Nevus sebaceous u detičiek a vaše skúsenosti

adel22
7. jan 2013

Moje dieťatko má od narodenia malú ranku nad čelom /vo vlasovej časti/, z ktorej mu vlásky nerastu :(. V zdravotnom zázname má napísané- nevus sebaceous. Chcem sa spýtať, či sa s tým niektorá z vás stretla pri svojich detičkách a čo to pre dieťa znamená...čo je príčinou a ako sa táto ranka meni počas života dieťatka....Ďakujem a pripájam podobný obrázok.

zmp
5. nov 2019

@selene12 Ma to od narodenia, rastie to umerne s hlavickou a teraz to ma cca 3x3cm. Chodime do BA na Kramare na kozne, chodili sme aj na onkologiu lebo v nasom meste Dr.nevedeli co to je a potom nas v BA poslali na chirurgiu a tam nas objednali hned na operaciu. Konzultovali sme to este s inym chirurgom a inym koznym a odporucili to tiez vybrat cim skor...kym je koza viac elasticka, kym to je mensie aby bola mensia jazva a vraj nikdy nevieme ci z toho nevznikne nieco nebezpecne...

selene12
5. nov 2019

@zmp ak.. Môžete pošlete mi foto do ss? Ďakujem... Ja zajtra cvaknrm a pošlem zasa vám. Lebo nemám v mobile.

marfuska245
5. nov 2019

@zmp Budu mu to robit v lokalke ci v uplnej narkoze? Nam kozna celkovu neodporuca vraj ak nevydrzi lokalku tak radsej nevus nevyberat ,ze ma to male nerastie to ,ze plna narkoza by prenho bola rizikovejsia ako ten nevus.Detska dr nam ked sa narodil povedala ze to nic nieje ze je to neskodne no kozna vravela ze v buducnosti ked bude starsi by sa to mohlo zvrhnut preto lepsie vybrat to ..no cakame do veku kedy bude vediet vydrzat lokalku

zmp
5. nov 2019

@selene12 Nemam ani ja v mobile, potom zajtra odfotim

zmp
5. nov 2019

@marfuska245 Nam zasa povedali, ze ta narkoza nie je problem, ze to je parminutova zalezitost, cize nebude to silna narkoza a zhodli sa okrem kozneho odd. na Kramaroch, ze cim skor vybrat...stale vahame aj my ale uz teraz sa nas ludia vypytuju co to ma a je to neprijemne a stale nosit ciapku tiez nie je ktovieco...aj ked mu nechavame dlhe vlasky nezakryvaju mu to

marfuska245
5. nov 2019

@zmp Mozem potom poprosit kontakt alebo oddelenie kde mu to budu odstranovat? Ja by som popravde tiez radsej v celkovej narkoze no ta kozna ma tak vystrasila ze sa fakt bojim toho uspania...no tiez si vravim ze par minutova narkoza nemoze az tak uskodit....ona na nas nejako netlaci lebo maly to ma malicke ani to nerastie skoro vobec az sa ona sama cuduje...Jemu to vlastne ani nevidno skoro.. Ale jasne ze to chcem dat vybrat nech v buducnosti nema problemi..

selene12
5. nov 2019

@marfuska245 no my to máme tiež malé ak je to ono.. Ale neviem co iné by to bolo.... Takže treba to dat proste von aj vy ste toho názoru? Mňa porazí toto je katastrofa.... Ach.. Môžem poprosiť aj vaše foto do správy? Pošlem aj ja VA. A ak môžem... A tiež ma zaujíma kde vam
@zmp to budú vyberať? Ďakujem

marfuska245
6. nov 2019

@selene12 No ano kozna odporuca dat to von ale vraj neponahla,to..vraj az vo veku ked bude spolupracovat aby mohli v lokalke .poslem no musim odfotit..je v skolke

zmp
6. nov 2019

@selene12 @marfuska245 mali mu to operovat na chirurgii na Kramaroch, teraz to uz do konca roka nechceme nahanat ale v januari sa zasa objedname na operaciu...ved v dnesnej dobe operuju uz male babätka a tazsie operacie a zvladnu to a kym je takyto maly tak si to ani nebude pamätat...

marfuska245
6. nov 2019

@zmp Aha takze na Kramaroch..no ja uvazujem dat to spravit tiez co najskor kvoli tomu ze na rok uz nastupuje do skoly .Cez leto neviem ci robia take veci a zo skoly nechcem aby vynechaval...No momentalne riesime ine zdravotne problemi tak preto sa obavam tej celkovej ......Fakt netusim co spravim..je pravda ze mu to nerastie a dr tiez vravela ze to nesuri no rada by som to mala uz vyriesene.

marfuska245
6. nov 2019

@zmp ked to budete mat za sebou napisem , nech sa poinformujem a viem co to obnasa. Potom sa asi rozhodnem..ale ano tiez myslim ze taka slabucka narkoza nemoze uskodit, neviem preco ma tak kozna dr .odradza od toho :( ...asi preto ze moj to ma fakt malicke tak si mysli ze 6 rocny by uz mohol zvladnut tu lokalku...no on je strasny strachoprrrrt 🙂 Tak nech vam to dobre dopadne ,budete stym mat aspon uz pokoj....

zmp
6. nov 2019

@marfuska245 vzdy je urcite nejake riziko pri kazdom zakroku ale aj my to chceme mat co najskor za sebou, lebo na to stale myslime a maly to uz bude neskor inak vnimat a tiez nas nebavi kazdemu vysvetlovat co to ma...ked to budeme mat za sebou dam info a dakujeme

selene12
6. nov 2019

@marfuska245
@zmp žienky drahé budem rada za každú ďalšiu radu a skúsenosť... Momentálne sme chori a nestihla som to cvaknut ani odmerať.. Ale pošlem vám to.... A každopádne ste ma utvrdili v tom ze časom riešim koznu a nejakú skusenu.... Aby nás aspoň sledovali a uvidíme kedy co podstupome.. Idem si ešte naštudovať niečo o lokálnej anestézii... Ďakujem vám ze ste sa mi ozvali, že ste mi vniesli aj keď nie pozitívne informácie do. Mojej hlavy plnej otázok. Želám onom detičkami veľa zdravia... A budem rada ak sa podelite aj o ďalšie skúsenosti s doktormi. Ci už pediatrami kožnými atď. A samozrejme aj s plánovanými operáciami. Želám vám všetko dobre!

simionka
18. apr 2024

@zmp Dobry den, chcela by som sa vas opytat, ako ste nakoniec dopadli s tym odstranenim resp. operaciou? Aj moj syn to ma na licku a hladam si o tom momentalne co najviac info/skusenosi. Dakujem pekne za odpoved.

zmp
18. apr 2024

@simionka zdravim, syn to mal na hlavicke, vyrezali mu to a zosili, vysledky zo vzorky mal nastastie ok. No zostala mu dost velka jazva a nerastu mu tam vlasy ako nam povodne hovorili v nemocnici, ze mu tam rast budu...ale sme radi, ze sme to dali skor ako by to bolo narastlo este vacsie a mal by vacsiu jazvu...