Novorodenec 10dní bez stolice

katkakacena
11. jún 2018

Ahoojte, idem si k Vám po radu. Máme doma 2 týždňové bábo, a naposledy mal stolicu ešte v nemocnici, t.j. cca pred 10 dňami. Skúšali sme rektalnu trubičku no nezabralo. Stretli ste sa s tým niekto? Čo pomohlo Vám?
Ďakujem za akúkoľvek radu 🤗😍

pininka
11. jún 2018

Ak kojis, je to uplne v poriadku. Pokial neplace a nema tvrde brusko, je to ok. Ja som ako babo nekakala 15 dni, tiez so mnou uz mama utekala na chirurgiu a doktor ze pohoda, brusko uplne volne.

zizka
11. jún 2018

@katkakacena presne ako pise pininka. Nas maly tiez kakaval zriedka, najdlhsiu pauzu mal 16 dni, a pri tom stastne, prospievajuce babatko, boli sme s nim aj u lekarky, tiez prehmatala a povedala ze vsetko v poriadku. Ze extremny pripad mala, ze dietatko sa vyprazdnilo po 48 dnoch a ze to uz davno predtym chodili 2x tyzdenne na sono a vsetko v absolutnom poriadku.

katkakacena
autor
11. jún 2018

Áno kojím....tiež sme boli minulý týždeň u lekárky... bruško mäkké, ibaže vidím že má akoby kŕče, zvyja sa, plače a kope veľmi nožičkami...doktorka má dovču.

zuzmka
11. jún 2018

ahoj, presne ako pisu dievcence, je to normalne ked je babatko kojene a ked vidis, ze ma krce, tak cvic s nozickami, hore dole k brusku, jemne, moze to pomoct, alebo ja som si polozila nasich na ruku tak, ze babo lezalo bruskom na ruke a tak som hojdala, bud si poprdkali alebo aj vykakali ;) len ziadny stres, je to normalne 🙂

pininka
11. jún 2018

Skus potom davat kvapky, moze to byt kolika. Mne najviac pomohli sab simplex.

zizka
11. jún 2018

@katkakacena Aj nas mal koliku, ale to nesuviselo s tym, ze dlho nekakal. U nas najlepsie pomahala masaz bruska a polozit ho do vibracneho kresielka.

katkakacena
autor
11. jún 2018

Ďakujem pekne za rady..
@zizka vieš mi poradiť vibracne kresielko? Už som nad tým premýšľala, len neviem aké...

misinka0611
11. jún 2018

Ak kojíš je to OK , kludne aj 20 dni nemusí kakať kedze materské mlieko je veľmi dobre stráviteľné. Ak by si videla ze sa trápi tlačí, má tvrdé bruško tak potom rieš. Zbytocne teraz dráždiť konečník rektálnou rurkou ked to nie je potrebné 🙂

zizka
11. jún 2018

@katkakacena My sme mali fisher price take s odnimatelnou hrazdickou. Urcite ich bude plny bazar. Ja som sa tam maleho odvazila polozit az ked mal mesiac, aby sa mu neviem co nestalo (matka prvorodicka), ale ta ulava aka u nas nastala,... Kebyze mame druhe a rovnaku koliku, tak uz nevaham

zizka
11. jún 2018

@katkakacena prve kresielko sme mali taketo https://goo.gl/images/zyk1P7 , ale bolo len do 9kg a my sme mali valibuka, tak sme neskor kupovali este take, ako na prilozenej foto. Ani jeden inzerat nie je moj, len som ich rychlo hladala na nete

janaspa
11. jún 2018

Ak kojis je to v naprostom poriadku, materske mlueko je stravitelne bezozbytku. Ak ti vyslovene neplace, a nespava cele noci. S kvapkami pockaj, je to novy človiečik vsetko je pre neho nove. Pomasiruj bruško, ponos na rukach, pocvic s nozickami. Mam tri deti a koliky nam dali zabrat. Ale kym to nie je naozaj o drzku. Tak pockaj aj s rektalkou. Vela sil a radosti🙂

lenuska63199
11. jún 2018

https://pridajsa.avon.com/avonmartin pre viac info sprava =)

dulkagabulka
11. jún 2018

Som laktačná poradkyna. Nie je to normálne u dvojtýždnového novorodenca. Kontaktuj laktačnú v okolí.

xima
11. jún 2018

@katkakacena ahoj.. a priberá ti bábo? Máš dosť mliečka? Lebo nechcem strašiť, ale ja som mala takú skúsenosť s prvým synčekom.. tiež nekakal asi 10 dní, každý ma ukludnoval že je to v poriadku.. a potom sme prišli na to že som mala málo mlieka, a keď sa vykakal uz po UM, tak mal takú tmavú stolicu.. a pediatricka povedala ze je to "hladová stolica" 🙁 potom to uz našťastie bolo ok. Ale môže byť aj ako vravia ostatné mamičky, že mliečko sa strávi takmer bez zvyšku

katkakacena
autor
11. jún 2018

@xima práveže priberáme až viac ako sú tabuľky...len tie kŕče keď vidím ako sa krúti do klbka a kmita nožičkami ma najviac trápia...

xima
11. jún 2018

@katkakacena aha, tak keď pekne priberá tak s mliečkom zrejme nebude problém..

saxana000
11. jún 2018

Do teplej vodicky okupat pocvicit s nozkami