Opakovaná OČR s dieťaťom

zuzana92521
13. okt 2018

Dobry den, mam taky dotaz. Minuly tyzden v pondelok som nastupila do prace, po 7dnovej ocr. Tento tyzden mi mala zas dostala chorobu usta ruky nohy. Ak s nou pojdem k leekarke a ta mi vystavi ocr tak mi ju musi prijať zamestnavatel? A zrejme mi ju dostane aj syn, lebo uz zacina mat horucky. Dakuje. Za kazdu odpoved a prijemny den. PS: som zamestnana na dobu neurcitu a mam po skusobnej dobe. Mozu ma za tu ocr vyhodit?

evittam
13. okt 2018

@zuzana92521 Nie, nemôžu ta oficialne vyhodi kvoli OCR. Ale ak bude zamestnavatel chcieť tak cestu si nájde. Ale nárok na platenu OCR na jedno dieta a jednu diagnozu mas v jednom mesiaci len na 10dni, cize bud na to iste dieta inú diagnózu alebo OCR na druhé dieta.

dzina007
13. okt 2018

Jasne ze ju zamestnavatel musi prijat. Zakazat OCR ti nemoze. Mne sa uz asi dvakrat stalo ze som bola 20 dni na ocr. 10 dni s jednym dietatom a hned 10 s druhym. Ale ja mam chapaveho sefa chvalabohu aj cele vedenie.

janulka2811
13. okt 2018

Vyhodit za chorobu dietata??? Nieeee,mozno ti veduci bude trepat kaleraby do hlavy no nemozu.
Ty iba pekne odovzdaj ocr a bud doma celych 10dni mas narok nie iba 7.

katarinka289
13. okt 2018

10 sa mysli pracovne dni, alebo sa rata aj vikend? Mne zasa ide o to, ze nechcem byt doma, lebo to kazi vyplatu. Pocula som, ze keby som bola doma tych 10dni,tak sa to vyplaty nejako nedotkne. Samozrejme, ze vyplata bude nizsia, no socialka doplati. A praveze prve dni vyplacaju menej, nez tie dalsie az do 10

gebeente77
13. okt 2018

@katarinka289 ocr sa rata na kalendarne dni, takze ti pride vyplatena aj za sobotu, aj za nedelu.

loginexistuje
13. okt 2018

@katarinka289 ocr sa vyplaca rovnako za kazdy den to nie je PN jasne ze sa da ist znovu bud na inu diagnozu s tym istym dietatom alebo aj na tu istu ale s inym dietatom a rataju sa kalendarne dni

Co sa tyka prepustenia OCR nemoze byt dovodom na ukoncenie PP ale takdovod sa da najst inak v roznych zamestnaniach na to pohliadaju rozne u nas by to problem bol ak clovek z mesiaca odrobi len par dni preto je tazke mat v time matku s malym dietatom

zuzana92521
autor
13. okt 2018

ja by som išla s dcérkou, predtým bola diagnoza zapal priedušiek a teraz dostala chudatko usta ruky nohy....a synator zrejme to bude mať tiež lebo už začina mať horučky tak ked to tak bude idem k lekarovi s malym a ostanem doma lebo ma potrebuju moje deticky...

gebeente77
13. okt 2018

@katarinka289 a to si mylis, OCR je vypocitana presna suma na den a dostanes presne tu sumu x pocet dni, co budes doma, max. vsak 10. Ta suma ti pride pekne vypocitana postou zo socialky.

loginexistuje
13. okt 2018

@zuzana92521 jaaj jasne ked su deti chore rodic ostava s nimi doma a s pracou to musis vediet ty ako sa k tomu stavaju ak ale robis manualne v nejakej fabrike a pod tak predpokladam ze tam mavaju ludi co zaskakuju

zuzana92521
autor
13. okt 2018

no tak pracujem v jednom obchodnom retazci, no uvidime

evittam
13. okt 2018

@katarinka289 10dni kalendarnych. VZ je rovnaký -55%. Nedotkne sa to extrémne čistej mzdy ak ju mas od piatku do ďalšej nedele-ak nepracujes víkendy.

katarinka289
13. okt 2018

@evittam dakujem

minuska626
13. okt 2019

Dobry den chcem sa opytat som este v skusobnej dobe a maly mi je uz druhy krat chory moja otazka znie ci moze zamestnavatel ma vyhodit pocas ocr? DAKUJEM VELMI PEKNE SA PORADENIE

loginexistuje
13. okt 2019

@minuska626 ano moze lebo pocas skusobnej doby sa moze pracovny pomer ukoncit bez udania dovodu a skusobna doba sa ti predlzuje o dobu na ocr