Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Obriezka u chlapčeka

adula3334
10. mar 2013

Ahojte maminky.Už nejaký ten mesiac zháňam na nete info o obriezke u detí,informácií je málo,a preto by ma potešilo,keby sa ozvali maminy,ktorých deti majú tento zákrok za sebou.Témy tu už založené sú,ale všade sa to zvrhlo na hádky pre/proti.To ma nezaujma,potrebujem informácie typu:ako vaše detičky zvládali dni po zákroku,hojenie rán,ako ste ošetrovali rany,kedy boli ranky úplne zahojené..
My sme boli na zákroku v utorok,malý má urobenú čiastočnú obriezku,zo zdravotných dovodov.Mám milión otázok,ešte viac pochybností a hlavne strach,či a kedy bude všetko v poriadku...
Ďakujem za každú informáciu

adula3334
autor
14. mar 2013

@vintinka najskor sa treba dohodnut s urologom na termine operacie,nas sa pytal,ci chceme ist do nemocnice na 3dnialebo na jednodnovku.my sme sa rozhodli pre jednodnovu.potom tyzden pred terminom sme boli u detskej,na krv a na anestiologii.tam sa len pytaju na anamnezu.neplatili sme nic,myslim,ze deti a zo zdr.dovodov neplatia nikde.a jednodnovky su vsade v mestach

adula3334
autor
14. mar 2013

@vintinka
@vintinka nie,pred zakrokom mu nic nerobili,lebo sa ani nedalo nic robit.prisli sme na oddelenie o 7.30,podali mu rozdrvenu tabletku vo vode na lyzicke,polovicku vyplul,dali nam cipok od bolesti.bol este pred nami mladsi chlapcek,tak ten isiel prvy,my sme zatial poloomameny cakali na izbe,pozeral tam rozpravajy.potom este raz doniesli oblbovak,kedze prvykrat vela vyplul,a potom som ho povyzliekala,zobrali ho zakryteho plachtou,isla som este s nim pred salu,a potom uz neviem,ale neplakal.po 25min som ho uz pocula plakat a hned ho doniesli na izbu.pipika mal obviazaneho,pol hodinu plakal,ale ani nie od bolesti,skor z narkozy,bol zmateny..stale hovoril,ze chce ist domov,ale do hodinky sa uludnil,chcel ist za odmenu do dracika.ten prvy chlapcek to prespal,nas takto.po 2hod nas pustili domov,v aute sa dva krat povrackal a zaspal.aj doma potiahol 2 hodiny este.bolesti nemal,ani sme nedavali sirup,nic.po zobudeni sa napal,tyzden behal holy,celkovo ho to ale vobec nebolelo,ani pri cikani,pri kupani.

katka1903
14. mar 2013

@adula3334 Boze aj nas to caka tak sa bojim.

adula3334
autor
14. mar 2013

Prepacte za chyby,ale cez tel sa mi to zle tuka 😖

adula3334
autor
14. mar 2013

@katka1903 lahko sa mi to teraz pise,ale neboj,zvladnete to 😉

vintinka
14. mar 2013

dakujem popytam sa ..a idem na to-(: škoda že som to nevedela skor ..už sme to mohli mat..chcela som ked mal 2roky a bola som tehotna ale bala som sa ist do nemocnice tak som to odložila...ešte raz dakujem za info..

katka1903
14. mar 2013

Baby a to davate zo zdravotnych dovodov robit?nechce sa mi to citat dozadu.

vintinka
14. mar 2013

ja ano..ma to velmi zuzene a je to dedicne ...mame to v rodine..

adula3334
autor
14. mar 2013

@katka1903 ano,zo zdravotnych 🙂 ale nie je cielom diskusie zistovat to,nech sa to tu nezvrhne,ako v predchadzujucich.cielom je pomoct maminkam a detickam,ako to co najlepsie zvladnut

adula3334
autor
14. mar 2013

@vintinka aj my sme isli radsej teraz,kym tu mala nie je,lebo som sa bala,ze to bude tyzden,dva doma horor,ale nic take.krasne sme to zvladli.pozistuj si o jednodnovke,nemocka je zbytocna,doma to lepsie zvladnete

sauda
14. mar 2013

@vintinka U nás to prebiehalo takto: Pod úplnou narkózou mu urobili úplnú obriezku. Keď sa v nemocnici prebral, strašne plakal. Najhoršie bolo po prvé močenie, až potom ho prepustili domov. Noc strašná, druhý deň lepšie. Druhý večer sme mu dali dole obväz, kúpali sme ho v repíku, vo vani aj cikal. Kým si koža nezvykla na to, že ju nemá čo chrániť, mal aj pluzgieriky.... za nejaké 1-2 týždeň bol úplne ok, Dokonca na tretí deň sa vozil na odrážadle, skákal na trampolíne 🙂 🙂 🙂
Tým, ktorých to čaká, držím prsty.... a dúfam, že som vás moc nevystrašila. Ešte odporúčam, ak sa dá choď tam aj s manželom, lebo muži vedia tieto situácie lepšie zvládať. Ja som vtedy bola pár mesiacov po pôrode veľmi citlivá, takže neviem, či som viac plakala ja alebo synček. A vyzerá to tak, že si to užijeme aj s menším.

