Obriezka u chlapčeka

adula3334
10. mar 2013

Ahojte maminky.Už nejaký ten mesiac zháňam na nete info o obriezke u detí,informácií je málo,a preto by ma potešilo,keby sa ozvali maminy,ktorých deti majú tento zákrok za sebou.Témy tu už založené sú,ale všade sa to zvrhlo na hádky pre/proti.To ma nezaujma,potrebujem informácie typu:ako vaše detičky zvládali dni po zákroku,hojenie rán,ako ste ošetrovali rany,kedy boli ranky úplne zahojené..
My sme boli na zákroku v utorok,malý má urobenú čiastočnú obriezku,zo zdravotných dovodov.Mám milión otázok,ešte viac pochybností a hlavne strach,či a kedy bude všetko v poriadku...
Ďakujem za každú informáciu

stefi76
10. mar 2013

ahoj, aj my sme boli pred mesiacom na čiastočnej obriezke, prvé dni boli bolestivé- pri močení a pri sťahovaní predkožky, teraz je to už úplne v poriadku, malý si už sťahuje predkožku sám, nebolí ho to už a neľutujem že sme na zákroku boli.

adula3334
autor
10. mar 2013

@stefi76 no ja momentalne lutujem,lebo na pohlad to vyzera hrozne,a mam paniku,ze to uz lepsie nebude...ako ste to osetrovali?mal to tiez tak hrozne opuchnute?kedy vypadali stehy?kedy ste zacali s pretahovanim?my sme v prvy den nemali robit nic,doma sme dali dole obvaz,pri tom velmi plakal,ale za chvilku sa ukludnil,pri cikani ho nic nebolelo,od druheho dna (streda) sme mali zacat umyvat v harmanceku a pretahovat.umyvame,najskor sme davali do poharika a namacali,ale to plakal,a nevydrzal ani minutku,tak som ho posadila do vanicky,tam ho necham tak 5 min,3 denne...pretahovat si to neviem predstavit,pipik uz odpuchol,ani modrinky uz az take nie su,ale okolo sitia to ma velmi opuchnute..aj som na treti den po isla k dr,sa popytat,ci to ma take mat,lebo ten obrovsky opuch ma vystrasil,tak povedal,ze to je vsetko v poriadku,a na otazku ohladom pretahovania,ze sa bojime,aby sme nieco neurobili zle,ppripadne,aby mi maly z toho neodpadol (alebo ja),povedal,ze ked nejde,uvidime na kontrole... ideme v stredu...
a ako ste to riesili s obliekanim?nas beha od utorku naholo,vcera aj dnes sme chceli vyskusat obliect trenky,alebo teplaky,ale plakal velmi,sa obavam,ako pojdeme na kontrolu,ked ho ani dovtedy neobleciem... som rozmyslala,ze mu v noci obleciem gate,ked bude spinkat,mozno si len potrebuje zvyknut na ten pocit,a takto to prespi... ale zas sa bojim,aby sme mu nejako neposkodili to sitie,kedze stehy este ma... joj,som z toho zufala,som rada,ze si sa ozvala a dufam,ze mi trosku poradis a ukludnis ma 😒

anuska74
10. mar 2013

@adula3334
A robili mu to v celkovej anestéze. chúďatko malé, viem si predstaviť ako trpíte obaja.
nám tiež hrozí, aj keď už nám ide pretiahnuť, ibaže malý mi odmieta čo sa i len dotknúť pindíka.

katia7
10. mar 2013

@adula3334 ahoj 🙂 moj syn ma tiez ciastocnu obriezku zo zdravotnych dovodov a podla mna bud uplne v klude, uprimne som rada ze to ma a nemusela som stresovat ci sa mu to pretiahne a tak... zvladol to super, mal 4 mesiace ked mu to robili, najhorsi bol prvy den, to plakal dost ale z narkozy skor lebo druhy den uz v pohode lezal na brusku a nic 😉 akurat by som ti radila nezanedbat tu starostlivost "po" tusim mesiac som mu po kazdom cikani repik a nechtikovy gel davala, potom mesiac vodu s morskou solou a contraktubex krem a nemal to nikdy ani zapalene a ani jazvy mu nezostali 🙂 teraz ma 5 rokov a parada, umyje sa sam ziadne problemy 😎 😉 a este ze pretahovat mu to budes ked to uz pojde, neboj ono to odpuchne, popripade zo zaciatku nam dr dala aj framykoin na to a ten nechtikovy gel je teda super

ronja31
10. mar 2013

Ahoj adula3334, syncek to ma za sebou, boli sme na obriezke minuly rok v septembri - az pod narkozou zistili, ze je potrebna celkova obriezka, takze som este dlho bola v soku a otravovala som s otazkami vsetkych lekarov od odbornych az po obvodnych pediatroch. Zvladali sme to takto: najprv naholo, iba dlhe tricko, potom trenky - kupila som mu o 2 cisla vacsie (iba stiahla gumu v pase), kupali sme sa v repiku asi 1 az 2 tyzdne, to si presne nepamatam a dostali sme masticku ktoru sme natierali a ta nam velmi rychlo zabrala (priznam sa ze si nepamatam, co presne to bolo, ale bola to miesana antibioticka masticka), dlho sa nechcel sprchovat, resp si chranil pippik, ale asi po mesiaci aj toto preslo. Boli sme 2 krat na kontrole - mal to este velmi citlive a tmavo sfarbene, ale syn zdedil citlivu pokozku po mne. Teraz je marec a je to uplne v pohode, konecne nemusime riesit vyplachy hned ako napr ideme plavat, alebo si nevsimnem ze si cvrkol a nepovedal mi to a pod. My sme s tym mali velmi problemy, zapaly a teraz je to hlavne pre neho neporovnatelne ine. Vsimol si ze je pipik iny ale vysvetlila som mu, ze lekari mu ho trosku vylepsili aby ho tak casto nebolel a ze teraz uz mozeme ist k moru 🙂 taka mala motivacia. Bude to dobre, deti to zvladaju lepsie ako my aj ked to zo zaciatku nevyzera. Nam este obvodna pediatricka poradila aby min mesiac nejedol nic citrusove, a ani vela kyslych vyrobkov (mliecnych a pod.) aby moc nebol velmi agresivny. Ale asi najviac si on sam pochvaloval repikove kupele v lavoriku 🙂 drzte sa!

adula3334
autor
10. mar 2013

@ronja31 a dokedy trvala taka citlivost velka?ja sa hrozim toho,ako ho obliect,ani sa mu necudujem,ze to neznesie,ale nejako to musime zmaknut,co pojde k dr na kontrolu zabaleny v deke?inak on je uz v pohode,nahana sa,blazni sa,pipika si sice neda chytit,ani kuknut mi niekedy nedovoli,ale chape to,ze to ma,sme mu povedali,ze velkym chlapcekom sa to robi,a ze bude mat pekneho pipika 🙂 tak kazde rano pocitame ked sa zobudi,za kolko dni bude pekny 🙂 moje zlatko,inak aj v noci sa zabudne a spi na brusku,len to oblecenie... dokedy chodil naholo?ja by som aj rada isla von s nim,sa trosku prejst,alebo aspon na dvor,velmi sa na to tesi,nie je zvyknuty byt doma zavrety,tak aj ho poprehovaram,co budeme vsetko robit vonku,da sa obliect,ale skoncime s placom... nam dr ziadne masticky nedal,ze len ten harmancek,a co som si citala na forach,sice o dospelych muzoch,tak tam si davali framykoin,po 10.dnoch uz nic...no ja neviem,strasne sa bojim,ze sa mu to nezahoji... 😒 a inak,my sme tiez ratali s celkovou obriezkou,a doniesli nam ho s ciastocnou...takto budeme mat este stresy s pretahovanim,a tomu som sa chcela vyhnut... mali by sme pokoj...som velmi zvedava na stredu,co povie dr,kedze mi to teraz nestahujeme,ci mu to urobi on,alebo co... ?pri cikani ho nic neboli,nepali...

adula3334
autor
10. mar 2013

@katia7 joj,keby cakame druheho chlapceka,a ma to tak ako maly,tak nevaham,a dame to urobit ako babatku..takto je to uz trosku tazsie,ze vsetkemu rozumie,a vsetko tak viac preziva...ja som nebola proti,bolo to nutne,len mam strach aby to mal vsetko v poriadku... uz nech je aspon o dva tyzdne viac,a mame po tom... :(

adula3334
autor
10. mar 2013

@anuska74 ano,v celkovej,boli sme ale len na jednodnovej chirurgii...maly uz v pohode,je tp dnes 6.den,len este prekonat par boliestok,a bude to supeeer 🙂 to len ja tak asi stresujem,ale som z toho taka vystrasena...chlapceka co operovali pred nami,tomu ani nebolo nic vidiet poriadne,ze by nieco robili,a nasho nam doniesli uplakaneho,opuchnuteho...preto ma to tak vystrasilo..to je dobre,ze vam to ide,len pekne trenujte,zmaknete to a nebude nic treba..kolko ma maly?nasmu to neslo vobec,odmalinka,mohla nas uz skor poslat detska na urologiu...inak nebol to nas vymysel,ani vymysel jedneho dr,konzultovali sme to s viacerymi,takze dovod bol

