Nevyhojený pupok u bábätka

roselyn
20. sep 2013

Ahojte mamicky 🙂 chcela by som Vas poprosit o rady ohladom nevylieceneho pupku o takmer 6 tyzdnoveho babatka.
Lekarka nam predpisala framykoin zasyp. Ze mam pupcek utriet tamponom s alpou a dat framykoin zasyp, a prelepit pupok gazou a papierovou lepiacou paskou na brusko babatka. No nejako to nezabera. Stale mu tecie nieco (nejaka tekutina) z pupka (respektive pupok mokva stale). Uz som vycerpala jedno balenie toho zasypu, a predpisala druhe balenie. Ale nezda sa mi ze sa to hoji. Uz neviem, fakt ze co mam robit? Viete mi poradit???

janulap
20. sep 2013

@roselyn ahoj,my sme pouzivali 60% lieh.Neviem ci je dobre preliepat,ked to mokva.Ja by som to asi nechala tak nezalepene,nech sa to susi.A ten lieh to tiez vysusi.Nepovedala ti dr.koli comu sa to tak zle hoji?

roselyn
autor
20. sep 2013

@janulap povedala , ze plienka pamperska (horny okraj ) ze drazdi pupok a preto sa to nechce zahojit. cize ked budem to cistit s tym liehom , uz nedam ten zasyp vsak? a teda co s tou plienkou?

gaby21
20. sep 2013

@roselyn Ahoj, ten zasyp je hlupost, aj mne to tak kazali, a bolo to len horsie, ked som začala pouzivať lieh, začalo sa to hojit velmi rychlo, a určite nepreliepať, ranka sa musi vysušiť, ja som dokonca po kupani vysušila aj fenom, len na par sekund, za dva dni bolo po probleme, ale ten lieh som po kazdom kupani pouzivala ešte veeelmi dlho. Plienku bu som neriešiela, podla mna to nema s tym nič spoločne

roselyn
autor
20. sep 2013

@gaby21 dakujem 🙂 tak dnes vecer idem na to !

anieli_1
20. sep 2013

@roselyn my sme to mali len neviem pri ktorom 😅 no ale nám po troske aj krvicka isla to bolo také otvorene a ten framykoin a pomohlo ale podla mňa by si to nemala zalepovat preto to mokva nech to ma vzduch a vždy som to najskor vycistila liehom a potom som tam nasypala ten framykoin....

gaby21
20. sep 2013

Tak sa len drzkajte, daj vedteť, či pomohlo, dufam ze ano, my sme s s nevyhojenym pupkom tiez uzili svoje, ale nakoniec to všetko malo velmi jednoduche riešenie 😎

janulap
20. sep 2013

@roselyn su aj plienky s takym okrajom,ktory nezakryva pupcek.Tusim sa volaju Happy.Nie zasyp uz nedavaj.Ja som pri kazdom prebalovani vytrela ten pupcek vatovou tycinkou namocenou v liehu a hojil sa rychlo.Pridam foto aj tych plienok.Daj potom vediet,ako sa dari 🙂 Drzim palce.

m_ij_ka
20. sep 2013

@roselyn ahoj, mojej druhej dcérke pri pôrode moc odstrihli pupok a tak ho mala celý krvavý a už v pôrodnici mi kázali aby som na vatový tampon dala lieh 60%, zhruba 5 dní som jej to prikladala na pupok a samé sa to zahojilo. Vatový tampón len nachvíľu prilož na pupok a daj plienku. Ten zásyp osobne by som nedávala , podľa mňa to preto mokvá.

roselyn
autor
20. sep 2013

Dakujem Vam, idem to teda skusit s tym liehom a necham volny vzduch pupku :D

esti77
20. sep 2013
palomka
20. sep 2013

@roselyn ahoj. aj my sme mali taky problem. syn mal hrubu pupocnu snuru a dlho trvalo kym mu aj odpadol a potom mu tam ostalo este nejake "maso", ktore k nam chodila sestricka od detskej lekarky vypalovat nejakou ihlou. neviem presne ako sa to vola, proste mala nejaku hrubu ihlu a tou mu to vyskrabkala. potom som potierala uz len liehom, alebo septonexom. pri dcere som pouzivala betadine. ja by som sa lekarky na to opytala alebo isla na pohotovost. vobec to nie je dobre ked to tak mokva uztak dlho :(

mimisami
20. sep 2013

Ahoj, my sme s tým malý tiež dosť veľký problém u dcérky, u syna už menej ale tiež som šla nakoniec k lekárke, nepomáhalo vysúšanie liehom. Sestrička u lekárky im to cca 3x natrela takou tyčinkou, myslím, že sa to volalo lapis, alebo tak nejak a za tri dni bolo po probléme. Radšej zájdi k lekárke, aby sa nechytila na to nejaká infekcia, je to dosť citlivá rana a ja som to ešže deťom pre istotu prekrývala štvorčekom gázy, keď som ich balila do plienky, aby im to plienka nedráždila. Ale určite by som zašla k lekárke, oni ti poradia najlepšie.

