Odstavenie prostredníctvom pokračovacieho mlieka

szuszu1984
14. jan 2018

Ahojte, chcela by som sa spýtať na skúsenosti s ukončením kojenia pomocou pokračovacieho mlieka. Mám 11mesačného syna a donedávna som ho kojila ešte 2x cez deň, večer pred zaspaním a v noci aj 2-3x (často sa budí v noci a niekedy mu nestačí dať cumlík či vodu, pýta si cicík). Ráno už papá kašu či chlebík. Môj problém je nasledovný: som asi v 5.týždni tehotenstva a rada by som kojenie postupne odstavila, najlepšie do 3.mesiaca. Rozmýšĺala som nad nahradením materského mlieka umelým.. a v tom by som si pýtala rady a skúsenosti. Ďakujem

siska53
14. jan 2018

@szuszu1984 skusenost? Mysis najst take,comu bude chutit..maly sa hned chytil na.bebu, u malej sme nakoniec v 2r.dzvali hami lebo vsetko odmietala,az v tom veku konecne aspon to Hami..

stanislavicenka
14. jan 2018

Prepac mi moju otazku? A preco chces odstaviť tak male dietatko od dojcenia? Ja som v 21tt a dojcim stale 26 mesacnu dceru. Nie je to jednoduche, teda uz je to ok, zaciatky boli trosku bolestive. Uprimne ti poviem, ziadne umele nechutnosti mu nedavaj, naco. Ak papa, je jedak, a rad papa, nahrad dojcenie jedlom. Naozaj. Celkovo, umele mlieko sa ma do roka odburat v strave, preto nedojcene deti zacinaju s prikrmami skor. A nie, aby si pomaly v roku mu strcila flasu do pusy. A aj pediater ti povie, ze dieta mlieko nepotrebuje v strave, kecy o vapniku su somarina, pretoze mnohe mamicky zabudaju, ze ten vapnik, ked ho chcu, musia podavat vitamin D. A staci, aby babo jedlo mliecne produkty. Nasa dcera nepije ziadne mlieko, tieto "povery" su uz prekonane, jedava vela jogurtov a syrov vhodnych ore jej vek a vyvoj. Pediater sa sam vyjadril, ze dojcene deti odmietaju mlieko bud do nadtupu do skolky, kde vidia ine deti, alebo celkovo cely zivot. A este rada, urcitw tak malemu nedavaj kravske mlieko, ved prevarene nema ziadnu vyzivovu hodnotu a neprevarene je plne tucnych bielkovin. A rada, ak chces to UM, tak vela nestriedaj, nie je to dobre pre traviaci trakt. Ale aj tak, ti zelam dalsie dojcenie a ak, tak prijemne dodojcenie dietatka s tym, ze si mliecko nahradi stravou

szuszu1984
autor
14. jan 2018

Ďakujem @siska53, áno mala som na mysli aj to, aké UM majú prijateĺnú chuť. No tiež aj to, či treba vôbec v jednom roku ešte pokračovacie mlieko. Malinký je dobrý papkáč, už zje všetko čo mu dám, dokonca cicík používa skôr už len ako dudel a relax. Preto nevidím dôvod, ho naďalej kojiť. Tiež ma potrebuje už aj ďalšie bábätko, ako aj dostatočné množstvo živín a energiu.
@stanislavicenka - fĺašu v puse mal už v 3dňoch, UM dostával v prvých 2mesiacoch a predsa kojím.. nevyzerá nespokojne 😉

lorela
14. jan 2018

@stanislavicenka Na to, aby organizmus mohol plne vyuzit vapnik z potravy potrebuje ho prijimat nielen spolu s vitaminom D ale aj s vitaminom K2.
A co sa tyka mlieka a mliecnych vyrobkov je vyuzitych zhruba 35% vapnika.

ivana1611
15. jan 2018

jasom najskor odstavila, cez den a to som nenahradila nicim,lebo papal pekne... ale na noc mlieko pytala a aj v noci,no mala som pocit,ze v noci len tak,nie z hladu tak som postupne menila prso za flasu. napr vecer som nakojika v noci dala flasu..a tak az kym nemal len um. davala som mu babylove z dm a chutilo mu...

meggyinka
15. jan 2018

Ahoj ja som tiez odstavila kvoli tehotenstvu. Myslim ze je normalne ak si chce zena oddychnut aj v noci a duplom pocas tehotenstva je viac unavena tak myslim ze je to spravne rozhodnutie. My sme odstavili najprv noc. 3 dni.placu no potom super pekne spala a po 2 tyzdnoch sa odstavila od denneho kojenia uplne sama. Ale nad UM som ani neuvazovala. Krupicu robim od 8 mes z klasickeho 3.5% mlieka tak aj mlieko som.potom tak davala. No ja jej pred spanim uz flasu s mliekom nedavam lebo potom zaspavala aj hodinu. Ma ho cez den ked poprosi.ale papa aj jogurty alebo ine mluecne vyrobky. A ak sa v noci zobudi dam len cistu vodicku

anketkarka
15. jan 2018

Ja som uz v noci davala len vodu, uz mala aj zubky a tiez to podla mna nebolo od hladu, ale len take upokojenie, takze voda bohate stacila. Do 2 rokov som rano a vecer po odstaveni davala HIPP UM. Prislo mi to lahsie stravitelne ako kravske pre drobne telicko. Kyslomliecne vyrobky su pre drobcov pohode s travenim, ale kravske mlieko mam problem stravit aj ja dospela.

szuszu1984
autor
15. jan 2018

Ďakujem pekne za rady 😊 skúsim teda cez deň odstaviť, na večer nakojím a v noci vodičku či UM, podĺa potreby. Vodu mu už dávam v noci namiesto kojenia, no nie vždy ju vezme. Tiež mám skúsenosti s Hipp-om, po narodení bolo treba 2mesiace dokrmovať, tak skúsim znova Hipp.