adula3334
autor
10. mar 2013

@katia7 takze netreba to pretahovat hned?ked hovoris,ze to ked to pojde?ja si to skutocne neviem predstavit,mu to len chytit,nie este tahat,take bolave...len na druhej strane,co ked mu to opat prirastie?ja mam predsatvu,ze trenovat zacneme,ked to bude zahojene a hlavne odpuchnute...co ratam tak mesiac...len co mi na to povie dr?joj,nech uz je streda

mariuskaa
10. mar 2013

Moj ma celkovu asi. Chápem to tak, Lebo nemusíme nič pretahovat? 🙂 nič tam nemá na pretahovanie. Žijem v zahraničí a tu hneď po narodení sa pytaju áno nie a ak áno tak to hneď urobia na druhý deň. Čiže mal jeden deň keď to mal správene. A bol v pohode. Zevraj to umrtvuju mu pri Tom. Chrasta mu odpadla po 10 dňoch dáva sa na to masticka vitamín E. Potierat. Mal to napuchnute.
Kamarátky synovi to robili ako 5 rocnemu a mal to veľmi zle hojenie. Samozrejme preto že si všetko uvedomoval a každé cikanie ho bolelo a stipalo. Trvalo to 2 týždne. Hojenie.

Koľko ma tvoj rokov? Asi ste mali rovno celkovú a bol by pokoj

katia7
11. mar 2013

@adula3334 no ja sa uz teraz bojim toho druheho chlapceka ze co bez obriezky s tym budem robit 😀 no nepamatam si presne kolko trvalo kym mu to odpuchlo ale skratka nejaku dobu som mu to len macala niekolkokrat denne v repiku a potom na to fakt hrubu vrstvu toho gelu ono to z toho ide dost rychlo ten opuch dole a s tym pretahovanim ono mu to neslo hned ze cele dole, trvalo to dlhsie ale skratka robila som mu to po malych kusockoch a vzdy po tom repikovom kupeli ked to mal take rozmocene a chapem veru ze je to pri vacsom dietatku horsie ale po par dnoch ho to uz isto nebude boliet neboj, moj pri tom pretahovani nikdy ani neplakal skor naopak sa rehotal 😉

stefi76
11. mar 2013

pri prvom preťahovaní predkožky po zákroku malý hrozne kričal, musel mi ho pridržať manžel, bolo to hrozné, psychicky ma to hrozne vyšťavilo, aj ja som z toho plakala, ale každým dňom to bolo lepšie, len vydržať a aj opuch odíde, u každého je to individuálne, môj mal pipíka opuchnutého a modrého asi týždeň po zákroku. .

adula3334
autor
11. mar 2013

@stefi76 tak presne toho sa bojim,preto to ani nerobime a necham to na dr,myslim,ze ho potrapi menej ako my..uz sa nam blizi den kontroly,uf,zase nebudem celu noc spat..aj nasmu uz opuch pomalinky mizne,len sitie je opuchnute.som zvedava.inak akurat ho pozorujem,sadol si opatrne na odrazacie auticko,kde sa uz len tak tak zmesti a vozi sa.hlavne,ze rs holym zadkom.jaj,v noci obliekame gate 🙂

beelinka
13. mar 2013

Júúúúúúúúúúúúúj bambuľky 😕 😝 Aj my máme ísť teraz a strašne sa bojím... Ako tam malý bude... lekár povedal, že tam musí ostať tri dni a že je lepšie keď matka nie je pri tom že ho budem zbytočne traumatizovať a že tam budeme revať dvaja, a že deti sú poslušnejšie keď tam nie sú rodičia.. Ale už ako tam bude spať sám... A keď sa preberie z narkózy a ja tam nebudem ??? 😨 Strašne sa bojím.. Idú nám to robiť zo zdravotných dôvodov asi o tri týždne ale ja už teraz nespím ☹ kvôli tomu...
@adula3334 vy ste ako boli ? Bola si pri ňom ???

adula3334
autor
13. mar 2013

@beelinka tak to co ti za deb...neho dr takto povedalo?nechat dieta same v nemocnici?nikdy,ani keby tam je len na pozorovani...normalne ma to vytocilo...nedaj sa!tvoja pritomnost mu len pomoze!

my sme to vyriesili jednodnovou chirurgiou,pri tomto zakroku nie je potrebna hospitalizacia,zbytocne stresy z pobytu v nemocke navyse,plus riziko nakazy...o 7.30 sme dosli do ambulancie,o 9.30 ho uspali,o 10.00 mi ho doniesli zobudeneho a uplakaneho,a o 12.00 sme isli domov...niet nad domace prostredie...spytaj sa aj na tuto moznost.drzim palce

beelinka
13. mar 2013

@adula3334 no ďakujem veľmi pekne.. Aj ja som toho názoru.... Myslím že dieťa bude viac vystresované ak tam ostaneme samé v neznámom prostredí... No určite sa opýtam....No nepochopila som na čo tam má byť večer pred zákrokom, je určite lepšie ako ste išli vy hneď ráno ... No už som vystresovaná dosť nie len zo zákroku ale aj z prístupu..
. 😢 No dúfam že to bude OK

adula3334
autor
13. mar 2013

@beelinka tak to ti verim,ze mas stresy,a vzi sa do syncekovej koze,ake on bude mat stresy,nemocnica,operacia,cudzi ludia,bolesti a maminka nikde.to mu nesmies urobit.skus sa popytat na tu jednodnovku.odkial si?

