Od novembra non stop chorá dcéra

miriam108
9. jan 2018

Ahojte Žienky, ja som už zúfalá z mojej dcérky. V polovici novembra sme boli na deväť mesačnej poradni a malá mi tam ochorela. Vlastne od vtedy je stále chorá. Neustály kašeľ. Zakaždým jej to prejde na priedušky. Brali sme už dva krát antibiotiká. Po antibiotikách tri dni kľud a začne znova. Nepomáhajú mám žiadne sirupy ani kvapky proti kašľu. Varím jej zdravo, každý deň papá zeleninu a ovocie. Do čaju jej dávam vitamín C. Dávam aj probiotika. Kúpili sme Zvlhčovač vzduchu a lejeme tam Vincentku. Poraďte mi, čo mám ešte vyskúšať, aby som ju z toho dostala. Do deviatich mesiacov bola zdravá ani sopliky sme nemali.

tamarka9
9. jan 2018

Treba urobiť výter nosa a krku, zobrať krv na krvný obraz,biochemiu, chlamýdie a iné ochorenia súvisiace s dlhodobým kašľom.

nikolkaem
9. jan 2018

Pisala som vam spravu

miriam108
autor
9. jan 2018

@tamarka9 áno toto všetko nám urobila plus rengen. Všetko v poriadku.

tamarka9
9. jan 2018

@miriam108 no tak to je ozaj na porazenie. Moja takto kaslala asi dva mesiace,vo vyteroch našli moraxelu,no nechceli liečiť,že bežný bacil a teda nič sa nelepsilo,práve naopak horsilo,nakoniec jej cielene na to dali antibiotiká a za tri dni pokoj.

katharines
9. jan 2018

Tak vyskusaj jej dat este na noc na hrud a chrbatik slaninu - mastnu (len tu zvrchu prikryt foliou) na to latku a obtocit elastickym obvazom. Ak ma sopliky, tak pravidelne odsavat za pomoci napr. Sterimaru izotonickeho a nakoniec dat sterimar s medou.

anetkatb
9. jan 2018

Na kašeľ nám zaberá cibuľový "sirup". Cibuľu nakrájať na drobno a premiešať s lyžicou medu. Nechať odstáť 2-3hodiny. Cibuľa pustí šťavu, vyzmikat a podávať po lyzickach. U nás vždy zabral a malej to chutí lebo je to sladučké. My sme začali chodiť do škôlky a od vtedy začala so suchým kašľom na striedačku, niekoľko dní kašeľ potom dva dni kľud a zase kašeľ .... a tak sa to vlieklo do kola aj dva mesiace. Potom sme začali so sirupom, a pomaly jej to prešlo ani neviem kedy a ako. Dokonca si ho ku koncu aj sama pýtala len čo trošku zakaslala.

tamarka9
9. jan 2018

@anetkatb ako často si jej to dávala? Lebo keď je doma len poobede,ráno nestíhame urobiť sirup a tuším sa nesmie viac ako 24 hod používať. Ďakujem 😊

juliet86
9. jan 2018

Vyhodit zubnu kefku dat novu. Zemiaky nastruhat na noc do ponoziek. Tu slaninu vyssie co ti radili. Vyvarit obliecky. Vsetci vymente kefky. Caste vetranie. Jemne otuzovanie. Drzim palce

zuzana_kn
9. jan 2018

Ahoj a nejdú jej zuby?naša vtedy nonstop sopli a z toho neskôr kašeľ,je to začarovaný kruh,oslabená imunita.ak ma všetky výsledky v poriadku tak to treba len vydržať,je to obdobie,prejde to.

anetkatb
9. jan 2018

Ja som to malej robila väčšinou poobede a popíjala to po lyzickach do večera. Hlavne aby mala na večer, lebo mávala v noci také "záchvaty" suchého kašľa. Nič hrozné, možno 5-10 minútové kaslanie v spánku. Sirup som robila keď ma to napadlo, čiže nie každý deň, skôr tak obden keď som počula že sa zas rozkaslala. Ja som to zas nejak neriešila, preto ani neviem ako jej to prešlo. Sú to deti a stále niečo prekonávaju. V prvú noc keď som začala so sirupom tak som jej k postieľke ku hlave dala rozkrádaní cibuľu na tanieriku, samozrejme keď už spala aby ju nestípali oči. Čítala som že vyťahuje baktérie z prostredia a dáva sa chorým na noc do izby. Taktiež je vraj dobre dať krúžok cibule na chodidlo do ponožky, ale k tomu som sa už nedostala. Dokonca si aj moja mama začala robiť tento sirup, veľmi si ho pochvaľuje. Držím palce

miriam108
autor
9. jan 2018

@katharines Ďakujem určite to skúsim.

