Nosná mandľa u trojročného dieťaťa

20. dec 2021

Ahojte, ORL lekár mi odporučil vybrať trojročnemu synovi nosnú mandľu, keďže býva veľmi často chorý. Máte niekto skúsenosť u tak malého dieťaťa? Pomohlo to?
Ďakujem za každú skúsenosť 🙂

macik34
20. dec 2021

Nasa mala 4a pomohlo

mmoonna
20. dec 2021

Naša mala tri a pol a vôbec to nepomohlo

pribinak
20. dec 2021

Syn mal 4 a ľutujem že som nedala mandle vybrať skôr, veľmi mu to pomohlo

nikha2809
20. dec 2021

Aj našej vyberali v 4 rokoch veľmi pomohlo

keiko33
20. dec 2021

Staršia dcéra 3,5, celý prvý rok v skolke stále chorá, po vybrati sa to ukludnilo. Syn mal 4 a vyberané nosné aj krčné kvôli anginam a tiež pomohlo. Teraz najmladšia 3r a tiež nám doktorka odporúčala vybrať, že má zväčšenu, tiež od septembra každý druhý týždeň nachladena. Tak uvidíme po prázdninách ako bude. Nám doktorka povedala, čím menšie dieťa, tým lepšie. Ona bežné operuje aj 2-2,5 ročné deti. Lepšie to znášajú, aj rýchlo sa zahojí.

patka06
20. dec 2021

Moja už mala takmer 5 keď jej vyberali nosnú mandľu a zlepšenie o 100%, odvtedy nebývala vôbec chorá a prestala aj v noci chrápať, ľutujem že som jej nedala vybrať skôr

mondolina
20. dec 2021

3 roky, pomohlo

autor
21. dec 2021

Ďakujem Vám 🙂 pomohli ste mi pri rozhodovaní. Po operácii to vaše detičky zvládali ako?

mondolina
21. dec 2021

úplne v pohode, nemáš sa čoho báť 👍

patka06
21. dec 2021

Dcéra zvládla bez problémov, na druhý deň bola fit, akoby jej nič nerobili.

renka30
21. dec 2021

Dcéra mala 3,5 roka, pomohlo, chorá síce nejako extrémne nebývala ale strašne chrápala. Boli sme v rámci 1 dňovej chirurgie, ráno okolo siedmej na príjem, okolo obeda bola na sále, o piatej sme už fičali domov. Nevedeli jej napichnúť žilu ale to bol jediný problém, a potom ešte samozrejme vysvetliť malému šarkanovi, že ešte nesmie vstávať. A bola strašne hladná...

zuzanadeti
18. jún 2022

sme mesiac po operácii a konečne je pokoj. Dcera bude mat 3r, každý mesiac bronchitida či laringitida či kašeľ a teplota, dokonca aj zápal stredného ucha. Keď už mi štvrtý ORL lekar (s 20 ročnou praxou) povedal, že pravidelne zapálená mandla už neplni svoju funkciu ako vstupný filter pri dýchaní a že sa jej každým zápalom zväčšuje, nemala som už čo váhať. Operacia za 10min laserom, 2 hodiny počkať na pooperačke a šli sme domov. Spinka celu nič, čisto dýcha, zobudí sa vyspata a spokojná. Dokonca dcera konečne sama od seba povie, že toto jej vonia a toto smrdí. Chodte ku viacerým ORL a dajte si predtým urobiť krvné testy a vytery ci to náhodou nie he ešte aj nejaký bacil. Nenechajte to dôjsť do štádia, kedy už dieťa začne byt nahluchle lebo jej hnis tlači aj na Usne bubienky alebo začne mat otvorené ústa a v noci chrapanie a z toho deformácia tvare. Hrozne