beelinka
14. mar 2013

NO jasné nenechám ho tam ani za svet ...z Lučenca sme... Hádala som sa už aj kvôli menej dôležitým veciam... Som mama levica 😀 Ani ja by som nechcela ostať v nemocnici sama... No dám vedieť čo som vybavila....

ronja31
14. mar 2013

@adula3334 ahoj, najvacsia citlivost trvala tak 1 tyzden max 1,5 tyzdna, potom som mu obliekala teplaky o 2 cisla vacsie a tak sme chodili aj vonku.

adula3334
autor
14. mar 2013

@ronja31 dakujem za info,uz som zistila aj sama.maly sa presne po tyzdni obliekol 🙂 od vcera nosi uz aj trenky,pancuchy,uplne normalne.nic ho uz neboli,len nezabudne podotknut pri obliekani-pekne pomalicky maminka 🙂 dnes bol uz aj na bicykli vonku.vcera sme boli na kontrole,tak dr skonstatoval,ze sto bude pekne,teraz este ma stehy,maly opuch,a robia sa chrasticky,tak este toto a mame po 🙂 uz to nevidim tak cierne,som rada,ze to mame za sebou a uspesne zvladnute 🙂

adula3334
autor
14. mar 2013

@beelinka tak cakam na infosky.drzim palce

vintinka
14. mar 2013

.
@adula3334 ahoj..chcem sa ta spytat .pises ze za jeden den..myslis ze aj pri uplnej narkoze a uplnej obriezke by to slo ze rano idem a potom vecer domov?moj bude mat 5rokov a caka ho tiez obriezka ale uplna...dik za info.

adula3334
autor
14. mar 2013

@vintinka ahoj,jasne,tento zakrok sa robi na jednodnovej chirurgii.sice som sa bala,ako to doma zvladneme prve dni,ale doma je doma,v nemocnici by sme sa zblaznili 😖

vintinka
14. mar 2013

a nola si tam cely den??platila si za to??vsade mi hovorili ze na 3 dni do nemocnice..kvoli tomu to odkladam lebo man este malu a nevedela som co s nou..takto to meni situaciu..a mam hrozne citliveho chlapceka v nemocnici by sa zblaznil(:..

vintinka
14. mar 2013

@adula3334 odpisala som ti len do fora(:..ako to tam prebiehalo..natahuju mu to pred zakrokom alebo uz to nechaju na pokoji..ja sa zas toho bojim aby mu nejaky sikovny nasilim nepretahoval..

sauda
14. mar 2013

@vintinka Ahoj, synček bol minulý rok na komplet obriezke v rámci jednodňovej chirurgie pod úplnou anestéziou. Bol s ním manžel, ja som musela byť doma s druhým drobčekom. Ráno ho prijali a poobede prepustili. Vtedy nemal ani dva roky.

vintinka
14. mar 2013

@sauda vies nebyt vas tak sa natrepem na 3 dni do nemocnice..bolo mi povedane ze deti takto nemozu..prosim ta ake predoperacne vam robilu len krv a moc u pediatra?alebo treba na jedn.chir najpr na obhliadku a az potom daju termin??plati sa nieco??

vintinka
14. mar 2013

dievcata...jednodnova detska chirurgia je len v blave??

sauda
14. mar 2013

matej mal vtedy 21 mesiacov, dostal silný zápal, takže to bolo treba urgentne riešiť.
Vyšetrenia sme museli mať: od detskej lekárky krv a moč; z kardio potvrdenie, že zvládne anestéziu; a nejaké predoperačné dotazníky sa vypisovali s anesteziológom... neplatili sme za nič.
V nemocnici v LM ho kôli veku nechceli operovať, /napriek tomu, že sme tam absolvovali všetky predoperačné vyšetrenia, dokonca ho prijali na oddelenie, nadopovali liekmi a po dvoch hodinách nám ho vrátili v stave, že omámený liekmi nevladal stáť na nohách ☹ / Tak nakoniec bol s ním manžel vo FN v Martine... a neboj, nasilu mu nič nepreťahovali.... i keď potom sme si užili ☹

sauda
14. mar 2013

@vintinka jednodňová chirurgia je v rámci šetrania asi v každej nemocnici 😉....