katkabac
20. sep 2013

urcite by som pouzila lieh z lekarne a volne na vzuchu nepreliepat.Myslim,ze plienka s tym nema nic spolocne.Drzte sa a skore zahojenie

vvia
20. sep 2013

my sme davali pod plienky kusok gazy taku gazo kocku 😀 , ta je vzdusna a neskrelo nam to pupcek a pouzivala osm bud lieh alebo betadine.
+ kebyze si nevies poradit zbehni na chirurgiu, oni mi tam vsedy nieco na pupcek dali a viem ze to tak scernalo, ale pomohlo

gr
20. sep 2013

Co som robila, tak pokial sa synov pupcek nezahojil som vzdy zahla predny horny okraj plienky dovnutra, aby koncila plienka pod pupcekom a nedrazdila ho a aj aby mal pupcek moznost sa vetrat. A tiez som potierala liehom.

palomka
20. sep 2013

@mimisami presne tu tycinku ci co to je som myslela :D

gabikkas
21. sep 2013

ahoj @roselyn,
my sme mali tiez to iste, treba to potierat lapisom, je to taka tycinka, farbi na cierno...robila nam to sestricka u detskej doktorky...chodili sme tam ako na klavir 🙂 na ten lieh davaj pozor, aby sa nevysusila pokozka okolo...

roselyn
autor
22. sep 2013

dakujem vam za rady 🙂 od piatku zatial davam ten lieh, tak uvidime. ja som bola pri lekarke v stredu a ta na to ze pokracovat a pouzivat - alpa a framykoin zasyp. ale to absolutne nepomohlo. tak skusam lieh a tak ked nezaberie, tak sa spytam na tu tycinku lapis. nechavam inak pupok uz volny stale.

roselyn
autor
28. sep 2013

tak a nakoniec sme skoncili s tym pupkom na chirurgii :( chirurg jej to cistil , potom pouzil tycinku lapis a tak dal taku vzdusnu nalepku s gazou a chodime na cistenie a prelepovanie. vraj ze jej hlboko odstrihli pupocnu snuru. dufam, ze sa to rychlo vylieci, achhh

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima777
9. okt 2013

@gabikkas ahoj, prosim Ta nepotieklo vam to z toho pupceka na kozu, ked to natreli lapisom? lebo nam to natreli, neprelepili nicim, normalne sme maleho zabalili do plienky a obliekli a doma ked sme ho rozbalili mal z toho asi 10cm dlhy pas dole poteceny po pokozke, ta koza je tmavohneda a nejde to umyt, dufam, ze to nie je vypalene?:(

gabikkas
13. okt 2013

ahoj @mima777
prepac, pisem az teraz, boli sme prec...ake to ma?...je dost mozne, ze mu to popalilo kozu :( no, mne vzdy kazala dat cez to nieco, aspon na zaciatku, lebo to dost farbilo oblecenie, ale vzdy jej to dala len tak minimalne, to potom skor farbil uz ten "mok" co siel z toho...

mariana225
16. aug 2016

Dievčatá,viete mi poradiť? Malému,ked sa puči vidno pod pupkom niečo červené,má 4 tyzdne,dokedy sa hojí pupok?je to normálne? Či?detska doktorka ma dovolenku,dakujem pekne

monilik
30. apr 2017

@mima777 ahoj,prosim ako ste dopadli s tym pupcekom a popalenou kozou?mame rovnaky problem ☹

mima777
30. apr 2017

@monilik ahoj, no my uz mame 3,5roka, ale ostal mu tam fľak. Dúfam, že z toho nič nevznikne, že to je len zafarbené:(

monilik
1. máj 2017

@mima777 och tak to si ma nepotesila ☹

monilik
1. máj 2017

@mima777 co ti na to povedali lekari?ja som z toho strasne nestastna 😢

2sisi2
1. máj 2017

My v nemocnici takéto pupčeky lepíme tlakovým obväzom aby išiel pekne dovnútra... treba sa popýtať u lekárky

sun123
1. máj 2017

@roselyn dobry den, mali sme so syncekom rovnaky problem skoro tri tyzdne, mokvanie, nam sestricka nahradila lieh taninalkoholom a kazala poctivo susit, potom na to kukla moja teta/tiez sestricka/ a vypalila nam to trikrat lapisom,ale to by som robila len pod odbornym dohladom..pupcek mame krasny ..lepili sme zlahka kvoli plienocke-papierovou paskou a tamponom z gazy..😉