Octovitý zápach stolice u skoro 2 mesačného dieťatka

mojong
3. jan 2012

chcem sa spytat ci ste sa s tym niektora stretla a z coho to moze byt, my sme na to natrafili uz v 2 plienkach a na googli som zatial nic podobne nenasla, mala je v pohode brusko ju neboli aj papa dobre (je iba kojena), len uz druhy den teraz ziadne kakanie cez den iba cikanie a prdiky a vecer riedka stolica so silnym octovym zapachom. Trochu ma to desi lebo zatial bolo vsetko v pohode a mali sme plne plienky tak ako mali byt a teraz takato zmena zrazu.
Poradte ak viete co to moze byt. a hlavne od coho to je (ci malej nieco nechyba).
Dakujem

pici
3. jan 2012

@mojong cukrovkari zvyknu pachnut ako po octe... ale toto to nemusi byt

mojong
autor
3. jan 2012

@pici no neviem ci by to bolo takto zrazu keby to bol cukor, ak sa nedopatram k niecomu tak ideme k doktorke ja len ci o tom niekto nieco nevie a aby som nepanikarila zbytocne.

magimary
3. jan 2012

@mojong podľa mojich doterajších skúseností býva najčastejšie "kyslý zápach" stolice vždy dôsledkom netolerancie mlieka (najčastejšie z dôvodu intolerancie laktózy, niekedy i alergie na bielkovinu kravského mlieka), ale keďže je maličká plne kojená, pripisovala by som to skôr prechodu mlieka a mliečnych výrobkov, ktoré piješ a ješ ty do MM...
ak by to bol tento dôvod, tak by mohlo pomôcť, keby si na čas úplne vysadila prijímanie mlieka a mliečnych potravín vo svojej strave 😉

mojong
autor
3. jan 2012

@magimary dakujem aj na to som myslela ale vcera som ic mliecne vobec nejedla a dneska sa tiez nic nechystam tak uvidime co mala vecer nabali ci to bude tym alebo nie

bianca
3. jan 2012

@pici po acetone a nie po octe

@mojong nejedla si cez vianoce nieco nezvycajne?

magimary
3. jan 2012

@mojong no, diéta od mlieka potrebuje aspoň pár dní na to, aby sa prejavil pozitívny účinok 😉
takže diéta bez mlieka aspoň do konca týždňa a budúci týždeň by si už mala vidieť presvedčivé výsledky (hoci mierne polepšenie môže byť aj skôr)... 🙂
držím palce, nech vám táto "biologická skúška" (je to klasický biologický test) dopadne výborne 😉

pici
3. jan 2012

pardon ospravedlnujem sa za blud... nejako sa mi to poplietlo 😝

mojong
autor
3. jan 2012

@bianca nie je to po acetone je to ako ked si pricuchnes k flasi s octom, nie davala som si pozor kedze kojim a nechcela som aby nas trapilo brusko

mojong
autor
3. jan 2012

@magimary no teda, tak cely tyzden, ja a bez mlieka tolko.....ufff ale co by sme pre nase deti nespravili vsak 🙂
dufam ze to bude iba tym mliekom....

bianca
3. jan 2012

@mojong ja som reagovala na ten diabetes 😉 mne osobne staci majonezovy salat na moje travenie

@pici v pohode.Ja len aby sa nevydesila

magimary
3. jan 2012

@mojong no, môjmu druhorodenému to veľmi pomohlo, keďže ten bol najdlhšie kojený...
ostatným (nekojeným) sme zase zmenili mlieko a bolo po probléme 😉
rozhodne to stojí za to 😉

mojong
autor
4. jan 2012

kedze vynechanie mlieka ani trochu nezabera a zapach nemizne zajtra mierime k doktorke, potom dam vediet co to vlastne je za sarapatu a ako na nu. Dufam ze to nebude nic vaznejsie, drzte palce.

labefana
12. mar 2012

@mojong ahoj, my mame s malou tento isty problem a mliecne vyrobky a mlieko uz vyse dvoch tyzdnov nejem. mame stale hnacky a kysly octovy zapach v stolici. malu stale len kojim. mohla by si mi prosim ta napisat, ze co vam zistili u lekara? ja mam ista zajtra k doktorke a min tyzden robili aj vyter, tak cakame na vysledky.

mojong
autor
13. mar 2012

@labefana no nic nam nezistili, doktorka akurat poradila aby som jej dala odvar z ryze, ale nakoniec som nedala, a preslo to same, este sa to obcas objavi ale aj zmizne, a vysadenie mlieka u nas nepomohlo. Nam doktorka nejake vysetrenia extra nerobila, zelenu farbu stolice sme zistili ze ma z toho ze uzivam zelezo kvoli poporodnej anemii.
Moje vlastne pozorovanie pri malej je ze ked kratko pije (malo) a vytiahne iba to prve predne mlieko a k hustemu zadnemu sa nedostane tak mozem cakat "kyslu nadielku", da sa to riesit odsatim casti predneho mlieka, ja to vsak velmi nepraktizujem kedze mam problem s nadbytkom mliecka a cim viac mala (alebo ja) odsava tym viac ho mam, radsej to nechavam na samoregulaciu.
Dufam ze vam nic nenajdu a prejde to aj u vas tak isto ako u nas, drzim palce 🙂

kohutovci
9. máj 2012

@mojong ahoj.. ja mam malu na UM a tiez sa u nas objavil tento kysly zapach... pytala som sa nato doktorky a vravela, ze to moze byt zo soplikov a hlienikov... (boli sme prave po chorobe) co sme februarovky.. tak viacerym sa to objavilo.. a aj takym co neboli chori.. a tiez su na UM.. takze fakt zahada velka.. z coho to moze byt 😒

elliie
9. dec 2017

@mojong mojmu synovy 4 mes. Smrdi stolica za octom... vidim ze vy str mali ten isty problem co to sposobovalo u vas???

mojong
autor
9. dec 2017

@elliie absolutne vobec som na to neprisla preslo to same

elliie
10. dec 2017

@mojong a nepapala si v tom obdobi veľa sladkosti???

mojong
autor
11. dec 2017

@elliie nie to isto nie, ja moc na sladke nie som 🙂