Omodrievanie dieťaťa

janaalzbeta
11. sep 2012

☹ Baby malý mi omodrel v piatok ráno o 7:30 hod. no boli sme u lekára a ten,že je to z choroby...........No mne sa to nezdá. Volala som na neurológiu a tam mi povedali to isté. Nakoniec, že mám ísť s malým na kardiológiu. Tak sme tam volali, no povedali nám že keď sme tam boli pred pol rokom či si myslím,že tam čosi bude. Keď to mal vtedy dobré. On to má od mala omodrievanie aj prestával dýchať. Že ako predčasne narodené deti to robia často. No nikdy mu nič nezistili. No mi už máme dva roky. Mne sa to nezdá. Teraz revem ako blbá bo neviem na koho sa obrátiť. Na kardio nás objenali na 25-teho. No drobec teraz zaspal a je bledý vyzerá hrozne. Proste nervy na dranc.. ☹ ☹ ☹ . Mám kurz prvej pomoci no mám strach,že to nedokážem pri mojom dieťati.

moon1979
11. sep 2012

@janaalzbeta
ak by sa cokolvek dialo tak volaj 112 ... radsej planý poplach u dieťaťa ako nejaké nešťastie ...

janaalzbeta
autor
11. sep 2012

no keď som ich volala na posledy, neprišli že keď dýcha tak to nie je na výjazd. No nervy

moon1979
11. sep 2012

@janaalzbeta
to nemyslis vazne ... ja by som osobne vyhladala iného odborníka (nie toho ku ktorému ste chodili doteraz) a konzultovala stav ... a obávam sa, že by som písala aj sťažnosť ... ako môže niekto cez telefon obzvlášť ak ide o malé dieťa zhodnotiť, že výjazd nie je potrebný??? ved k bezdomovcom a ožratým ludom vidím pravidelne lietať záchranky ... toto je sila

bodka13
11. sep 2012

@janaalzbeta podľa opisu je to "zachádzanie"-afektívny plač ...omodrel kedy? keď plakal? ...alebo sa kľudne hral a omodrel - to je dosť dôležité

carodejnica
11. sep 2012

@janaalzbeta a z akej choroby, že je to? (píšeš v prvej vete) 😕
Aj môj syn modrel v pôrodnici, pri pití z fľaše (neprisával sa, tak pil z fľaše) - tak hltavo pil, až zabudol dýchať, nič mu nezistili - ani na pľúcnom, ani na kardio, domov som si zavolala laktačnú, chcela som dojčiť, takže odkedy dojčím, tak sa to nestáva až v takom rozsahu, občas sa pozabudne, keď je moc hladný... mne kardiológ povedal, že novorodenci občas zabudnú dýchať, že z toho vyrastie, ale normálne si ma vydesila, keď čítam, že tvoj syn už má dva roky... inak môj nebol predčasne narodený...

moon1979
11. sep 2012

@bodka13 afektívny plač to podla mna nie je ... autorka diskusie píše o tom, že malý bol predcasne narodený a je sledovaný už aj z minulosti ... takže nepredpokladám, že je to z afektu ...

bodka13
11. sep 2012

@moon1979 sledovaný je preto,že je predčasne narodený ...omodrievajú aj deti narodené na termín,ak by tam niečo bolo tak by im to na kardiológii boli zistili pred 1/2 rokom ...náš starší sa zachádzal=omodrieval od 2 týždňov do 3 rokov,proste sa tak rozrušil pri plači,že zabudol dýchať
...treba si dať do vyhľadávača "afektívny plač" ,popisy sa veľmi zhodujú s popisom problému autorky tejto diskusie

moon1979
11. sep 2012

@bodka13
ano viem, poznám také prípady, ale v tomto prípade si nemyslím, že je to jeho prípad, to by mamička hneď špecifikovala trošku inak svoju obavu a otázku ... preto by som vyhladala iného kardiologa a dala malého vyšetriť iným odborníkom ... pri deťoch by som sa nespoliehala na názor jedného lekára ...

bodka13
11. sep 2012

@moon1979 tiež by som išla za viacerými odborníkmi ....ale zase na druhej strane to asi veľmi nerieši,keďže tento problém u nich trvá už od mala

mummy01
11. sep 2012

@janaalzbeta ja by som vyhladala ineho kardiologa...dieta nemodrie len tak.Mne maly modrel prvy mesiac po narodeni,lekari vraveli ze to nic nieje ze male babetka nemaju este vyvinutu nejaku zachlopku v srdiecku...tak s tym nic nerobili.No ale az neskor som zistila ze maly mal nedostatok kyslika prvy mesiac,potvrdili to aj lekari nakoniec a malemu vplyvom toho ochablo svalstvo v hornej polovici telicka a mali sme oneskoreny vyvoj kvoli tomu.Takze jednoznacne by som na tvojom mieste vyhladala ineho odbornika a dozadovala sa vysetreni.

mata1001
11. sep 2012

urcite nesed so zalozenymi rukami...vyhladaj ineho lekara a vyziadaj si vysetrenia...nie je to normalne aby omodrel len tak...prajem skore uzdravenie 🙂

monka_m
11. sep 2012

Ja by som určite navštívila plúcne oddelenie, lebo tiež si myslím, ako spomína mummy01 tak to môže mať z nedostatku kyslíka. My sme tiež predčasne narodení a chodíme na plúcne, lebo sme mali problémy s dýchaním pri narodení. Tam vedia malému zmerať pomocou takého prístroja, ktorý dajú na prst bábätka, či má dostatok kyslíka.