miriam108
autor
9. jan 2018

@anetkatb Pamätám si, že ja ako dieťa som to tiež pila. A môžem jej to dať, keď nemá ešte rok?

miriam108
autor
9. jan 2018

@juliet86 Zubnú kefku ešte nemá 😁 ten zemiačik vyskúšam zajtra. Posteľné prádlo, Spací vak, pižamko menim každý týždeň. Tri krát do týždňa upratujem, utieram prach. Už si pripadam ako debil, keď furt behám s mopom. Hračky dezinfikujem. Ja som už zúfalá z nej. Ďakujem

miriam108
autor
9. jan 2018

@zuzana_kn Zúbky nám idú, očné. Ale sopliky nemá. Len suchý dráždivý kašel. Dám ju spinkať a do 20-tich minút je hore, lebo ju ide zadrhnúť. Položila som aj madrac, aby bola vyššie, ale bez úspechu.

malina20061
9. jan 2018

Určite by som neriskovala také upratovanie, pokiaľ sa nejedná o alergiu.🙂ale môže to byť aj tými zúbkami, nakoľko sme mali tiež pri zúbkoch strašné problémy, ako práve uvádzate, ak by to boli zuby, odporúčam potierať mastičkou Kamistad a ak nie je teplota, tak len odsávať soplíky, aj keď u nás odsávanie nepomohlo, len klasika utieranie a na kašlík proste nič, len to vydržať. Ak to nie sú vážne zdravotné problémy, prosím nie antibiotiká, nakoľko si dieťa buduje do 4 rokov imunitu. Zabudla som, že treba dostatočne vetrať miestnosť. Držím palce a pevné nervy.

zuzana_kn
9. jan 2018

@miriam108 to presne mala aj naša,v nose soplik žiadny ale zahlienena bola tak že ju dusilo vždy ked som ju dala ľahnúť,niekedy ju až nadrapovalo na vracanie, a išlo to von,nám pomohli sinupret kvapky a fenistilove, uvolnuju hlieny plus eukaliptova silica do aromalampy alebo jednu dve kvapky do odparovaca na radiator v spálni, dávala som aj na mokru plienku kvapku a potom na radiator, hlavne dobre vyvetrat pred spankom ,ešte je dobrá aj prieduskova masť,držím palce,my tiež v kuse čosi riešime

miriam108
autor
9. jan 2018

Ja som v tomto hrozná, ale som pedant na poriadok. Máme to v rode 😂 malá mi teploty nemá ani sopliky, len kašel. Ja viem, že antibiotiká sú dosť na také malé telíčko, ale ten kašel vždy prejde zo zápalu priedušiek a tam nám už sirup nepomôže. Je mi z toho nanič, keď vidím ako sa moje slniečko trápi. Izby neprekurujeme a vetrame pravidelne. Ďakujem

miriam108
autor
9. jan 2018

@zuzana_kn Ďakujem

anetkatb
9. jan 2018

Jediný alergén z tejto dvojice je med. Treba vyskúšať, namočte do toho sirupu cumlík a nechajte dieťa pocuckat a uvidíte či bude mať nejakú reakciu. Ale ročné dieťa je už dosť veľké. Keď môže pol ročné dieťa kuracie maso, prečo nie med a cibuľu? Ja som 5 mesačnej dcérke namacala cumel do melasy kvôli zelezu 😉

agnesino
10. jan 2018

My sme mali podobnú situáciu, nikde nám nič nezistili až neskôr nás ešte poslala na detské pľúcne a tam hneď lekárka skonštatovala skrytý reflux, predpísala nám sirup a zmenila stravu a kašeľ bol do mesiaca preč. Dovtedy vkuse kašeľ a infekty a teraz máme pokoj.

juliet86
10. jan 2018

@miriam108 este mi napadlo na fb je take ze nasa bylinkaren. Alebo vasa bylinkaren? Tak sa volaju a maju aj online poradnu. Ja na alternativne veci neverim ale bylinky v sebe realne obsahuju ucinne latky. Prioravuju caje tinktury atd. Skus im napisat o radu. Drzim palce.

bianka000
10. jan 2018

My sme toto mali minuly rok ... tyzden zdrava, dva chora ... vsetky vysledky ok ... trvalo to do februara .. toho roku davam od septembra imunoglukan a zatial bola chora len raz (klop klop)

miriam108
autor
11. jan 2018

Ďakujem vám Žienky, skúšam všetko čo ste mi poradili. Dala som malej urobiť opakované stery, krvný obraz a vyšli nám chlamydie. Konečne sa niečo potvrdilo. Máme momentálne nasadenú antibiotikú liečbu na šesť dní, potom sa uvidí. Popritom ju Liečim vašimi receptami. 😘😘

tatiana1980
11. jan 2018

Na chlamydie sa davaju atb na 3 tyzdne klacid nas maly to mal - 2 roky mu boli