• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Novorodenecký šelest na srdci. Máte podobný problém?

ahojte.našej malej pri narodení zistili šelest na srdiečku.Boli sme teraz v štvrtom mesiaci na kontrole a dok.povedala že je to dobré ,ale máme prísť na sono že je tam nejaká štrbina .nerozumiem tomu celkom nemáte niekto podobný problém?
9. feb 2008 o 07:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neboj nic.Kazde dieta ktore sa narodi ma v srdiecku dieru, inak by v brusku neprezilo.A vekom sa to potom ta dieara uzatvara.Timeike to skoncilo pred 6 rokom :wink: Ja chodim s dievcatami pravidelne na kontroly.Akurat som vcera bola s Nelinkou.Lekarka bola nadmierne spokojna :dizzy_face:
9. feb 2008 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahol nika nasmu malemu tiez zistili ze ma na srdiecku selest ked sme boli na kontrole ten otvor ma tam stale neuzavrel sa mu este a tak o 8mes mame tam ist znova vraj by sa mu mala ta dierka uzatvorit.
9. feb 2008 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vieri, a kolko ma tvoj maly?
9. feb 2008 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj ma 8tyzdnov
9. feb 2008 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a to az o 8 mesiacov mate ist znova??Tak neskoro?
9. feb 2008 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vieri a odkial si?
9. feb 2008 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
z moldavy nad bodvou tak nam povedala doktorka a ty si odkial.
9. feb 2008 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme z KE.Inak k tej nasej kardeologicke chodia deticky z celeho vychodu, dokonca vcera tam bolo dievcatko co skolabovalo, az BA.Ona je najlepsia z celeho kraja.Ona robi aj na detskej JIS-v Novej :wink: My s Nelkou sme boli ked mala 3 tyzdene, potom 8 tyzdnov, potom 4 mesiace a terz na 8 a pol mesuaca a mame prist v septembri najblizsie.Aj s Timeikou som tam chodila a od 2 roku chodim s nou raz za rok.Im sice nic nenasli , su uplne zdrave, ale ja mam srdc.vadu na ktoru som bola operovana, tak chodime koli tomu, aby som mala klud na dusi. :wink:
9. feb 2008 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a my ideme vo stvrtok :wink:
9. feb 2008 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Drzime palce Jani :wink:
9. feb 2008 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nika, novorodenecky selest nie je nebezpecny, zmizne individualne u kazdeho dietata, mojmu malemu zmizol do 24 hodin po narodeni a mojej svagrinej az v 8. rokoch... pokial tam nie je ina vaznejsia srdcova chyba tak sa naozaj nemusis bat :slight_smile:
9. feb 2008 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ked sa mu ta dierka nezrastie?
9. feb 2008 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jani, na to nemysli!!!!!Uz som ti o tom pisala :angry: :angry: :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
9. feb 2008 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neni zla vsetko nam vysvetlila a ze by sa mu ta dierka mala zatvorit tym ze je este maly a nevyvija taku namahu lebo len lezi a papa.my tam ideme v auguste.
9. feb 2008 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby, tak aj my sme sa narodili s dierkou v srdiečku a doktorka to počula ako šelesť, chodíme pravideľne na kontroly kardiologičke a sleduje nás, neberiem to vôbec tragicky, lebo všetci hovoria, že to sa zacelí :wink: . A podľa dr. je úplne ok, zlepšuje sa to, dierka sa zmenšuje, tak som zvedavá, ako to bude vyzerať pri ďalšej kontrole.
9. feb 2008 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kazde babo sa rodi s dierko v srdiecku,len sleduju sa tie deti, ktore ich maju o cosi vacsiu ako ma byt :sunglasses: :wink:
9. feb 2008 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my mame selest na srdiecku, ale boli sme na ekg a malo by byt vsetko v poriadku... kardiologicka, aj pediatricka mi povedali, ze je uplne mini a dokonca na poslednej poradni ho lekarka uz ani nepocula, tak snad sme uz z toho vonku :slight_smile:
10. feb 2008 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme to tiez mali a v 4 mesiaci nam doktor povedal ze je to uz ok ale radsej este na kontrolu v 8 mesiaci takze teraz sa chystame ale verim ze je vsetko ok :slight_smile:
10. feb 2008 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My mame tiez na srdiecku selest, zistila to doktorka potom sme boli na EKG a na kardiologii.......je to malinke a teraz ideme na kontrolu ked bude mat mala 6 mesiacov.Doktor povedal ze to sa zaceli...........
6. mar 2008 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme boli na kontrole 2 krat, v aprili ideme znova. Doktor povedal, že na kontrolu budeme chodiť štrťročne a sledovať to. Vraj to býva u detičiek normálne a do predškolského veku sa to "spraví". Tak dúfam, že to bude OK
7. mar 2008 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
7. mar 2008 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok