Novorodenecká kolika

jana208
15. aug 2012

dobrý deň. chcela by som sa poradiť. mám 11-týždňovú dcérku a veľmi ju trápi bruško. celá sa napne, vystrie nohy, ruky zloží do pästí a tak začne veľký plač. väčšinou prestane keď si prgne. a prdí tiež často. keď si neprgne používam rekt. rúrku, vtedy kaká aj prdí a kaká takú penu. prosím vás je toto detská kolika? skúšala som laktobacilky - probiotika no nepomohli. dva dni som jej dala espumisan, tak revala ešte viacej. dnes som kúpila sab simplex a dala jej. koľko asi treba používať, aby to zabralo - keď zaberie?
ďakujem.

miriem
15. aug 2012

My sme tiez pouzivali Sab Simplex a nam nastastie zaberal dobre. On by mal zabrat uz od prveho dna, lebo posobi tak, ze sa brusku netvori z mlieka pena a preto potom babatko nema vetry a neboli ho brusko. Podla opisu to vyzera na koliku. Nam sa tiez osvedcilo posadit ho do vedra s teplou vodou (nemusi byt to speci vedierko na kupanie, moze byt aj obycajne vedro, dolezite je, aby tam bolo v takej polohe ako v maminom brusku).

susanerose
15. aug 2012

@jana208 my sme si to tiež užili, celé 3 mesiace. Tiež sme dávali aj Espumisan, aj Sab Simplex, aj Bio Gaju, ale nič nepomáhalo. Proste sme to museli pretrpieť a po tých 3 mesiacoch to samo odznelo. Veľa síl a pevné nervy 🙂

gubcikova
15. aug 2012

my sme si to pretrpeli 2,5mes.nič nezaberalo.treba sa obrniť a sem tam sa zavrieť do druhej izby

andrejka1983
15. aug 2012

-prečitaj si navod a podla toho dávkuj....mi sme raz použili tieto kvapky a hned zabrali..... 🙂
-kup si ešte mastičku Pupik na bruško a masiruj bruško...... 🙂
- a ešte velmi dobre pomaha teplý kupel, daj ju do vničky a v teplej vode jej masiruj bruško.....
-na posteli jej dvihaj nožičky smerom ku brade, len zopar krat aby sa jej pohli črievka a poprdkala si
- a neboj vela deti si tým prejdu, a niktore si to nepamatá 😉 🙂 ....a ešte je aj Espumisan pre male deti, vyskušaj

vbilko
16. aug 2012

My sme mali koliky prvé 3 mesiace, ako to býva u chlapcov. Používali sme Espumisan a krém Pupík, masírovala som mu s ním bruško pri každej výmene plienky. Tiež som s nim často cvičila, okrem masírovania bruška ešte je dobré striedať pritláčanie nožičiek kolienkami k brušku a potom priťahovať pravú rúčku s ľavou nožičkou k sebe a to isté s druhou ručkou a nôžkou. Rektálnu trubičku sa neodporúča používať často, pretože dieťa môže stratiť kakací reflex a bude vedieť kakať už len s pomocou rektálnej trubičky. Hlavne sa nevzdávať a vydržať to 🙂

shelly666
7. okt 2012

Moj maly ma skoro 5 tyzdnov a tiez ma asi koliku.. Kazdy den zacne vlemi plakat priblizne o siedmej vecer a zaspinka o polnoci.. :( Skusam aj espumisan, aj masaze a cviky.. Sme uz z toh mierne zufali.. Kedy to uz skonci??

vbilko
11. nov 2012

shelly, my sme to mávali večer od deviatej do jedenástej, tiež sme robili čo sa dalo, treba len vydržať. Prejde to tak vo veku 2,5 až 3 mesiace🙂

skibaby
11. nov 2012

my sme pouzivali Sab Simplex, zabral od prvej davky🙂

althejka
3. dec 2012

Ja davam do kazdej flase s mlieckom kvaky Baby Calm a pomaha

dejka77
10. dec 2012

Mna by zaujimalo ci moze mat dieta koliku aj ked kaka po kazdom kojeni, aj sa vyprdi. Syn ma totiz skryty reflux, ale kazdy mi hovori len o tom, ze ho asi boli brusko a moze mat koliku. Uz som normalne na to slovo alergicka. Aj pri dcere sa mi to snazili nanutit a nakoniec som zistila, ze ma vlastne reflux. Takze moze byt kolika aj ked dieta kaka v podstate v kuse?

ada311
20. jan 2013

mi sme pouzivali do kazdeho papania 2-3 kvapky SAB-siple a pomahalo cajicek feniklovy a brusko pri krcoch sme natierali kremikom PUPIK vyborny vzdy nam pomohol

bzunnka
21. jan 2013

Ahojte
Ja by som sa chcela opytat na sab simplex,v navode je sice uvedene,ze davat 15 kvapiek,ale kedy ich mam davat? Kedze plne kojim,tak pred kazdym kojenim? Po kojeni? Kolko krat za den?
Dakujem

petra1402
15. apr 2013

Nám pomohol len baby calm ;) je to prírodné ;)

nela447
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
visna264
26. nov 2014
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

ja sa riadim navodom podla toho co je na krabicke
ja osobne som davala drobcovi coliprev-ky a tam je vzadu napissane presne podla veku do kolko mliecka kolko kvapiek 😎

zuzz22
5. jan 2015

FENOVAT BRUSKO pri prvych naznakoch, kopani nozickami, alebo bolavom prdiku, vdaka fenu som uz niekolko dni nepocula svoje dieta plakat a predtym to bolo sialene, taky plac dietata nikomu nezelam zazit! Skusali sme Babycalm, ten bol chvilu ok, ale je to hrozne obmedzujuce, treba davat pred kazdym kojenim.. po espumisane sme mali zas alergicku reakciu, je to kentus.. To fenovanie bruska je uplny zazrak, mozno ukludnuje aj zvuk fenu, ale hlavne ide o to suche teplo, jednak uvolnuje bolest a aj realne prdiky a kakanie, vsetko ide lahsie, a samozrejme BEZ REKTALNEJ RURKY.

nikolettka
26. jan 2015

my máme 2mes a už druhý deň navečer vždy veľký plač ☹ vystiera sa smerom do zadu ,davame mu od 2týždnov coli prev al myslím, že teraz je to poriadna colika a nič nezaberá ani kvapky ani pupík ani espumisan :,-((( už som zufala nenavidím, ked mojmu drobcekovi neviem pomôcť ☹((((

gapre
26. jan 2015

@nikolettka To ti verim, je to hrozne ked nemozes nijako pomoct.Tiez sme si s tym presli prve 4 mes.ale potom to bolo uz len lepsie a lepsie a teraz ma dcerka 13 mes a je vysmiata.Musis vydrzat,to prejde.Sice som neznasala rady takehoto typu,ze vyckaj bude dobre,ale mali pravdu preslo,teraz sa na tom smejeme,ked sme spavali z muzom na striedacku a stale sme ju mali na rukach.Drzim palceky,nech ti to rychlo ubehne!Nasej malej sa pacila poloha na tygrika,casto tak zaspala.

domca3333
23. sep 2015
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

Kolika je skúška nervov pre bábätko aj rodičov. Tiež sme si tým prešli. Koliky nám skončili koncom 4 mesiaca ( malá vkuse plakávala - ručala). Nám pediatrička odporučili rôzne polohy a cviky s nôžkam + kvapky Coliprev čo sme jej pridávali do mlieka. Koliky ako prišli tak skončili. Držte sa 🙂

lucyk29
24. sep 2015

Pekny den , ponukam Vam Emulips pre Vase babatko ,je to prirodny bylinny vyrobok bez chemie. V pripade zaujmu o viac informacii mi napiste kedzuchova@gmail.com

jaka02
31. aug 2018

@dejka77 to ma aj náš. Po každom jedení kaka. Môže mať aj tak kolíku?

dejka77
31. aug 2018

@jaka02 Po dlhorocnych skusenostiach mozem skonstatovat, ze to s tym vobec nesuvisi 😀. Moj mal len reflux a problem s grganim. Kolika je nieco uplne ine. Su proste babatka, ktore kakaju stale.

ivulkap
31. aug 2018

@lucyk29 aká je cena? Ďakujem

rajna
31. aug 2018

Tiež som si tým prešla. Malinká mala koliky do 5mesiacov. Najviac pomohla rektalna rurka. Bolo to hrozné nič nepomáhalo. Ale zasa od roka a pol sa pýtala na veľkú sama. Ešte skôr ako na malú. Takže nemala ani dva a bola odplienkovana