Novorodenecká žltačka

viky_21
1. nov 2021

Ahojte, prosim vas ako casto sa robia odbery na zltacku ? Maly sa narodil v Piatok a dnes mu robili odber kde mu vysla zacinajuca zltacka. Zobrali ho pod svetlo. Hodnotu zial neviem. Moze sa mu to upravit aj do zajtra alebo to trva dlhsie ?

suzitok
1. nov 2021

@viky_21 Ahoj,my sme so žltačkou boli v nemocnici 12 dni...prve tri dni sledovali hodnoty,od štvrtého dna bol na lampe... pustili nas domov stym, ze budem chodit denne do nemocnice na kontrolu..2 krat som bola, potom uz som nemusela ist..

suzitok
1. nov 2021

@viky_21 ak mu nebude hodnota stupat, nezvyknu nechavat v nemocnici...u nas boli hodnoty vysoke, uplne bol zlty..

viky_21
autor
1. nov 2021

@suzitok och boze. Dufam, ze nas to necaka. Mne praveze ani neprisiel taky zlty snazila som sa ho davat co najviac k oknu. A to preco ho dali az na 4 den pod lampu ?

lenja123
1. nov 2021

@viky_21 žltačka sa zvykne začať prejavovať na 3 - 4.deň. U niektorých detí sa môže po svetle upraviť už do druhého dňa, niekedy je potrebné ožarovať dlhšie. Zajtra mu pravdepodobne zase zoberú krv na žltačku a uvidí sa či mu klesli hodnoty.

janickacrazy
1. nov 2021

@viky_21 kamoška aktuálne už týždeň je v nemocnici kvôli žltačke s malou, nikto ti nepovie, ako dlho to bude u vás

suzitok
1. nov 2021

@viky_21 u nas bol predpoklad žltačky,kvoli nekompatibilite krvnej skupiny... čakali, ci to vyskočí len do urcitej miery a zastavi sa,alebo bude vkuse stupat hodnota..u nas rapidne stupala.... niektorým sa len mierne zvysili hodnoty a tych normálne prepustili domov na ten 4-5den a sledovali ich potom len u pediatra...
Mojmu za tych 12 dni robili odbery 3 alebo 4 krat, nie som si uz celkom ista

zuzudrnda
1. nov 2021

@viky_21 ahoj. Obe deti mali zltacku. Podla hodnot davaju na lampu. Mne bolo odporucene vela dojcit aby bilirubin bol vyplaveny. Deticky su pri zltacke spave, obcas som doma aj budila, inak by syn tahal aj 6h. Dlhsie sme vsak kvoli tomu v nemocnici neboli. Takze kojit kojit a mojkat 🙂

zuzkaa1991
1. nov 2021

@viky_21 pod lampu davaju ak ma dieta urcitu hodnotu
U nas tak isto bolo malej za den stuplo rapidne ale bola len dva dni pod lampou a zacalo klesat. Z nemocnice tiez pustaju urcitej hodnote....takze mozno budete o den o dva dlhsie zalezi ako bude stúpať...my sme mali velmi vysoku

tehotna40
1. nov 2021

@viky_21 moja mala vysokú hneď na druhý deň po narodení, bola 2 a pol dna pod lampou , domov nás púšťali normálne. Držím palce a veľa zdravia

petamich
1. nov 2021

@viky_21 nas dali na 12 hodin na fototerapiu, potom mu o 6:00 brali nasledujuci den kontrolny odber, aby do vizity bol vysledok a kedze mu to vyrazne kleslo, pustili nas hned v ten den domov - cize o den dlhsie sme boli, jemu to vyskocilo 4 den po narodeni

viky_21
autor
1. nov 2021

@petamich tak on je uz vlastne tiez skoro 12h pod svetlom (nie vkuse samozrejme) a rano mu maju opakovat odber tak sa modlim nech to klesne 🙏🙏 a nevies aki hodnotu ste mali ?

euka210
1. nov 2021

@viky_21 moji dvaja mali az doma...ale s jednym som po tyzdni sla kvoli tomu na detske do nemocnice...takze radsej tam dlhsie.
Dlzka je veeelmi individualna, dni aj tyzden.

viky_21
autor
2. nov 2021

@euka210 hej to mi vraveli, ze radsej vydrzat dlhsie tu ako skoncit v detskej nemocnici na infuziach, ze je to strasne

petamich
2. nov 2021

@viky_21 namerali mu 270 myslim a kleslo to na 171, nam vtedy lekarka vravela, ze ak nie je pod 220 domov nepustaju ale teda nam to po tych 12tich hodinach tej fototerapie kleslo, zlty bol asi este pomaly mesiac 🙂 tiez tam nebol v kuse 12 hodin, nosili ho na jedenie a v ten den sa aj kupal

drzim paste! nech idete cim skor domov aj ked radsej nech to podchytia, keby nahodou 🤞🏻

viky_21
autor
2. nov 2021

@petamich tak my sme mali vcera rano 221, tak uvidime dnes. Sme len trosku nad hranicou tak snad mu to klesne dnes. Dakujem velmi pekne za povzbudenie 🙏

zuzuliatko18
2. nov 2021

Maly Mal silnu zltacku, asi tyzden bol velmi Vela pod lampou, takze skoro stale spinkal, bilirubin kontrolovali kazdy den s takou masinkou. Ale kazde dieta to ma inak, drzim palce.

jana_eyre_2
2. nov 2021

Nedá sa predpovedať, môj prvý mal veľmi silnú žltačku, boli sme 10dni a potom sledovaní, (nosili ho len na kojenie) s druhou som bola 7dni a aj posledny mal žltačku, ale takú slabucku že nás normálne po 4roch dňoch pustili a stačilo slniť sa na slnku, keďže bol september.. kontrolujú to každý deň, podľa hodnôt sa rozhodujú.. držím palce, zvládnete to..