Nezostúpené semenníky u 5 ročného syna

zojuskaa
9. apr 2018

Ahojte poprosila by som vase skusenosti s tymto problemom, syn ma 5 rokov a pri kontrole mu doktorka zistila nezostupene vajicka, ked bol syn malicky sledovalo sa to a bolo nam povedane aj u urologa ze sa to moze este upravit, zial neupravilo. Momentalne cakame na vysetrenue u urologa, treba sa obavat operacie? Dakujem pekne za odpovede

marllik
9. apr 2018

Mojmu synovi to uz ako novorodencovi zistili. Vtedy nam povedali,ze ak sa to do 1roka neupravi, bude potrebna operacia, alebo hormonalna liecba. U mojho to bolo treba operovat, pretoze to malo nejaky "mechanicky" problem , nieco branilo zostupeniu, tak by hormony nezabrali.. na opreracii bol, ked mal rok a pol a zvladol to vsetko krasne. zvlastne, ze u vasho to idu riesit az po 5 roku, pri nasom sa tvarili, ze to treba riesit cim skor.

bocianka123
9. apr 2018

ahoj, neboj sa, môjho syna operovali ako 6 ročného. Tiež sa čakalo, že to zostúpi "samé" . nestalo sa tak.. tak operácia, Neboj sa, zvládne to... Nie je to náročné, len tá narkoza.. ale to dá. Držte sa.

marllik
9. apr 2018

nas tak skoro popohnali na operaciu pred deviatimi rokmi. Moze byt, ze uz to od vtedy prehodnotili, ze staci take veci riesit neskor.. ale nie je to narocna operacia, urcite to syncek zvladne

santine
9. apr 2018

treba ist co najskor na operaciu, aby nemal problemy v buducnosti. len skoda, ze na to neprisli skor.... 😒 to co mate za lekara? drzim palce.

staniica
9. apr 2018

Poznam dva pripady v okoli a do 2.roka boli obaja na operacii, takze mi to pride zvlastne, ze tak dlho s Vami cakali, no kazdopadne drzime palce 😊

mimka11111
9. apr 2018

@zojuskaa ahoj, tak nás čaká op.o mesiac...máme 14 mesiacov a tiež čakali,či sa to do roka neupravoval...žiaľ,nestalo sa tak a k tomu nás chirurg ešte "potešil", že z operovať bude treba pravdepodobne na dve doby...teraz len pretnu cievky, lebo vraj ich má asi krátke a o pol roka stiahnu vajíčko do mieska....asi do 5 mesiaca sme mali všetko ok....

drexik007
9. apr 2018

Ahoj,my sme nemali zostupneny jeden semenník,ale žiaľ nebol ani dobre vyvinutý,tak nám ho v jednom roku vyoperovali,takže máme len ľavý a ten nám ešte zafixovali,aby nebehal hore dole a správne rástol...už pri narodení to riešili,že do roka sa počká...tak si to dajte čím najrýchlejšie do poriadku,aby mali spermie správnu teplotku v miesku a nie mimo neho...dá sa v to určite zvládnuť,držím vám prsteky

saty.predaj
1. jún 2020

@zojuskaa Dobry den, operovali vam nakoniec synceka? ako to zvladol? dakujem

majolenka123
11. júl 2020

@zojuskaa Dobrý deň, tiež ma zaujíma, či Vás nakoniec operovali a ako to dopadlo, lebo môj syn má tiež 5 rokov a čaká nás pravdepodobne to isté....ďakujem

clauduska17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saty.predaj
10. jan 2021

@majolenka123 mne neodpovedala ale nasho operovali teraz v lete.

clauduska17
10. jan 2021

@saty.predaj ahoj. A koľko mal malý rokov keď ho operovali. Ako dlho ste ležali v nemocnici?

saty.predaj
10. jan 2021

@clauduska17 5r. My sme boli na jednodnovej chirurgii. Rano sme prisli a poobede odisli.

