Nevládalo sa vaše dieťa postaviť ráno z postele?

erikab01
3. apr 2014

Moj syn má desat rokov a dnes sa nevedel postavit z postele,sťazuje sa na bolesti noh.Svalovica to nie je...čo to može byt? ☹ ☹ som zufalá ☹ Dakujem

janinah
3. apr 2014

stalo sa synovcovi,bol to zápal klbu,bol liečený na ortopedii,volaj vašej lekárke

lucia20
3. apr 2014

ahoj, ja neviem ci to bude to iste, ale ja som to mala, ked som boal cca v jeho veku. nevladala som vstat, strasne ma boleli paty a kolena. neskutocna bolest. bolo to z toho, ze som vraj rastla. obcas to mava teraz aj moja 8 rocna dcera, vacsinou predtym ako sa rychlo vyhupne do vysky. najskor ju to takto boli a potom mi zrazu ani neviem kedy, za kratky cas narastie par cm. a moje zname, ked sme sa o tom bavili,tak vraveli, ze ich deti to maju tiez. zhruba v tomto veku. ale ked chces mat uplny klud, tak asi skuste lekara.... istota je istota....

winka99
3. apr 2014

pri chripke - teplote tiez zvyknu boliet nohy

womankc
3. apr 2014

môže to byť rastom a tým pádom to môže byť zápal kĺbov, alebo aj svalová horúčky a to je dosť bolestivé, moja mala zapálený kĺb na palci na nohe , vysvetlil mi to ortopéd,že počas prudšieho rastu , sa nestíhajú dovápňovať tie kosti niekde a toto z toho môže vzniknúť , ale môže to byť príznak aj mononukleózy či chrípky, každopádne k lekárovi bežte

stefka33
3. apr 2014

Takým úplne najzvyčajnejších dôvodov, býva svalovica. Keď vravíš, že to nie je to, tak ďalšie ma napadá začínajúca chrípka. Alebo od ortopéda som sa dozvedela, že to môže byť spôsobené rastom kostí. Niektoré deti vraj majú také bolesti ráno, že až plačú. Príde mi to logické, keďže rastový hormón sa uvoľňuje v noci a vlastne len vtedy deti rastú. Môj má 11 r a tiež sa sem tam ráno sťažuje, že ho akoby kosti v nohách boleli. Slniečko pekne svieti, takže vitamínu D majú deti habadej a tak rastu nič nebráni. Dala by som mu niečo proti bolesti a počkala. Možno o hodinku nebude vedieť, že mu dačo bolo. O závažnejších diagnózach by som uvažovala až keby sa to opakovalo.

mirkami7
3. apr 2014

Môjho malého tiež boleli nohy z rastu,cez deň sa moc nesťažoval,skôr vždy večer a v noci,ked zostal v klude,aj sa na to v noci budil.Boleli ho spredu lýtka tie píšťali,Doktorka nám povedala že to bude asi z rýchleho rastu,ale pre istotu nás poslala na detskú ortopédiu do Bratislavi,aby sa vylúčil detský reumatizmus.Všetko bolo ok.pPotom som mu vždy na večer dávala Nurofen sirup od bolesti a po neakom čase to prestalo.

angelina86
3. apr 2014

Ja sa síce na to nepamätám, ale moja mama mi to rozprávala, že môj brat mal tiež takýto problém keď raz ráno vstal a spadol lebo sa vôbec nevedel postaviť na nohy...aj s ním utekali do nemocnice, ale myslím, že ani nič také tam nezistili nakoľko to prešlo a tiež to bolo spojené najskôr s vývinom.

ivett1
3. apr 2014

súhlas s @womankc ...ak môžeš, aspoň zavolaj doktorke a poraď sa s ňou ...pri chrípke bolí celé telo...a obvykle vyskočí teplota aj na 39°C ... našu 8 ročnú bolia nohy obvykle večer pred spaním a v noci ... z rastu... 😉