim a ajtak je to pri spinkani zle niekedy sa na to aj zobud a potom uz nechce zaspat. Malinka ma 22dni. A ako dlho sa ten espumisan moze pouzivat nemoze to po dlhodobom uz. uskodit?

nikollette
26. máj 2013

@juliana23 sorry, my už máme 4,5 roka... treba pozerať aj dátum pridania príspevku 😉

dada7701
2. aug 2013

@zszudorova ahoj, akoby som tento príspevok písala ja....tiež máme presne ten istý problém...viem,že si to písala už vo februári, takže už ste určite z toho vyrástli...čo Vám pomohlo, pamätáš ešte ?....

zszudorova
4. aug 2013

@dada7701 teraz neviem co myslis?to mrvenie v noci a tak?no zmena nastala po zmene mlieka doslova zo dna na den...mala zacla pekne kakat a bol klud...odvtedy mi aj noc prespala...tie krasne noci trvali 4mesiace,jak zaclo byt moc teplo zacla sa mrvit znova,asi je z toho nervozna,ved aj dospely ma dost a lezem k nej X krat za noc, menim polohu, hladkam, davam dudel....takze co pomaha?-zyvknut si🙂

milasik1903
3. okt 2013

@daducha prosim Vas, od akeho veku sa moze podavat detom? mamw doma mesacneho drobca🙂 dakujem

tanicka2511
10. feb 2014

tanicka2511@annag
dobry den, sledujem Vase prispevky a velmi sa mi pacia, tak skusam radu u Vas. Moj maly syncek ma 3,5 mesiaca a je plne dojceny. Posledny tyzden mi nejako divne papa. Stale som si stopovala cas dojcenia ( viem, ze je to absurdne , pretoze kazde dojcenie je individualne) ale bolo len kvoli tomu, ze priemerny cas bol 10 minut na jednom prsniku, potom presiel na druhy ( dalsich 10 minut) , lenze niekedy sa mi vedel od prsnika odtrhnut skor (len z lenivosti, lebo sa mu tazsie tahalo mliecko z prsnika,) tak som ho "musela opat spravne nasmerovat" a svoju davku si napokon odpil. Posledny tyzden je to menej cca, tak 6-7 minut na jednom prsniku, a potom prejde na druhy. Cely je spoteny, ma az kropaje potu na cele. Moze byt , ze cucka len zadne mlieko a preto mu to staci? Niekedy mi prestane pit aj preto, ze sa dost puci ( problemy so stolicou uz mame asi 1,5 mesiaca - stolicu mame raz za 7 dni, aj to na rektalnej rurke- ze vraj u dojcenych deti je to normalne. Maly je spkojny, neplace, ale vkuse si cmula ruky- moze to byt od hladu ?Zatial sme sa nevazili, ale dost sa toho obavam. Neviem, ci mam toho mliecka malo, alebo sa mi len meni ( niekde som citala, ze okolo 3. mesiaca sa meni mlieko podla potrieb dietata)Velmi by som chcela dojcit dalej, len sa obavam, aby moj maly nebol hladny....v noci mi spinka od 19:00 do 2:30 ( niekedy sa zobudi aj skor) napapame sa ( v noci mu to ide ovela lepsie ( po 10 minut na jednom prsniku) a potom mi potiahne do 7:30. Uz sa mi ani prsia nenalievaju tak, ako predtym - nosila som aj vlozky do podprsenky, teraz uz velmi nemusim ( iba na noc)...Prosim poradte mi...som zufala :(

