Odstránenie znamienka v Čechách

manuelala
21. júl 2015
Používateľ manuelala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od manuelala.

Ahojte, dieťa mám momentálne v ČR na prázdninach u sestry.. naskytol sa však problém a potrebuje vybrať znamienko. Neviete, či mu to dokážu urobiť priamo tam v nemocnici aj keď nemá poistenie ČR, alebo ísť na nejakú kliniku? Prípadne ho stiahnuť domov? Poraďte prosím

sovica
21. júl 2015

Znamienka sa väčšinou odstraňujú na špeciálnych klinikách a myslím, že tento zákrok ani nie je hradený poisťovňou. Ja som si všetky znamienka hradila keš. Nie je to však až taká hrozná čiastka, nebojte sa.
Predpokladám teda, že aj vášmu dieťaťu v Čechách na nejakej klinike bez problémov znamienko odstránia. Len sestra bude musieť zaplatiť keš.
Skúste si vygúgliť nejakú špecializovanú kliniku (plastická chirurgia) v mieste bydliska vašej sestry a ona nech tam zavolá, že je to urgentné. Aj keby to nespravili hneď dnes, tak v pohode, keď to spavia zajtra. Predpokladám, že to bol úraz a znamienko sa porušilo. Stalo sa to aj môjmu bratovi na bicykli a jemu znamienko vybrali, tuším, až na 3 deň po úraze. Samozrejme, rana bola dovtedy ošetrená.
Nepanikárte, tým vášmu dieťaťu nepomôžete. Skúste zavolať na nejakú kliniku v Čechách a normály lekár vaše dieťa ošetrí. Stehy po vybratí znamienka sa vyberajú, myslím, po týždni. To ak bude už doma, stačí, keď to pôjdete vybrať na chirurgiu.
A určite nech je to znamienko vybraté klasicky skalpelom, nie že nejaká kožná to bude chcieť odstraňovať vypálením (bohužiaľ, už aj s takým som sa stretla ☹ ).
Držím palce 🙂.

mihula
22. júl 2015

@manuelala mne poistovna odstranenie zaplatila.Ale v tomto pripade by som kontaktovala ZP vo vasom okrese a opytala by som sa,či to uhradia,alebo ako postupovat.

mihula
22. júl 2015

@manuelala je to od teba velmi nezodpovedne,že si poslala dieta do zahranicia bez europskeho preukazu.Ani si nevies predstavit,čo horšie sa može stat a neviem či si pripravena znasat velke naklady v pripade urazu,vaznej operacii.....Okamžite by som dieta stahla domov

manuelala
autor
22. júl 2015
Používateľ manuelala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od manuelala.

@mihula samozrejme že má preukaz, ale to nie je akútna záležitosť a teda neviem či to tam budú ochotný spraviť .. len som sa chcela poradiť, či niekto s tým nemá skúsenosť :/

petra_maminka
22. júl 2015
Používateľ petra_maminka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od petra_maminka.

viem že tu www.oftal.cz niečo také robia, majú tam aj nejaké malé chirurgické zákroky, tak ak možno máš dieťa niekde v okolí Brna tak by to nemal byť problém, myslím, že v nemocnici by si sa celkom načakali takže myslím, že bude lepšie ak nájdete nejakú súkromnu a potom si zájsť do poisťovne aj s dokladom o uhrade a mali by ti to vrátiť 🙂

mihula
23. júl 2015

@manuelala pises,že nema poistenie v ČR,takže dieta na prazdninach bez poistenia.

manuelala
autor
23. júl 2015
Používateľ manuelala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od manuelala.

nakoniec sme to vyriešili cez súkromnú kliniku, ďakujem za radu @sovica a ďakujem za typ @petra_maminka; @mihula myslela som to tak,že nemá české poistenie, nie že nemá kartičku europskeho poistenia, ale pokiaľ viem tak zákroky a ošetrenia robia ak ide o niečo akútne

sovica
23. júl 2015

@manuelala super, som rada, že ste to vyriešili a že to dobre dopadlo 🙂.