Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Novorodenecká žltačka

miska2192
10. apr 2014

Ahojte,chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosť so stupajucim konjugovanym bilirubinom.Nás malý ma 2,5 mesiaca a celkový bilirubin už klesol na 27 ale konjugovany stúpol na 10.Doktorka nás objednala na sono bruška.Pecenove testy máme našťastie vporiadku.

ellca123
10. apr 2014

svagrina mala tento problem s dcerkou, malicka bola zlta asi pol roka od narodenia

cez malu prisli na to ze svagrina ma poskodenu pecen

michaela45
10. apr 2014

náš malý keď sa narodil mal vysoký bilirubín až 360 hrozila mu transfúzia celej krvi ☹ dávali ho na ožarovanie ale ani to nepomohlo až sme sa dali nakoniec preložiť do Martina a tam zistili že v našej nemocnici majú zlý prístroj na meranie bilirubínu ukazoval o niečo viac ako bola skutočnosť ale potom to samo šlo dole musel piť veľa tekutín a tiež sme absolvovali soná bruška ☹ nakoniec všetko dobre dopadlo a teraz je fit 🙂

inull5
10. apr 2014

@miska2192 pečeňové testy sú v poriadku, takže pečeň by mala byť normálnej veľkosti, Na sone sa zrejme zamerajú na vyvinutie žlčovodov. Hodnota konjugovaného bilirubínu by mala dosahovať najviac 20% celkového bilirubínu. Doktorka má skúmať či ide o fyziologickú žlatčku, alebo patologickú. Veľa detičiek má teraz dlhšie žltačku a neviem prečo,ale súvisí to aj s dojčením. Pokiaľ tvoje bábätko kaká normálnu praženocovú stolicu /ak je teda dojčené/ tak by malo byť vyvinutoe žlčovodov v poriadku. Má žlté aj očné bielka? Je aj jeho farba kože nažltlá? alebo ide do oranžova? Neboj, uvidíš, že to je ok. Držím palce.