tanicka2511
10. feb 2014

@annag
dobry den, sledujem Vase prispevky a velmi sa mi pacia, tak skusam radu u Vas. Moj maly syncek ma 3,5 mesiaca a je plne dojceny. Posledny tyzden mi nejako divne papa. Stale som si stopovala cas dojcenia ( viem, ze je to absurdne , pretoze kazde dojcenie je individualne) ale bolo len kvoli tomu, ze priemerny cas bol 10 minut na jednom prsniku, potom presiel na druhy ( dalsich 10 minut) , lenze niekedy sa mi vedel od prsnika odtrhnut skor (len z lenivosti, lebo sa mu tazsie tahalo mliecko z prsnika,) tak som ho "musela opat spravne nasmerovat" a svoju davku si napokon odpil. Posledny tyzden je to menej cca, tak 6-7 minut na jednom prsniku, a potom prejde na druhy. Cely je spoteny, ma az kropaje potu na cele. Moze byt , ze cucka len zadne mlieko a preto mu to staci? Niekedy mi prestane pit aj preto, ze sa dost puci ( problemy so stolicou uz mame asi 1,5 mesiaca - stolicu mame raz za 7 dni, aj to na rektalnej rurke- ze vraj u dojcenych deti je to normalne. Maly je spkojny, neplace, ale vkuse si cmula ruky- moze to byt od hladu ?Zatial sme sa nevazili, ale dost sa toho obavam. Neviem, ci mam toho mliecka malo, alebo sa mi len meni ( niekde som citala, ze okolo 3. mesiaca sa meni mlieko podla potrieb dietata)Velmi by som chcela dojcit dalej, len sa obavam, aby moj maly nebol hladny....v noci mi spinka od 19:00 do 2:30 ( niekedy sa zobudi aj skor) napapame sa ( v noci mu to ide ovela lepsie ( po 10 minut na jednom prsniku) a potom mi potiahne do 7:30. Uz sa mi ani prsia nenalievaju tak, ako predtym - nosila som aj vlozky do podprsenky, teraz uz velmi nemusim ( iba na noc)...Prosim poradte mi...som zufala :(
@annag

hajak2714
9. jan 2015

Ahojte my máme ten istý problem,vraciame po každom papani a tiež niekedy aj po hodine od papania a to nám budú 4 mesiace. Zo začiatku nám pomáhali kvapky Sabsimplex ale už nezaberajú. Tiež sme už z toho zúfalí.

lavinis
2. dec 2015

no ešteže som našla túto tému, už som si myslela, že som sama 🙂) okolo piatej-šiestej ráno, niekedy aj skôr to začína - mrvenie, prevaľovanie, stonanie, prdkanie . Pritom kaká takmer každý deň, niekedy aj 2-3 krát, takže s vykakaním problém nemá.

marryen
4. jan 2017

@lavinis ahoj, ešte stále máte s tým problém, resp. čo Vám pomohlo, alebo tak? Máme to isté a už som na prášky :(

lavinis
4. jan 2017

@marryen nič nepomohlo, skrátka keďžemal reflux, museli sme počkať, kým to prejde.

marryen
4. jan 2017

@lavinis a už je to v pohode teraz? ako dlho Vám to trvalo?

klaudia1993
3. okt 2019

Maminky co sa týka kolíky kvapky dostupné u nás apsolutne nezabrali skúšala som asi 4 druhý
No nič na odporúčanie som skúsila lefaxin sirup žiaľ dostupný len v lekárňach v rakúsku ale nám zabral hneď akože klobúk dole cena 11 euro ale fakt bolo vidieť rozdiel

marryen
3. okt 2019

ja už som aj zabudla, že som niečo také riešila 😀 u nás nepomohlo nič, len počkať do cca 4 mesiacov a bol kľud 🙂

mizu89
20. nov 2020

Ahojte.poradte čo to môže byť.maly sa cez noc napapa. Preložím do postieľky zaspí a po 30min sa začne mrvit.netlaci,nepuci len sa furt mrvi v spánku.spava bez zavinovačky a na boku prikrytý perinkou.do teraz nebol problém a posledné 3 noci máme tento kolotoč.boli ho bruško,alebo mu nevyhovuje poloha???na chrbáte nechce spať.cez deň s tým nie je problém ani v postieľke (čo spí na boku) a ani v kočíku čo spí na chrbte .tak kde je problém.uz som sa 3 noci poriadne nevyspala.