Normálny multivitamín bez cukru

margareta84
22. sep 2016

Neviem, či môj príspevok patrí tu, alebo pri alternatívnej liečbe, ale skôr mi pasuje tu. Tak. Mám takmer 4 ročnú dcéru a má celkom fajn imunitu, ale stále ma to ťahalo k multivitamínom, ktoré nie sú bez cukru a bez chémie. Skúšala som rôzne z lekárne, z reklám, ale dcéra bola stále chorá ( od septembra minulého roka chodí do škôlky). Viete ako to je. Prišla do kolektívu a hneď chorá. Čistá katastrofa. Nakoniec som sa dostala cez sestru k multivitamínu, ktorý naozaj zaberá ( od februára nebola dcéra vôbec chorá ). A pridala som k multi aj vitamín D, čo hovoril raz jeden imunolog v teleráne na markíze. Že aj to treba na imunitu.....môžem len odporučiť naozaj ak chcete niektorá....viac napíšem potom, lebo neviem či tu môžem písať verejne, aby som nerobila reklamu....

dominika6
22. sep 2016

Ziadne lieky niesu bez chemie eciek a sacharidov...len niektore firmy nedaju pravdive alebo detailne zlozenie...detom nic netreba pchat, stacia im ovocie zelenina, vlakniny a cerstvy vzduch

lenkadlo
22. sep 2016

@margareta84 Ako sa vola?

andrejta
22. sep 2016

@margareta84 multivitaminy vo vseobecnosti su o nicom. Ako cukriky. Ak uz chces nieco davat, tak len to co fakt telu chyba. Multaky su len marketingovy tah pre rodicov 😉

zuzitko74
22. sep 2016

Naša pediatrička neodporúča žiadne. A môj internista mi na rovinu povedal, že telo to potrebuje v organickej podobe, nie v anorganickej.

stardust
22. sep 2016

Najlepsim multivitaminom je a vzdy bude ovocie a zelenina.

acer11
22. sep 2016

Čo-nejdu kšefty?😱

alicia14
22. sep 2016

@margareta84 napis mi nazov do spravy.vdaka:-)

zuzitko74
22. sep 2016

@stardust Ak nie si alergik, tak aj med, peľ a propolis.

zuzanka1707
22. sep 2016

@margareta84 aj mne prosim napis nazov do spravy 🙂 dakujem

nuska
22. sep 2016

Ovocie a zelenina je super, ale len keď ju máš vypestovanú vo vlastnej záhrade a vieš že si tam nič nepridávala. Inak je nanič, lebo keď ti príde banán, pomaranč, jahody a pod. ktoré zrejú niekde na lodi, v aute po ceste, tak aj tých vitamínov je nedostatok. Ja tiež nepoužívam klasické vitamíny, lebo su to len cukríky, ktoré sú skôr na škodu, lebo obsahujú veľa cukru. Hľadám rôzne koncentráty z ovocia a zeleniny. Tak používam 100% ovocné sirupy, ktoré obsahujú len ovocie. Sladené sú jablkový koncentrátom. Je to zahustené, tak to rozriedim a majú čajík. Potom tiež konopný sirup, ten je super pri prechladnutí aj ako prevencia. Tiež bez cukru. A potom tiež koncentrát z viacerých druhov ovocia + 10 vitamínov už aj s dodadkom vitamínu D, potom už netreba dodávať. Tiež rozriedim vodou. Ak chcete vedieť eshopi napíšte mi, poradím. Ten vitamín D je fakt dosť dôležitý. Nie len pre deti, ako sa hovorína kosti alebo imunitu, ale zistilo sa, že je dôležitý pri všetkých civilizačných chorobách, tedaj ejho nedostatok môže byť príčinou. V našom pásme, nemáme toho slnka toho, aby sme ho mali dosť. Každý druhý človek ma nedostatok. A viem o čom hovorím, lebo pracujem v medicínskom laboratóriu a písala som aj o tom prácu. Študovali sme skupinu pacientov rôzneho veku a pohlavia a výsledky boli hrozné. No vitamíny voľne dostupné v lekárňach vám nepomôžu, tu si treba za kvalitu priplatiť, inak fakt jete len cukríky a viac si škodíte ako pomáhate. Ja preferujem u všetkých vitamínov a liekov tekuté formy. Je to najčistejšie, lebo keď už niečo dajú do tabletky tak to musia nejak zlepiť. Výnimkou sú napríklad huby, no aj tu je to prášok a nie tabletka. Keď tabletka tak táká ta kapsula, ktorá sa da otvoriť a prášok vysypať.