beelinka
15. mar 2013

@vintinka Ahoj aj my budeme mať 5 a čaká nás celková... tak ako som sa dozvedela, že jednodňová richurgia nie je všade.. U nás ju doktori nechcú a nerobia... Ja mám traumu hlavne z toho dňa pred že tam malý bude zbytočne vystresovaný, lebo bude cítiť že sa niečo chystá... Tak som sa rozprávala so známou a ona povedala že by sa po to známosti možno bude dať vybaviť ale ten deň po nie, ten tam budeme musieť byť ☹ No ten by sme vydržali ale najradšej by som prišla rovno na zákrok... Bože čaká nás to asi o mesiac ale ja už teraz nespím ☹

vintinka
15. mar 2013

@beelinka ahoj..preco neijdes do ineho mesta??to sa da..ja som bola s malou ked mala 9 mes v ba na kramaroch..na tri dni ..mala som nadstandart ale aj tak to bola hroza a zbytocne..presne ako pises den pred je najhorsi potom noc atd..dalo sa to aj za 1 den..vyberali znamienko ..s malym pojdem urcite na jednodnovku.v nemocnici mi hovorili ze 3dni musis byt lebo poist.to preplati len ak si min.3dni..

beelinka
15. mar 2013

No pretože tu máme skvelého lekára s ktorým sme maximálne spokojný , neviem pôjdem to s ním ešte prebrať ... Ja som taká na nervy, že už ani sama neviem ako by to bolo najlepšie ☹ .... Strašne to prežívam ☹ Ani neviem ako s ním bude keď nepôjde tri týždne do škôlky 😲 .Sa nám to tak blbo nakopilo, mám pocit že už neviem ani rozmýšľať 😠 Ale tak zvládli iný tak hádam aj my... 😕

adula3334
autor
18. mar 2013

Maminy tak hlasim,zajtra mame 2 tyzdne od operacie,je uz len malinky opuch okolo sitia,stehy este nevypadali vsetky,ale uz nemame ziadne problemy,pomalinky zabudame.hodnotim,ze ze syncek je taky maly velky hrdina.tak,koho to caka,drzim palce,a viem,ze sa to teraz lahko pise,ale nebojte sa toho,ked je to potrebne.deticky zvladnu vela!

beelinka
18. mar 2013

@adula3334 to je super..Už sa neviem dočkať kedy to aj my budeme môcť napísať ☹ . Vy ste odkiaľ ? Zisťujem tú možnosť jednodňovej chirurgie tu niekde na okolí.. My sme z LC...

adula3334
autor
18. mar 2013

My sme z Prievidze.urcite nieco najdete!a kedy vas to caka?uz mate termin? @beelinka

zitaje
5. okt 2013

Mal niekto robenu obriezku na Slovensku v lokalke? ALebo vsetci LEN v celkovej anesteze???

25nikolla25
28. okt 2013

Mamicky,tiez musime ist na operaciu,musi byt urobena obriezka ☹ ale ked to ma pomoct tak nech je tak teda...len stale neviem kde nam to budu robit...neviete mi poradit kde robia obriezku malym detom a hlavne aby to bola jednodnova hospitalizacia,urcite nechcem ist do nemocnice na 3 dni?dakujem za kazdu odpoved

bezaz
28. okt 2013

@adula3334 to ste boli v cibamede na operacii?

adula3334
autor
28. okt 2013

@bezaz ano,prečo?

bezaz
28. okt 2013

@adula3334 ze ci robia aj deti, mne tam zlcnik vyberali.. neviem, ci mlademu dat alebo nedat fiknut predkozku 😅

adula3334
autor
28. okt 2013

Ano,aj deti. 🙂 a tak pokial nema problemy,tak asi zbytocne.ci ma?
@bezaz

bezaz
28. okt 2013

@adula3334 uvidime, co povie dr. na kontrole v januari 😉

hameeda
28. okt 2013

no na otázky typu kde a ako na slovensku to vám neodpoviem, len pridám svoju skúsenosť, moji chlapci majú obaja obriezku robili sme im v zahraničí tam sa s tým nerobí žiadna veda, prišli sme žiadne umrtvenie, za dve minuty bola obriezka hotová, bez plaču...no nie o tom som chcela, po obriezke som na to chlapcom davala normálne len kvalitny olivový olej, nakvapkať pár kvapiek, tak aspoň 3 - 4 krát za deň, a pekne sa im to do týždna prihojilo, nemali sme žiadne problémi, najhoršie len je prvé vycikanie, ale potom už dobre....

gazovicka
14. mar 2015

@hameeda ahoooj... mali ste celkovu obriezku?

hameeda
14. mar 2015

@gazovicka :ahoj..ano celkovú, dnes už majú synovia 6 a 5 rokov, a je to super, jednoduchá hygiena, nemali sme žiadne komplikácie

gin124
12. máj 2016

Je to sice přes rok staré, ale odpovím. Nikdo nemůže vědět, zda nebudou mít komplikace v dospělosti. Žádné mrzačení pohlavního orgánu amputací předkožky není super.

gin124
29. nov 2018

Holywoodské hvězdy jako Kate Backinsaleová přísahají na zázračný prostředek, na sérum vyrobené z korejských novorozeneckých předkožek.

https://www.t-online.de/unterhaltung/stars/id_8...