Nepravidelné dýchanie u novorodenca. Čo s tým?

zumri
29. júl 2013

Moja maličká má 2 týždne a zdalo sa mi, že krásne spokojne spinká. Pred pár dňami sme zapojili monitor dychu a zistila som že dýcha nepravidelne. Bežne si v dýchaní spraví aj 5 - 10 sekundové prestávky. Ozajstné obavy som začala mať, keď sa mi začal spúšťať alarm na monitore, t.j. že máva prestávky v dýchaní aj 20 sekúnd. Detská lekárka malú skontrolovala a vraj je takto zdravá, že mierne nepravidelnosti sa môžu dostaviť aj v týchto horúčavách a že aby sme ju dávali spinkať do mierne vyvýšenej polohy, že možno jej po napapaní môže zväčšený žalúdok tlačiť na pľúcka. Vôbec neviem, čo viac môžem pre malú spraviť. To mám fakt len čakať, kým sa to samé upraví? Som z toho úzkostlivá a obávam sa od nej vzdialiť čo i len na minútu.

barborka2708
29. júl 2013

ahoj,to je u malinkych deticiek uplne normalne,moj maly tiez dychal tak hrozne ze som trpla strachom co bude do rana 😒 potom zase prislo obdobie ked v noci pochrapkaval a tiez som trpla 🙂

sense
29. júl 2013

@zumri ahoj toto sme mali aj my , a tiez sme mali monitor, kt. nam dost casto pipal, velakrat zapipala prva vystraha po 15sek. a potom prestalo alebo zacalo pipat aj po 20sek a ked sme prisli tak bolo vsetko ok, az do doby ked sme raz malu dvihli a nic ale potom nastastie sebou cukla tolko strachu co sme zazili, ....a vysetrenia u lekarov tiez v poriadku, s tym ze take malinke deti dychavaju plytko, teraz ma tri mesiace a uz asi zo dva tyzdne nic nepiplo....

zumri
autor
29. júl 2013

Neviem si predstaviť ako mám fungovať celé mesiace. Mám pocit, že sa nemôžem vzdialiť ani do sprchy, alebo vyniesť smeti, či vyvešať prádlo a pod.

dejka77
29. júl 2013

Male deti takto dychaju. Napr. syn este aj teraz ked sa tak poriadne nadychne a potom vydychne ma asi 5 sekundovu pauzu kym sa nadychne znovu.

fanta
29. júl 2013

@zumri ja som presne na toto upozornila pediatričku ešte keď sme boli v pôrodnici. Nechci vedieť, ako som sa bála. A pritom to bolo moje druhé dieťa, sledovala som ostatné detičky a ja som stresovala, lebo moja dýchala tak divne a ostatné nie :o( Prišla potom za mnou primárka detského odd. a tá mi to vysvetila, že malé detičky takto dýchajú, pretože nemajú ešte dobre vyvinutý nervový systém. A pri takýchto maličkých deťoch je to úplne normálne. Nevieš si prestaviť, ako sa mi vtedy uľavilo :o)))

aristka
29. júl 2013

nerob paniku ,detičky ,keď tvrdo zaspia ,dokážu aj takto dýchať alebo majú úplne plytké dýchanie,že prístroj to takto vyhodnotí ako nedýchanie ,je to len technika....malinkú dávaj do zvýšenej polohy,je to dobré aj ak by grckala ,prevencia aspirácie a polohuj v noci na boky ,dobre vetraj a bude dobre neboj....