margareta84
autor
22. sep 2016

Je pravdou ze najidealnejsie je jest vsetko zaradom, ovocie zeleninu ryby orechy atd...ale ja napriklad neviem v akom pomere...studovala som si aj knihu od dr. Bukovskeho - hned to bude milacik ( mozno ju poznate) ale zo zaciatku som podla nej aj varila ale po case ma to prestalo bavit. A je to aj pohodlnejsie a viem ze ma dcera to co potrebuje. On ma tam super recepty.

margareta84
autor
22. sep 2016
margareta84
autor
22. sep 2016

@acer11 preco ksefty? Vsetci tu riesia problemy ja som napisala svoju dobru skusenost. Musia to byt hned ksefty?

brady1
22. sep 2016

@margareta84 ahoj aky to je možeš poslat sukromnú správu?

lindsey
22. sep 2016

Aj ja prosim info

laura0
22. sep 2016

@margareta84 aj mne prosim posli tiez mam 4 rocnu dcerku a bojim sa tych skolkarskych chorob....

lindsey
22. sep 2016

@acer11 keby isli ksefy tak by asi nebol konik ne?ved tu vsetko samy kseft.ne😧

margareta84
autor
22. sep 2016

@lindsey hlavne ked pojdes na bazar :D tam to kseftom smrdi :P

zuzulkamr
22. sep 2016

@margareta84 prosím do ip info

lamadore
22. sep 2016

@margareta84 Tiež poprosím info do ip.Ďakujem

esther03
23. sep 2016

preboha preco je take tajne napisat nazov verejne?

acer11
23. sep 2016

@margareta84 veď to napíš sem,bežne citame v diskusiach aj nazvy liekov...

malinovka333
23. sep 2016

Podla mna to je nieco akp forever preto nechce napisat nazov.a uz uvodny prispevok je reklama ked to chce pisat len cez ip a potom vam napise ze si to mozete u nej objednat

acer11
23. sep 2016

@malinovka333 no,necháme sa prekvapiť 😀

lindsey
23. sep 2016

Mne nic neprislo...a chcela by som vediet.dakujem

stanulienkat
23. sep 2016

dilerka???, 😀

andrejta
23. sep 2016

@margareta84 napis to sem, mna sakra zaujima, co je to za zazrak. Bezne tu davaju aj linky na stranky. Takze propagacie sa nemusis bat

dominika6
23. sep 2016

podľa mňa je cukor to najmenšie čo by ma trápilo v sirupoch,skôr tie umeliny,farby,laky čo udržia tovar na sklade aj 5rokov...
ja napr. si robím doma mätový sirup,natrhám svoju mätu,vyluhujem s citronom a dám cukor..tadáááá mám 5l domáceho sirupu...+ ostatnú mätu usuším a celú zimu varím z toho čaj deťom...
darmo dám ťažké prachy v obchode za 100% ovocný sirup akože bez cukru ale plno tých somarín v tom,aby to aj vydržalo,....to nikoho netrápi...len sa tu furt cukrujte...

margareta84
autor
23. sep 2016

Je to Gummy kids od Calivita.Ja som si ho kupila v Ke na Masiarskej ulici. Tam maju predajnu. A kto nie je z ke a okolia tak moze cez internet objednat. A asi uz maju aj v Ba predajnu.

margareta84
autor
23. sep 2016

Hej maju uz aj v Ba na Bajzovej ulici