Neustupujúci kašeľ u štvorročnej dcérky

denisse1311
1. nov 2020

Ahojte mamičky, dcérka 4 roky už 3 týždeň kašle bez teplotu bez sopliku boli sme aj u lekárky dala nám sirup na vykseliavanie no kašeľ neutícha povedala že antibiotiká jej dávať nebude pretože len kašle a malo by to prejsť. Poradíte mi nejaký overený sirup na vykašliavanie? Mame solmucol sirup

lucka_ke
1. nov 2020

to je už dosť dlhá doba, môj syn zvykol mávať takéto dlhotrvajúce problémy a vždy sme skončili s ATB, po troch týždňoch nás už posielali na pľúcne

pribinak
1. nov 2020

Hm, 3 týždne je dosť. Aspoň snímok pľúc by sa hodil.

kacena4
1. nov 2020

kedze ste dostali solmukol ide o kasel kde je potrebne vykaslat hlieny, t.j. sople su tam, t.j. zatekaju treba ich vysmrkavat!! ne prehlatať bacha na to. tym sa to este zhorsuje, popr. odsavat. preto dieta kasle. mozno aj po rane je to horsie to kaslanie kedze v noci zatekaju viac. (neviem ci je to vas pripad, ale moze byt) ak sa to po 1-2 tyzdni na solmukole nezlepsi treba ist k dr nech vam skontroluje najma dychanie ci je ciste. a urcite by som pridala nieco na vyplach nosa (vlastna skusenst)

mucuinka
1. nov 2020

@denisse1311 presne tymto sme si presli aj my. Pravdepodobne ma zadnu nadchu. Moje dieta nikdy nema nadchu so svieckou ( co by som za nu dala). Prave naopak. Sopla nikde a fufnavy hlas a kasel. Vzdy tak 3 tyzdne rozhaname sople aby sa dali smrkat a potom sa divim, co vsetko z toho nosa ide. Takze vzdy je to u nas tak na 5 tyzdnov. A veru, casto skoncime na atb. Lebo ked tie sople nedostaneme von, nasadne jej na to nejaka bakterie a dostane teplotu. Niekedy aj 2 -3 tyzdne od prvych kaslov. Preto nenavidim reci mamiciek soplavych deti: ved je to len sopliiiik.... ale to uz som nielde inde 🙂 drzim palce, nech sa vam polepsi. Inak u nas celkom funguje zlty trifed

janage
1. nov 2020

@denisse1311 ahoj moja 9 rocna to iste, najprv suchy drazdivy kasel, potom hrozne hlieny, na treti tyzden atb, uz je vyse tyzden po dobrati, je to ako na hojdacke. Dychanie ciste. Hlieny uz len priesvitne. Pokaslal aj manzel tyzden, teraz tri dni ja. Bola aj na PCR teste pred 3 tyzdnami aj teraz na antigenovy vsetko negativne a my tiez. Horsie je, ze nemoze vobec do skoly uz to bude 5 tyzden. Kazdych cca 7 dni kontrola. Bola,aj zachripnuta,a hovorila cez nos. Toto teraz po zelenom trifede konecne ustupilo.

janage
1. nov 2020

@denisse1311 a tiez celu dobu bez teploty

kika831
1. nov 2020

@denisse1311 solmucol je na vykasliavanie. Kedze ho uz uziva dost dlho, ja by som ho vysadila, pre istotu nasadila len prirodny cibulovy sirup. Priedusky sa potrebuju upokojit, zo sirupu je to podrazdene. Vysadit, uzivat 2x denne cibulovy sirup. Po par dnoch by mal kasel ustat, alebo sa aspon zmiernit. Preplachovat nos morskou vodou, odsavat- riadne fukat sople a cele sa to ukludni. Drzim palce

denisse1311
autor
1. nov 2020

@mucuinka trifed dá dá prosím aj než predpisu kúpiť?

denisse1311
autor
1. nov 2020

pani doktorka ju počúvala dychanie je čisté preto dala sirup na vykašliavanie, sama povedala že atb ju dopovať nebude!

brendaa
1. nov 2020

@denisse1311 aky ma kasel, suchy, alebo vykašliava? ma aj sople.... kasle aj v noci...???

denisse1311
autor
1. nov 2020

@brendaa v noci nezakašle ani raz, vykašliava už bez soplikov

evkaor
1. nov 2020

@denisse1311 aj my sme mali taky problém, ale aj noci dostávala záchvaty kašľa, 3mes sme sa trápili, odsávali, inhalovali a nič. Nakoniec nám zobrali ster s pusinky, a bola tam nejaká bakteria, nasadili nám na to atb, a bolo po probléme. Dovtedy sme dávali sirupy od kašľa, aj atb, ale boli rezistentne na túto baktériu, az ster dal všetko do poriadku. Vtedy jej brali aj krv. Mala 4roky...

