Obštrukčná bronchitída

18. mar 2022

Ahojte, chcela by som sa spýtať ako vaše deti zvládali bronchitidu ako dlho boli chore a pripadne nejaké vaše domáce recepty čo pomáha. Maly mal pred 3 týždňami priedušky zapálene to mal lieky vyzdravel a po týždni začal znovu kaslat a od minulého pondelka začal v noci chrčať pískať a praskalo mu keď dýchal v plucach. Jamka na krku sa mu úplne vyduvala tak nás v stredu hospitalizovali podávali malému ventolin inhalovali a nejaké lieky na rozšírenie priedušiek. V piatok nás pustili domov maly bol ako tak okej. Kaslal a stále mal sople ale nedusil sa už. V utorok už prestaval mat soplik a prestaval kaslat iba po inhalovani vincentkou(inhalator sme kúpili hneď po odchode z nemocnice) a keďže bol už relatívne okej tak sa začal trochu hrať nahanal sa s mužom a v noci zasa pískal chrcal praskal. Počas spánku v pohode a ráno zasa. Lekárka predpísala ventolin a syrup na vykašliavanie. To bolo včera. Včera pískal každé 4 hodiny musel dostať ventolin a dnes zasa. Je to už 10 deň a choroba stále nezmizla. Prosim vás o rady kedy to zmizne čo mám robiť ešte iné okrem zvlhcovania vzduchu. Papa pekne pije veľa všetko len sa stále ta dušnost vracia.
Ďakujem za každú jednu radu.

marlent
18. mar 2022

Ked sa mu to viditelne vtahuje tak sa my musi velmi zle dychat....toto nam pediatricka ze to je tqke smerodajne ze ak sa nezatahuje je to ok zvladenme to sami ak vtahuje tak je to problem

autor
18. mar 2022

@marlent dala aom mu ten korzikoid o 19 ale doteraz nezabral tak som mu dala ventolin a už je dobre. Spi

autor
18. mar 2022

@marlent boli sme s tým vtedy hospitalizovaný. Dali mu ventolin kortikoid a infúziu. +inhaloval. Toto všetko mám aj doma čiže by asi nič viac už neurobili ako ja.

marlent
18. mar 2022

Ja som myslela len zavolat na poho ze ci moze viac ventolinu napr. Ze 2 vstreky...ocividne mu to nestaci

autor
18. mar 2022

@marlent zajtra cinkem mojej alergologicke a spýtam sa