clauduska17
10. jan 2021

@saty.predaj a koľko ste potom spolu doma než mohol ísť do škôlky? Bolelo ho to veľmi potom ci?

saty.predaj
10. jan 2021

@clauduska17 tym ze to bolo v lete tak nechodil do skolky. Bolelo ho to ale teda behal ako s nasolenym zadkom. Tak divne pri tom preskakoval aj ked chodil tak nasiroko. Nam odporucali klud ale neoddychoval vobec. Asi aj kvoli surodencom. Bol velmi statocny. Najhorsie z celeho znasal odber krvy pred operaciou.

clauduska17
10. jan 2021

@saty.predaj ďakujem pekne. No tie odbery budú aj pre nás ťažké. Som zvedavá kedy nám dajú termín už. Lebo teraz je to veľký problém. A ranky sú malé potom?

saty.predaj
10. jan 2021

@clauduska17 no nebolo to pekne. Mal to napuchnute a cele modre. Ani pozriet som sa nemohla. Neviem kolko bolo stychov . Ale strasne dlho to trvalo kym mu odpadli. Vraveli ze max 2 tyzdne ale on mal asi aj mesiac. Uz som sa bala. Ale potom odpadli. Este to bolo blbe ked sa zobudil po anesteze. Ale tu operaciu si vobec nepamata.

clauduska17
10. jan 2021

@saty.predaj ďakujem pekne za všetky informácie

danielazib
26. jan 2021

@saty.predaj @clauduska17 ahojte, aj moj bol operovany v BB v auguste 2020. Obe strany nam operovali, mal ale 15m. Teraz mam ale pocit, ze mu tie miesky nejak nerastu. Teda neviem ako sa to ma meniť. Ale mam pocit ze to ma stále rovnaké. Kontola opat v auguste 2021.

synodontys
19. mar 2021

Ahojte, prosim vas, chcela som sa opytat , tie co ste mali synceka operovaneho ze ako mu to operovali? Laparoskopicky alebo rezali cez dutinu brusnu? Nas ma ist buduci tyzden ma 3 r. tak chcem vediet ako to prebiehalo, dakujem za odpovede🙂

synodontys
19. mar 2021

Ahojte, tie co ste mali uz operovaneho synceka, ako mu to operovali? Laparoskopicky alebo rezom cez dutinu brusnu? Nas ma ist buduci tyzden ma 3 r. ,tak by som chcela vediet info ako to prebiehalo ,dakujem za odpovede🙂

annazaborska
30. dec 2021

@zojuskaa to kde robia operácie v Košiciach

nikitanikitanikita
18. júl 2022

@synodontys dobry den prajem prosim vas mam ties 3r sinčeka ties ideme na operaciju co skoro bolisme na sonografiju semenik ma v brusku prosim vas vase dieta kde ho malo v brusku ci v slabine a ako prebehala operacija po prebudeni nal bolesty a postupne sa znizovali ci zvisovali a kolkoste boli v nemocnici a kolko cm rany mal a len 1nu ranu ci 2va rani mam strasni strach bojim sa ho dat operovat strasne sa bojim mal dve dierki na srici ale us nema a teras ma take obdovie ze je strasne histericki a place a je nervozni a ket sa udrie on place ze sa udrel a dava mi to za vinu bojim sa ze si bude mislet ze ta boles je kvoli mne ja som us zufala prosim napiste mi 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

annazaborska
1. okt 2022

@nikitanikitanikita ja som neišla nikde s mojím synom tieš som mala starých to není nič zle nech sa dá operovať až o 6alebo 7rokov

patriciamackova
7. mar 2024

Ahojte chcem sa len opýtať zo synom mám ísť na operáciu pre nezosunuty semenník má ochvilu 2 roky a chcela by som od vás radu kde je najlepšie ho operovať alebo kde je tá najlepšia Nemocnica

danielazib
7. mar 2024

@patriciamackova ahoj. Môjho syna operovali v BB. Za mna bez problémov.