martus5220
1. nov 2020

@denisse1311 my sme takto kašľali minulý rok hlavne ak syn si ľaho a l tiez nepomáhalo nic až keď mu doktorka urobila vyter a poslala na vyšetrenie zistilo sa zw predsa mu treba antibiotika tiez nemal sopeľ ani teplotu iba kašľal

zabina27
1. nov 2020

Ja by som si od doktorky pýtala vyšetrenie na pľúcne mykoplazmy a chlamýdie, dúfam, že som dobre napísala názov

basska_b
1. nov 2020

@denisse1311 Kolostrum dajte. Je to sušené kozie materské mlieko. Pre deti aj ako sirup. Zapija sa studeným napojom, teplý by zničil účinok. Trifed by som nedávala, deti sú z neho omamene, sme dostali na predpis a hneď som to vrátila do lekárne

mucuinka
1. nov 2020

@denisse1311 zial nie, v minulosti to bolo mozne, ale teraz je uz len na predpis. Inak este nam orl lekarka kazala inhalovat kys. Hyaluronovu a vincentku. A robili sme preplachy kanvickou, ale raz mala zle smrkla a slo jej to do usi, tak sme od toho upustili.

ajsha123
1. nov 2020

My sme tak mali, bola to alergia/nabeh na astmu. Niekoľko mesiacov mi dcera prekaslala, vždy dýchanie ciste, chlamýdie a mykoplazmy negatívne... Pomohlo, ked sa nasadil liek Spiromont (proti astme), zo dňa na deň kašeľ ustúpil. Lenže tento liek predpisuje alergolog....

bellla25
3. nov 2020

@ajsha123 prosim ta aky mala dcera priebeh moja nieco podobe. Uz asi 3ti mes. Dva dni klud a potom to pride suchy zachvat kasla. Niekedy az tak ze aa pozvracia. Teraz mala dvoke atb. Vysli jej aj mykoplazmi mierne zvysene. Zvysena je mierne hodnota na refluxe. V lete vybrata nosova mandla. Alergo testy sa nerobili nakolko bola po dobrati prvych atb. No a teraz tak ze dva tri dni klud a potom pride zachvat kasla. Dame ju ma vzdhch streknem ventolin a skludni sa to. Preplachujrme nos. Inhaluje hialuronku ACC. Berie aerius a na reflux sirup. Ale mam pocit ze oktem ventolinu ktory to upokoji nic nepomaha tomi predchadzat

ajsha123
3. nov 2020

@bellla25 Ahoj, nemala som čas skôr si sadnúť a odpísať. Naša mala 2,5 roka, keď to začalo, vo februári, bola teplejšia zima, takže skôr začínala jar... Bolo to evidentné, že to má súvis s ovzduším. Nič jej nebolo, neprechladla, len začala kašľať. najprv klasický kašeľ, ale stále viac suchší a dráždivejší, až sa viackrát pozvracala. Tiež. Boli sme u dr., vždy mala dýchanie a hrdlo čisté. Dávala som jej Aerius a v záchvatoch Ventolin, tiež ten Ventolin zabral na najhoršie a potom odznova... Trvalo to do mája, 3 mesiace. Vkuse dookola, chviľu kľud a za chvíľu sa dusila. 2krát jej musela dať dr. ATB, lebo už mala z toho kašľania podráždené dýchacie cesty. Ja som vedela o lieku Spiromont (učinná látka montelukast), lebo starší chlapci ho mali, ale to predpisuje len alergológ a nechcela som jej to bez jeho vedomia nasadiť. Až v máji sme sa dostali k alergologovi, výsledky z odberov práveže nemala zlé, nič nesvedčilo o alergii, ale dal jej ten liek na základe rodinnej anamnézy (ze to pomohlo jej bratom). Ešte ani nestihla montelukast užiť a zasa sa rozkašľala tak, že sa dusila, pozvracala, utekali sme s nou k dr., lebo už nič nezaberalo. Dala jej atb (2.), že už má veľmi podráždené dýchacie cesty. Dodnes si to pamatám. prišli sme domov, zobrala atb a v noci sa dusila. Už nevládala dýchať, až sa triasla, čo sa snažila nadýchnuť, ventolin, stoptussin nič nezaberalo, vtedy ma napadlo dať jej Rectodelt čípok. Pomohlo, do polhodiny sa dýchanie ukludnilo a ona zaspala... Toto sa dialo po polnoci. Ráno zasa pokašlievala, volala som doktorke - a že jej mám dať hneď Montelukast. Doobeda (tento liek sa musí dávať večer pred spaním). Pomohlo. Úplne evidentne, do večera nekašlala a potom už vždy zabral Montelukast.
O pár mesiacov na to (uprostred letných horúčav), zasa začala pokašlievať, nechápali sme, že neprechladla. týždeň sme sa trápili, potom mi došlo, že potrebuje zasa Montelukast... akoby uťalo.
V novembri sme zistili, že má veľmi veľké nosné dutiny, vo februári bola ooperácia. Aj som sa bála, že sa zopakuje stav spred roka, ale asi iné alergény lietali v ovzduší. A možno výber mandlí, jednoducho, už sa to nezopakovalo.
Ja som okrem týchto liekov skúšala všetko možné, propolis, kapucínku, klasické sirupy, Calciový, stoptussin... Jednoducho, nebolo to bez toho, že by som ju bežne neliečila, ale zabrali až tieto lieky. Montelukast je vraj liek, ktorý pomáha brániť tomu, aby sa z kašľu vytvoril astmatický kaseľ (jednoducho povedané).
Tak my máme takéto skúsenosti... Kiežby ste sa nejako dostali na alergologiu, viac poradiť neviem. My sme vychytili dobrého doktora alergologa... Keby niečo, kľudne píš IP.

