Nosné mandle u 4-ročného

hnikoletah
26. sep 2022

Ahojte,aký názor alebo aké máte skúsenosti s výberom nosných mandlí. Syn má 4 roky, minulý rok bol viac doma ako v škôlke. Neustále laringytida. A tento rok bol týždeň v škôlke a sme doma,lebo ešte ...už teda konečne vykasliavame po opäť silnej laringytide. Odporúčanie máme od krcneho.Dakujem

sonicka96
26. sep 2022

Synovi vyberali mande pred koncom školského roka21/22.. tento školský rok 22/23 nechýbal v škôlke zatiaľ ani raz zatiaľ čo minulý rok s mandľami bol 3 dní v škôlke a týždeň a pol doma a zase tak isto kým mu ich nevybrali. Teraz až vidím že aký to malo zmysel ale zase netreba si myslieť že s tým skončia aj tie infekčné choroby🙂

patka06
26. sep 2022

Dcére vyberali krátko pred 5. narodeninami.
Odvtedy vôbec nebývala chorá, potom som ľutovala, že sme ich nedali vybrať skôr

ria_s
27. sep 2022

@sonicka96 patka06 Môjmu idú vyberať budúci týždeň, tak by som sa chcela spýtať ako to prebiehalo a hlavne čo po operácii, musí doma koľko oddychovať? Ďakujem

ankare
27. sep 2022

@hnikoletah môjmu zbrusovali nosnú mandlu laserom. Prestal hovoriť nosom a prestal v noci chrapat. Ale častá chorobnosť mu ostala.
Držím palce!

patka06
27. sep 2022

@ria_s Zákrok trval cca 20 minút v celkovej anestéze zmenšovali krčné a vyberali nosnú mandľu. Boli sme na jednodňovke, cca o 16stej sme išli domov.
Preberanie z anestézy, bola najhoršia časť, dcéra bola nervozna, mierne dezorientovaná, ale nezvracala. To trvalo cca hodinu. Potom už úplne v pohode.
Na druhý deň bola fit akoby jej nič nerobili, slovo oddych ona nepozná, takže som ju ešte deň len mierne "krotila" a potom už fungovala úplne normálne.

sonicka96
27. sep 2022

@ria_s hlavne sa treba pripraviť na veľa plaču a bolesti po prebratí. Ohľadom stravy len kašovité jedla dávať,aj keď sa dieťa bude cítiť na hustejšie a pevnejšie jedla . Potom treba sledovať teplotu, zápach v ústach a rozprávanie ak bude huňať tak volajte do nemocnice kde ho operovali alebo detskej doktorke.

sonicka96
27. sep 2022
hnikoletah
autor
27. sep 2022

@sonicka96 tak snáď od bolesti potom mu niečo dajú,aknie, môžem dať Nurofen

ankare
27. sep 2022

@hnikoletah odporúča sa Paralen, Panadol, nie Nurofen.

sonicka96
27. sep 2022

@hnikoletah budu mu dávať asi po hodinách do žili od bolesti ale niečo bude cítiť🙂 a doma ani môžeš Paralen ,panadol,nurofen a aj algifenove kvapky ale počet kv. ti musí povedať doktor lebo to je na váhu. Môj mal 14kg a mohol 9 kvapiek 3x denne 🙂 a potom sa tiež nezľakni ak ti nebude chcieť otáčať hlavou hore alebo do boku. Môj mohol otáčať hlavou až po cca mesiaci 🙂

hnikoletah
autor
27. sep 2022

Tak už sme objednaní na jednodnovu chirurgiu v BB 8.11.2022 ,o 9 ráno prijem a o 14tej domov.Snad nám to pomôže