Od čoho môže mať synček červené fľaky na líčkach?

julka1979
6. dec 2012

Ahojte.Neviete od coho moze mat mali cervene flaky na lickach?Viem ze od zimi to nieje lebo neboli sme ani vonku a ma ich asi treti den.Niekedy ich vidno viac niekedy menej.Na obidvoch stranach polovicka licka

xlucia
6. dec 2012

pravdepodobne ekzem

matusiatko
6. dec 2012

môže to byť čokoľvek, alergia na nejakú potravinu... ak to je už tretí deň, asi by som zbehla k pediatričke 🙂. Všetko dobré.

cestovka
6. dec 2012

ahoj, môj malý to mal tiež ako bábätko, niekedy mu to nebolo vidno, niekedy to mal uplne bordove. lekarka nas poslala na kožné a kožná mu dala na to kalciovú mastičku a to nám pomohlo. myslela som si že je to zo stravy, potom že ekzem, ale nebolo to ani jedno, ani druhe. ked mu to neprejde, skus navstiviť kožnú.

selema
6. dec 2012

ja som to riešila pred pár dňami ... z ničoho nič začala mať dcérka červené líčka, nevedela som z čoho, pretože som si bola istá, že som jej nič nové do jedálnička nezaradila ... a potom som na to prišla - jediná zmena bola, že som jej začala strúhať červené jabĺčka 😖 ... nikdy by ma nenapadlo, že toto môže byť taký problém ☹ a naozaj, keď som jej znovu začala dávať žlté/zelené bolo po probléme 🙂

smalova
6. dec 2012

moj maly mal cervene licka ked mu isli zubky.ale to maval aj teploty zvysene. mozno je to ekzem alebo alergia.kazdopadne asi ist s tym k doktorke.

nikolet_89
6. dec 2012

ahoj aj nasa to mala, lekarka nam napisala vyrobky balneum pripravok do kupela a krem...zabralo, pre istotu pouzivame doteraz

jajamalka
6. dec 2012

naša tiež začala mať drsné a červené líčka, z ničoho nič, pediatrička nám predpísala masť zarobenú v lekárni, máme ju ešte len druhý deň, sama som zvedavá...

milka1978
6. dec 2012

nemôže to mať z toho, že ho viacej bozkávate? mne toto chytil starší syn keď bol malý z toho, že sme ho veľmi bozkávali .... lekárka nám na to dala mastičku volala sa Holtov krém, tak divne smrdel ale zabralo mu to .... a vlastne nepíšeš koľko má tvoje dieťatko rokov ... môže to mať aj z jedla alebo chytil nejaký ekzém

lejlla
6. dec 2012

mysme tiez mali a dr nam dal holtov krem.kupis v lekarni...

jasminet
6. dec 2012

nas sa snazi teraz stavat na 4 a dost intenzivne pouziva bradu a licka 😀 😀 😀 tak od toho osuchavania o podlozku ma cervene prave tieto miesta 😉

moonlightka
6. dec 2012

Skus dat sos krem d nivei ked nepomoze skus koznu. My to pouzivame na plienkovu dermatitidu a pomaha.

stanislavao
6. dec 2012

ekzem. chodte koznej

kaja73
6. dec 2012

5 choroba sa prejavuje cervenymi lickami-nemal v posledej dobe trochu zvysenu teplotu,kasel,nadchu ci nieco podobne?
Ale aj ked nemal ,moze to byt ono,prezri mu este telo ci nema take mapovite skvrny na nom-ale ani to nemusi byt. 😝
5 choroba sa tazko diagnostikuje,lebo moze mat ozaj netypicky priebeh.
Ale cerve licka-tzv-motylie kridla-su u deti pomerne caste pri nej.
Ide o lahku chorobu,kterej kozne priznaky mozu trvat 2-3 dni,ale aj 3 tyzdne-my sme mali 3 tyzden flaky na licach aj na tele.
Je to nebezpecne len pre tehule-asi ako rubeola.

elliah
6. dec 2012

my sme mavali cervene licka zo strikovanej capice na uvazovanie .....museli sme nosit len a len bavlnu, tiez som dlho nevedela preco ma flaky a potom sme na to prisli, ze z ciapky....

jaanna
6. dec 2012

my sme mavali cervene licka pri prerezavani zubkov....su na to aj homeopatika - chamomila

adinkag
6. dec 2012

podla mna zubky aj nasa bola flakata po lickach a po par dnooch zmizlo:D

billam
6. dec 2012

Moze to byt aj alergia na tvoj krém na tvar - ked ho mojkas....nasa dcérka mala flaky od tatina, ktory mal jednodňové strnisko.

zuzi0911
6. dec 2012

Moja mladsia to vedela mavat po dzeme hoc jaka prichut.teraz uz v pohode.aj chodime na alerg.ale nie je nanic alergicka.no vzdy sa jej to len po dzeme dalo.

dedenini
6. dec 2012

moja malicka to tiez obcas mava... no najviac po mliecku..ale za chvilku to zmizne... no nema to vzdy..iba obcas..tak tomu tiez nechapem...

ducci
18. dec 2012

my sme mali zo zimy take cervene a suche.. tak som natrela na premastenie bepanthenom a pomohlo nam to 🙂

sveta27
18. dec 2012

u nás je to alergia a zhoršuje sa vždy v zime. Pomáha excipial kids krém z lekárne.