bellla25
4. nov 2020

@ajsha123 hej je to zvlastne teraz 3 dni klud a inokedy taky kasel ze jej grcka az nosom tecie,😔
Verim ze ked pojdeme vo februari na testy ze tam nieco zistia a my budeme vediet ako jej pomoct

bellla25
4. nov 2020

@ajsha123 a dakujem😉

daja07
4. nov 2020

@denisse1311 skusali ste inhalovat. Vincentku, alebo je aj nieco ine, nie som si ista ci na predpis, co sa da inhalovat.skusenejsie mozno poradia. Moje deti v jari boli chore tesne pred koronou. boli sme aj my s manzelom. deti mali chytene priedusky, kaslali a soplili. Vtedy som si povedala, ze kupime inhalator, snad pomoze. Neviem ci skratil dobu liecenia, ale dostali sme sa z toho. Dcera chyti od syna stale nieco, ked je on chory. Jemu to prejde rychlo a ona kasle aj 2-3 tyzdne. sople prichadzaju tak vselijak. Teraz v jeseni tiez zacala soplit a pokasliavat aj soplit, hned som ju inhalovala vincentkou 3x na den. Preslo jej to pomerne rychlo. Ale inhalovala som ju aj ked uz skoro nekaslala. Plus este davam na spanok Eukalyptovy olej od Hanusa na tampon k posteli, nech to dycha a ked je kasel aj pocas spanku tak eukalyptovy gel na hrud. Zatial to fungovalo celkom dobre. tolko z mojich skusenosti. Ale teda poucila som sa, ze treba nasadit vsetko hned ked zacnu priznaky. Necakat prve dni, ze ako sa to vyvinie. A do toho zvyknem im davat kalciovy sirup. Ale ten klasicky, neochuteny
Pri dcere sme skusali solmucol, mucosolvan, sinupret, eukalyptovy sirup, rakytnikovy sirup a v podstate nic nezaberalo poriadne. Lekarka nam povedala, ze dlhsie ako tyzden neodporuca sirup na vykasliavanie, lebo potom len zbytocne drazdi sliznicu. treba dat pauzu

bellla25
4. nov 2020

@daja07 inhaluje ACC a yabro. Eucasol im striekam v izbe na noc a tymianovy mast z justu na hrudnik. No mne povedali ze lieky ako solmucol sa mozu davat aj dlhodobo nakolko ludia uz s neviem akou diagnozou ich beru vkuse. Tieto noci pekne spi uvidime ako to bude pokracovat

denisse1311
autor
8. nov 2020

@evkaor dali nám antibiotiká už budeme brat týždeň a a nezabrali stále kašle tak isto amoksiklav užívame

denisse1311
autor
8. nov 2020

@denisse1311 ideme v utorok na kontrolu tak sa chystám spomenúť lekárke že nám to nezabralo

petrao2
8. nov 2020

@denisse1311 my sme sa trapili zaciatkom roka
Kazdy sa nam vyhybal lebo mala kasle
Po mesiaci nam dala dr sirup proti refluxu Gastrotus je volnopredajny a po prvej davke mala ani raz nezakaslala
Nestacila som sa cudovat

evkaor
8. nov 2020

@denisse1311 žiadajte si ster z hrdla, aj krv zobrať, nech to vysetria poriadne

lenka2710
8. nov 2020

@denisse1311 nám pomáha solmucol ale prášok rozpustný vo vode, aj podľa našej dr je lepší prášok ako sirup! Tiež by som skúsila ten cibulovy čaj uvariť alebo sirup

denisse1311
autor
8. nov 2020

@lenka2710 Dakujem za tip určite skúsime prášok lebo používali sme sirup ale žiaľ účinok nula bodov